Dzisiaj jest wt lis 19, 2019 1:48 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Zachodniopomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12722 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 637  Następna
Autor Wiadomość

Myślę sobie, że, ponieważ wypatrzyłam już parę szczecinianek na forum, mogłybyśmy zacieśnić więzy i sie trochę poznać, wymienić uwagi na temat ciąży, czy opieki medycznej w naszej metropolii :D

Co Wy na to? :D

Ostatnio zmieniony śr paź 25, 2006 11:08 am przez emila, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam. Chętnie porozmawiam na różne tematy ze szczeciniankami, tym bardziej, że już do porodu mam dosyć blisko.

Fajny pomysł, emila. :D

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to dobra też sie wpisuje...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ooo, jak miło! Pozdrawiam serdecznie :D

Powiedzcie, mi Dziewczyny gdzie chcecie rodzić i dlaczego. Ja chyba zgłoszę się w swoim czasie na Pomorzany, choć ostatnio czytałam parę niepochlebnych opinii. Sama jednak już rodziłam tam i jakoś nie było źle...

No i druga sprawa, czekaja nas duuuże zakupki. Nie wiecie czasem, gdzie znajdują się jakieś porządne komisy z rzeczami dla dzieci? Chodzi przede wszystkim o wózki, foteliki... Chciałabym oczywiście nowy, ale jakby się coś atrakcyjnego trafiło, to czemu nie? :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na razie nie jestem pewna, gdzie będę rodzić, ale rozważam Zdroje albo Schwedt. Byłam zobaczyć oddział w Zdrojach - przemiło nas przyjęto, wszystko wyjaśniono. Wszędzie czysto, dwa nowe łóżka porodowe. Sale porodowe oczywiście 1-osobowe, a przy odrobinie szczęścia można załapać się też do jednej z dwóch 1-osobowych sal po porodzie. Odwiedziny o dowolnej porze, pod warunkiem, że się porozmawia z personelem. Niestety, za poród rodzinny trzeba zapłacić - za to widać, że oni te pieniądze porządnie później inwestują w nowy sprzęt (następna ma być wanna do porodu).

O Schwedt był już temat w dziale "opinie o szpitalach", więc nie będę wyjaśniać, dlaczego. U mnie może się tak zdarzyć, że ze względu na cukrzycę ciążową i wielkość mojego szkraba będę musiała mieć cesarkę. Wtedy bardziej opłaca mi się pojechać do Schwedt razem z mężem i te pieniądze, któe w Zdrojach byłyby za poród, przeznaczyć na jego noclegi i posiłki w szpitalu.

Co do komisów - właśnie muszę się zorientować, bo nie mam pojęcia, gdzie są. Jeśli coś będę wiedzieć - dam znać.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja chce rodzic w miejskim, blisko domu bylam tam na poczatku ciazy, dodatkowo pracuje tam moja ginka wiec czemu nie...

Co do komisow to wiem ze jeden jest na Krasinskiego, jeszcze tam nie bylam, ale nastawiam sie na nowy wozek a fotelik samochodowy odkupuje od kuzynki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Qrcza-k wychodzi na to, że chyba gdzieś blisko siebie mieszkamy. Ja na Warszewie, a Ty? :D

Mój lekarz pracuje na Powstańców właśnie, może za dużo sie naczytałam na stronie 'Rodzić po ludzku' i teraz mam wątpliwości? Ale chyba nie mam się czego bać, bo mąż zamierza mi towarzyszyć.

MamaPrzemka, a nie boisz się odległości? To w końcu ok.50 km, albo bariery językowej w Schwedt? I jeśli się orientujesz, ile kosztuje tam pobyt męża? Za wszytsko płaci tam NFZ, czy może się okazać, że niechcący w wyniku potrzeby zostaniemy wmanewrowani w koszty? :D

Słyszałam od koleżanki, że dobry komis jest gdzieś w okolicach osiedla Przyjaźni, czy Kaliny. Ja też nastawiam się na nowy wózek, ale jakbym trafiła na jakąś perełkę, zupełnie nie zniszczoną, to czemu nie? :wink: W końcu i ja po pierwszym dziecku miałam rzeczy prawie nieużywane :D

Jesteście pierwiastkami, czy recydywistkami? Mama, nie wiem czy Przemek już jest na świecie, czy dopiero będzie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

a ja też jestem ze Szczecina :lol: :lol:

Witam się gorąco!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja nadaję ze Stargardu, ale to też prawie Szczecin, czyz nie ;) Ja mam zamiar jednak rodzic w moim miescie, tym bardziej, ze od jakiegos czasu mamy tu podobno najlepszy oddzial ginekologiczno-polozniczy w wojewodztwie zachodniopomorskim. Moznaby zmienic kilku lekarzy, ale zawsze trafia sie jakas czarna owca :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc!! Tez jestem ze Szczecina ;)
Ja Zdroi nie polecam - koleżanka tam rodziła i ie było za dobrze. Natomiast ponoć na Pomożanach jest fajnie. Można sobie za 15 zł wziąść pokój z łóżem małżenskim, gdzie na noc moze zostać Wasz luby ;)

[*][*][*] Śpij spokojnie Kalinko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Anek kto wie, może spotkamy się na Pomorzanach? Ja od początku wiem, że wybiorę ten szpital :lol: od momentu kiedy rodzą tam kobiety z Nato,- usluga medyczna jest na wysokim poziomie. I jest to szpital wyróżniony przez WHO, przyjazny matce i dziecku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dokładnie Agutka - też tak słyszałam ;)

[*][*][*] Śpij spokojnie Kalinko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Emilia ja mieszkam ciut nizej bo na Osiedlu Książąt Pomorskich...

Ja to taka typowa pierwiastka, czekam sobie teraz na Córkę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Emila, Przemek na razie jest w moim brzuszku, będzie moim pierwszym dzieckiem. :)

Odległości do Schwedt się nie boję - z Prawobrzeża, gdzie mieszkam, szybko wyskakuje się na naszą niby autostradę i nie trzeba "przebijać się" przez centrum miasta. Niektóre dziewczyny z mniejszych miejscowości nie mają wyjścia, muszą jakoś pokonać podobną odległość np. ze wsi, więc dlaczego ja nie mam zdążyć? Oczywiśćie jeśli zasypie śniegiem albo drogi będą oblodzone, zawsze mogę jechać do Zdrojów, a nawet zawrócić. Przy pierwszym dziecku podobno ma się dużo czasu.

Bariery językowej w Schwedt nie ma - ordynatorem jest Polak, innymi lekarzami też nasi rodacy, tylko położne są Niemkami. Skoro już od około roku przyjmują porody Polek, to pewnie rozumieją trochę polski, bo trudno w takiej sytuacji nie "złapać" paru słów. Z moim niemieckim jest słabiutko, ale i tak się nie obawiam.

Za pobyt mąż płaci 20 euro za dobę - w koszt wchodzi nocleg i 3 posiłki. Podobno warunki są jak w domu. Za opiekę nad ciężarną płaci NFZ. Od stycznia chyba mają coś zmienić, ale nie sądzę, żeby to nastąpiło - w końcu jesteśmy w Unii, więc jak niby mają ograniczyć nasz dostęp do niemieckich szpitali? Dowiem się, co i jak na następnej wizycie u mojej ginekolog, wtedy zobaczę, czy to warte zachodu.

Anek, a kiedy rodziła Twoja koleżanka? Podobno w Zdrojach była jakaś niemiła położna, ale już tam nie pracuje.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No proszę, coraz więcej nas :D
Pocieszacie mnie z tymi Pomorzanami, czyli na bank tam idę. Tak jak pisałam, już tam rodziłam i nie było najgorzej, ale wątpliwości się zasiały :wink: Wprawdzie odpada pokój małżeński, bo w domu będzie na męża czekała starsza córka, ale może to i lepiej. Lepiej integrować się w tym czasie z innymi matkami, zawsze to podobne problemy i radości :D

Qrcza-k, to my prawie sąsiadki jesteśmy. Rzut beretem niemal, może czekają nas wspólne spacerki jeszcze :wink:

Wychodzi na to, żem najstarsza stażem macierzyńskim :lol: Niełatwo się z tym pogodzić :wink: A czym sie zajmujecie?

A może jeszcze któraś mieszka w okolicy? Bliższej lub dalszej... :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

oj, ja mieszkam w Centrum, a to na Książąt niepodrodze :lol:

mam do Was pytanko, właśnie chcę zmienić lekarza, może poradziłybyście mi kogoś?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja chodzę do dr Kośmider, przyjmuje na Placu Lotników, to też w centrum :wink: Jestem zadowolona. A czemu chcesz zmienić, zawiódł Cię stary lekarz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

1 zawiodł mnie pare miesięcy temu...

a teraz, byłam już na 2 wizycie u lekarki i po raz kolejny zadawała mi dziwne pytania dot...a co was tak wzięło na dzieciaka? rozumiem, że na pierwszej wizycie spytała się o to..ale na drugiej też! poczułam się jak jakaś małolata, która zaszła w ciąże i musi się każdemu tłumaczyć...

Po czym spytała się.... to wy już małżeństwem jesteście?
dziwna kobieta...ona jest od leczenia i prowadzenia ciązy, a nie od zadawania jakiś przygłupich pytań.

Dodam, że byłam prywatnie...ostatnio zapłaciłam za cytologię i powiedziała mi tylko,że wynik jest ok, kiedy się spytałam o wynik badania. Nie dała mi go! podejrzewam, że wcale go nie zrobiła tylko wzięła pieniądze. Jakaś wyzyskiwaczka..

Dlatego szukam jakiegoś "normalnego" lekarza :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Faktycznie, dziwna kobita, żeby nie powiedzieć gorzej. A jak sie nazywa? Może ku przestrodze podasz nazwisko?

Słyszałam też, że bardzo dobra jest dr Rajewska.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

wolałabym publicznie nie podawać jej nazwiska, bo jest to znajoma mojej przyjaciółki :)

a ci lekarze, których podajesz przyjmują w przychodni, czy prywatnie? szczerze mówiąc wolałabym iść z NFZ, bo prywatne wizyty dość dużo kosztują i te pieniążki wolałabym przekazać na inne cele.

na pewno prywatnie będe chodzić na badania usg, bo sprzęt lepszy i w ogóle dokładniejsze to wszystko! Ja byłam u dr. Głaza na usg i szczerze go polecam, bo robi bardzo dokładnie i wszystko opisuje ze szczegółami :lol:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12722 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 637  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Zachodniopomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]