Dzisiaj jest pn lis 18, 2019 5:27 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam,
Mam takie pytanko nigdzie nie znalazłam na forum, a troche mnie to nurtuje.

Od kiedy zaczęłyście prać ubraka dla swoich dzieci?
ile moga takie ubranka leżeć w szafie?

Mam troche tego towaru a poród mam na marzec i przez całą zimę muszę je prać i suszyc a z tego co wiem to nie dobrze jest suszyć ciuchy w zamknietych pomieszczeniach, bo sie rozwijaja grzyby i inne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cześć :)

ja powiem tak: nic z przesadą.

ja rodziłam w styczniu. pościel i ciuszki dziecka prałam po trochu od początku grudnia i tak partiami sobie prasowałam. zeszło mi cały grudzień :lol: 8)
w styczniu już się tak męczyłam, nogi mi puchły, więc jakbym miała stać i prasować :szz: :buu:

pościelkę mąż rozłożył, jak byliśmy już w szpitalu, ciuszki poskładane w komodzie - u nas nic się nie stało, żadnych alergii i takich tam... :roll:

a! i jeśli masz używane ciuszki, to proponuje wyprać je w zwykłym proszku by się doprały i włączyć na ponowne płukanie, by wypłukać lepiej. te proszki typowe dla dzieci niewiele dopierają i nam akurat jakoś ciuszki szarzały :shock: a ten sposób się sprawdził ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja pralam ubranka juz okolo dwoch miesiecy przed porodem, coprawda zdazylam je wysuszyc na dworzu, rodzilam w listopadzie a pralam pod koniec wrzesnia.
potem powkladalam po kilka sztuk do woreczkow foliowych, juz wyprasowane i poskladane, a potem do wiekszych toreb, tak sobie lezaly przez okolo poltora miesiaca, potem poukladalam juz wszystko do komody

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

:arrow: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?p=4699307
:arrow: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?p=82809
:arrow: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=18221

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

ja uprałam (w lovela) i wyprasowałam gdzieś w 32 tygodniu i do tej pory ładnie pachną,ale mnie straszono wcześniakiem i do tego musiałam dużo leżeć to zrobiłam to w tygodniu w którym najlepiej się czułam :wink: i nie żałuje,bo teraz to niecbyt by mi się chciało stać,prasować i składać,bo sporo tego mam:D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witaj

tak jak pisze zmarzlinka.. ja robilam tak samo.. ciuszki ładnie pachniały, prałam w loveli i dodawałam troszke lenora sensitive (rumiankowy nie migdałowy!)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

niestety jeśli chodzi o płyny i proszki do prania to wiele tego nie ma.
Ale płyny do płukania lovela i dzidziuś -widziałam w realu najładniej pachną i długo ubranka pachną po wypraniu.
Za to do prania w szczególności polecam lovela :D
Chociaż nie każda przyszła mama pierze ubranka w specjalnych płynach czy proszkach,moja siostra prała i pierze ubranka w zwykłym proszku,ale lepszej jakości z płynem do płukania z lenora o którym wspomniała aduś i dziecko nigdy nie miało uczulenia czy podrażnienia skóry :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też zawsze w drugim płukaniu (odkąd mały skończył jakieś 3 m-ce piorę w zwykłym proszku) dodaję płynu do płukania ;)
właśnie rzeczonego lenora 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wyprałam stare ciuszki jakis czas temu, z myśla ze i tak bede musiala je wyprac. Mimo że były wyprane w arielu ich zapach powrócił nie wiem w jakim były proszku prane ale dla mnie śmierdzą.

Kupiłam jelpa i rowniez płyn do płukania z tej firmy bo akurat płyn ładnie pachnie. Ale jak wyjdzie w rzeczywistosci nie wiadomo.

Chyba że bede prać i wkładać w worki próżniowe.

Chodzi mi tez o to że nie chce tego robic na samym końcu jak bede ważyc jak sumo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

tut83 pisze:
Wyprałam stare ciuszki jakis czas temu, z myśla ze i tak bede musiala je wyprac. Mimo że były wyprane w arielu ich zapach powrócił nie wiem w jakim były proszku prane ale dla mnie śmierdzą.

Kupiłam jelpa i rowniez płyn do płukania z tej firmy bo akurat płyn ładnie pachnie. Ale jak wyjdzie w rzeczywistosci nie wiadomo.

Chyba że bede prać i wkładać w worki próżniowe.

Chodzi mi tez o to że nie chce tego robic na samym końcu jak bede ważyc jak sumo.

no fakt...ale zależy ile Ci się przytyje :wink: odemnie akurat kilogramki nie uciekają i bywa ciężko :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja wyprałam cała wyprawke jakies 2 tyg..przed porodem.....wyprasowałam,poskładałam...ale chyba tez dlatego by sie troszke zmeczyc...i podgonic maluszka..... :D

ja tez wyprałam w Jelpie.....i załowałam....Lovela jest lepsza bo mi Jelp smierdział...
a juz od paru miesiecy kupuje Persil sensitive gel i lenor sensitive......i i nie zamieniła bym na nic innego....szkoda ze od poczatku w tym nie prałam.....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

ja pralam i piore w loveli-rewelacja :D
a zaczelam prac ok 4 tyg przed porodem :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja też prałam w LOVELLI i młody nie miał zadnego uczulenia na proszek do tego kupiłam chyba z tej samej firmy płn do płukania tkanin to wtedy te ciuszki były bardziej milusie w dotyku. Prałam tez w proszku BABY czy jakoś tak, dostepny jest w Tesco i ten proszek tez się sprawdził a był tańszy od tych firmowych.

A tak w ogól a propos prania i prasowania ubranek i pościeli dziecięcej, najbardziej rozwalają mnie te mamuski, które mają w domu koty ( nie mówię że wszystkie kociary sa takie ale to co znam to akurat takie są).
Piorą dzieciaczkom ciuszki, nastepnie je prasują bardzo skrupulatnie, żeby zabić wstretne bakterie ale jak ich kochany kotek włazi do dziecięcego łóżeczka lub wózeczka i siada na podusi albo przesieradełku swoją obsraną dupą a później ta dbająca o sterykność mamusia kładzie na tej podusi swoją pociechę lub na prześcieradełku albo pozwala kotkowi bawić się z dzidziusiem n zasadzie że dzidziuś łapie kotka za ufajdolony ogonek albo wkłada go sobie do buzi TO TYLKO POGRATULOWAC TYM STERYLNYM MAMUSIOM !! Biedne dzieci :?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Pranie
Awatar użytkownika

No ja nie mam kotow ani psow bo jestem alergikiem, ale i tak nie nawidze kłaków.

Kupilam niedawno płyn bebi ale jakos zbrakło mi weny do prania, jak se pomysle ile tego jest.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

DEMOLKA a co ci koty przeszkadzają i myślisz że kot sobie da ogon do buzi włożyć :wink: Sama mam kota i 10 miesięczna córeczkę :twisted:

Ja ciuszki prałam na miesiąc przed porodem właśnie w Loweli :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Koty mi nie przeszkadzają, tylko głupota ludzka mi przeszkadza. Uwierz mi że widziałam na własne oczy jak dzieciak mamlał koci ogon a mamusia się z tego powodu cieszyła :g^^:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No bywa.

Ja mam koleżanke ktora jest po prosu brudasem włosy psa wszedzie na materacu łózka w sypialni, jak to widze to mi sie na wymioty zbiera, oprocz tego pies jeszcze tam im sikał bo to jeszcze mały pies niby a ma juz 7 miesięcy. Ona spodziewa się dziecka i nie eda się jej wytłumaczyć ze jak bedzie niemowlę to nie moze byc takiego syfu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No właśnie, ja kocham zwierzeta ale chyba są jakieś granice :?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

temat fajnie poszedł na inny tor :lol: co do właściwego tematu to ja już wszystko mam wyprane i wyprasowane :D

Co do zwierzaków to zgodzę się z stwierdzeniem o kotach,dodam że dorośli potrafią ostrożnie zajmować się kotem i sprzatać im w kuwecie...ale czy dziecko weźmie do buzi koci ogon czy ucho to samo niebezpieczeństwo jest.
Wiadomo,że koty przenoszą toxo,więc myślę że najniebezpieczniejsza cześć ciała kota to łapy które stykają się z odchodami :wink: jak ja bym miała kota nie miał by wstępu do łóżeczka dziecka,a psiak by nie mógł lizać dziecka po twarzy,ale niektórym to nie przeszkadza tak samo jak sierściowy dywanik na łóżku :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

DEMOLKA pisze:
Ja też prałam w LOVELLI i młody nie miał zadnego uczulenia na proszek do tego kupiłam chyba z tej samej firmy płn do płukania tkanin to wtedy te ciuszki były bardziej milusie w dotyku. Prałam tez w proszku BABY czy jakoś tak, dostepny jest w Tesco i ten proszek tez się sprawdził a był tańszy od tych firmowych.

A tak w ogól a propos prania i prasowania ubranek i pościeli dziecięcej, najbardziej rozwalają mnie te mamuski, które mają w domu koty ( nie mówię że wszystkie kociary sa takie ale to co znam to akurat takie są).
Piorą dzieciaczkom ciuszki, nastepnie je prasują bardzo skrupulatnie, żeby zabić wstretne bakterie ale jak ich kochany kotek włazi do dziecięcego łóżeczka lub wózeczka i siada na podusi albo przesieradełku swoją obsraną dupą a później ta dbająca o sterykność mamusia kładzie na tej podusi swoją pociechę lub na prześcieradełku albo pozwala kotkowi bawić się z dzidziusiem n zasadzie że dzidziuś łapie kotka za ufajdolony ogonek albo wkłada go sobie do buzi TO TYLKO POGRATULOWAC TYM STERYLNYM MAMUSIOM !! Biedne dzieci :?

Słusznie Pani zauważyła że w przypadku noworodka należy zachować jak największe standardy czystości. Nasz ekspert radzi, "aby przy noworodkach, małych dzieciach utrzymywać stałą czystość nie tylko ubranek, ale wszystkich miejsc, które otaczają pociechy. Skórę niemowlęcia należy pielęgnować ze szczególną troską i dbałością. Wszelkie produkty, które mają kontakt ze skórą dziecka, powinny być atestowane i mieć specjalny, łagodny skład. Dobrym, sprawdzonym przykładem są produkty marki Lovela. Produkty są hipoalergiczne. " Położna Anna Kalinowska lekarz pediatra.
-

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża

Strefa czasowa UTC [letni]