Dzisiaj jest czw paź 02, 2014 4:27 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

jesli podobny temat istnieje to przepraszam

mam problem. ostatnio moja corka robi sie bardzo nieznośna. nic nie robi sobie z moich uwag a kiedy ją upominam odburknie i obraża sie po czym i tak robi swoje. ostatnio przy kąpieli wylewała kubeczkiem wodę z wanny. 2 razy ją upomniałam ostrzegając że jeszcze raz i kubek zabieram. oczywiście woda znów polała sie za wanne i widziałam ze robi to z premedytacją bo patrzyla na moją reakcję. kubek musiałam siłą zabierać a ona tak krzyczała że w końcu ją przytuliłam ale tłumaczyłam że tak nei wolno. oczywiście zabawki nie oddałam. ale to nie jedyny przypadek kiedy próbuje postawić na swoim. nei wiem już jak reagować...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Takie zachowanie świadczy tylko o tym, że Twoja córeczka jest zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem ;)
Uzbrój się w cierpliwość, bo takie zachowania jeszcze jakiś czas będą miały miejsce- taki urok tego wieku, że nieustannie testują cierpliwość i wytrzymałość rodziców, a przy tym są przekonane, że są pępkiem świata ;).
Musisz być konsekwentna i tyle, kiedyś w końcu dzieci z tego wyrastają ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moj roczniak,tez taki jest.Bierze np pilota od polsatu ktory juz sie ledwo trzyma a bez niego bedzie bieda(do tv mozna uniwersalny a do polsatu nie)i specjalnie nim tlucze o cos,mowi,ze nie wolno,daje mu starego to zaczyna plakac,drzec sie itd.Nie przytulam go wtedy tylko staram sie zainteresowac go czyms innym,wtedy momentalnie przestaje plakac i bawi sie np misiem.
Codziennie jest to samo,piloty i laptopy sa na 1 miejscu u niego,jak ktos siedzi na laptopie to maly podchodzi tlucze po klawiaturze z premedytacja i patrzy czy zareagujemy,ciagle musze go przekupywac jakas inna rzecza.
Swoja droga to nie wiem co z tymi dziecmi jest,zabawki teraz takie sa,ze sama bym sie pobawila :wink: a to strata pieniedzy,dzieci wola,kable,myszki,piloty,telefony,nawet glupia rolka papieru toal.bardziej go interesuje niz zabawka za pol mojej wyplaty.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

własnie moja tez uwielbia bawic sie wszystkim czym nie powinna. a jak walnęła ostatnio pilotem o ściane to pilot musiał zostac poklejony. i gdybym go nei schowała zrobiłaby to jeszcze raz bo widziałam że az skakala po pokoju co tak ją nosiło. przy laptopie tez uwielbia kręcić. rece opadają.
strasznie sie buntuje... az sie boje co bedzie jak będzie miała 3 lata.
juz teraz chce wszystko sama. a później zamiast sama np jeśc sniadanie, smaruje masłem podłoge...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

U nas też tak jest :lol: woda z kubka za wanna to normalka, ale powiem jej dobitnie że nie wolno że zabiore i sie uspokaja, po 10 min wylewa znowu i sie śmieje :D staram się jej tłumaczyc, a co do drogich zabawek to macie racje, można kupowac cuda i za kolosalne sumy ale dziecko i tak zainteresuje sie komputerem, garnkami czy pilotami :D jak mieliśmy dosyc poważny problem odnośnie komputera gdzie córa cały czas chciała sie klawiatura i myszką bawic i wszystko dotykac to daliśmy jej stara klawiature i myszke i problem z głowy :D tłukła nią przyciskała rzucała i miała frajde :D teraz nam komputera nie dotyka, jeśli już to siedzi grzecznie na kolanach i ogląda co sie robi :D teraz ją interesuje aparat, nie da sobie zdjecia zrobic jeśli od razu później jej nie pokaże... :P a najchetniej to by chyba sama sobie oglądała :D taki urok dzieci w tym wieku :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Lola no to masz jednak grzeczne dziecko. Moj synek uznaje tylko "prawdziwą" klawiature. tez probowalismy dac mu stara i nawet sie nie interesowal mimo, ze taka sama. postawilismy nawet ta stara na tej szufladzie gdzie sie stawia normalnie klawiaure a ta na ktorej pracujemy dalismy na bok, zeby jej nie widzial i od czasu do czasu stukalismy w ta stara zeby myslal, ze to ta dzialajaca i nawet to niepomoglo, bo szukal ciagle tej prawdziwej i plakal i sie denerwowal. to samo bylo z telefonem komorkowym, dalismy mu stary i do tego wlączony ale jak widzial, ze z niego nie korzystamy rzucil go w kąt.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam:)

A juz myslałam ze tylko moja córa jest taka niedobra:(JUz czasem nie wiem co mam z nią robic.
Niepozwolic jej na cos lub nie dac co jest po jej myśli a ta odrazu nerwów dostaje i szczypie albo gryzie i pisk:(
Wszedzie wchodzi i rozrabia.........a to ciagnie za firanki i urywa,wchodzi do szuflad,wyspuje ziemie z kwiatków,listwy od podłogi urywa,drapie ściany i wiele wiele innych.Nic tylko słychac Maja nie wolno Maja zostaw i powiem szczerze ze juz nie mam sił.Jedno naorawie to lece do drugiego.

Ale najbardziej martwi mnie to jak wpada w złość bo ona sie wtedy nie kontroluje i boje sie zeby sobie czegos nie zrobiła.Bo było pare razy jak rzuciła sie na podłoge i zaczeła walic nogami,głowa a nawet chciała ugryźc podłoge:(

Czy któras tak ma i moze cos doradzic????????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

no i widzę że zrobił się problem u Was drogie koleżanki ..... :roll:

dziecko które już rozumie co się do niego mówi i wie co znaczy "nie" po prostu nie może zrozumieć DLACZEGO teraz nie może bawić się swoimi "ulubionymi" zabawkami ... bo jak było dziecko mniejsze to rodzice pozwalali się bawić właśnie np. pilotami od "polsatu" (bo dziecko się tak ślicznie uspokoiło jak dałam pilota - ot przykład z kosmosu) a teraz ? no jak to "ja nie mogę się tym bawić" ? :roll:

Moja córcia również ma czasami fochy, ale niczym mi nie trzaska, nie kopie, nie drze się jak poparzone .... :? ale ja od początku wprowadziłam pewne zasady do naszego życia, nie pozwalałam się bawić komórkami, czy też pilotem itp. (nie żebyście sobie pomyślały, że moje dziecko niczym się bawić nie może :lol:) efekt teraz jest taki, że jak chce wziąć pilota i ja mówię "nie wolno" to żabcia go po prostu nie bierze i bawi się swoimi zabawkami :D

życzę Wam dużo cierpliwości, bo te fochy naszych pociech są trudne do przetrwania 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Annn,troche w tym racji jest ale wiek i temperament dziecka mają duże znaczenie.
Mój synek akurat nie awanturuje sie jak mu czegoś nie pozwolę bo wie gdzie są jego granice(chyba ze wlasnie zboczę te zasady :oops: ), ale dziś na przykład na spacerze godzine zrywał z siebie bluze,wrzeszcąc jak opętany i nie mogło do niego nic dotrzeć.Innym razem trzy dni siedział w domu bo żadnym sposobem nie chciał założyć spodni-tych najwygodniejszych bo innych nie założy;).W histerie wpada też jak mu sie klocki nie chcą układać,jak mu się nie tak pomaluje,jak jedzonko wypadnie z talerza,jak pobrudzi sobie rączki,buzię....Ale właśnie jak wpadnie w szał to potrafi gryzć podłogę,klocki lub inny napotkany przedmiot,wyrywać włosy i robić wszystko co jest dla niego "niedobre".jak musi na jedzonko poczekać(mam na myśli chwile gdy coś sie podgrzewa) to jak opetany leci do ognia bo wie że sie poparzy.
To wszystko wynika z racji wieku-dojrzewania.Ja staram się być cierpliwa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moje dziecko ma 15 miesiecy i tez ma taki etap poprostu jstem w szoku jak on potrafi wymuszac.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ewelina0701 pisze:
Moje dziecko ma 15 miesiecy i tez ma taki etap poprostu jstem w szoku jak on potrafi wymuszac.
aż tak tragicznie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Miłosz strasznie szybko sie enewuje jak mu cos nie wychodzi,a jak cos chce i mowie mu ze nie wolno i tlumacze to sie wsciaka krzyczac i płaczac glosno a w zasadzie to co nie dozwolone jest fajniejsze i ciekawsze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: moj ma rok..

i mniej więcej od 1,5 m-ca prowadzi testy na dorosłych- jak mu sie cos nie spodoba to ryk i nawet łzy lecą...
spryciarz wie, że ze mną nie wygra- wyrodna matka od początku używała magicznego NIE Wolno, nunu !! i pogrożeniem palcem...tatuś też bywa nieustępliwy...ale babcie......i dziadek...
:roll:
ciężko z nim jest- mały potrafi stanąc sobie koło TV i patrząc na pilnującego go dorosłego gmerać przy guziczkach- gdy usłyszy - nie wolno....buzia w podkówkę, oczka załzawione....bródka się trzęsie....i babcie ustępują...

co do pilotów i komórek- myśmy dawno przydzielili małemu jego sprzęt- stary pilot i koóka fisher price...i nasze przestały być atrakcyjne...pewnie jest zechce sie nimi bawić...ale pilnujemy, żeby nie były w jego zasiegu ani na widoku- czego oczy nie widza....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

A-wro u nas też ma przydzielony stary telefon z karta, ale rzuca nim i nie chce, komórki 2 z fisher price,pobawi sie chwile i zostawi, za to te które widzi że sie używa to i owszem :D Jak tylko usłyszy że dzwoni mi telefon czy dostaje smsa to leci i mi przynosi :) razem siedzimy oglądamy, pokazuje jej tapety czy dzwonki i mam spokój :D co do dziadków i babc to masz racje, ja u siebie kategorycznie zabraniam dawania pilota, jak weźmie to zabieram a babcia np daje :/ i jak tu wychowywac dziecko po swojemu jak Ci sie wtrącają i obalają Twoje metody :shock: :?

W chwili obecnej mamy spokój jeśli chodzi o sprzęty, ale za to nie raz wychodzą konflikty o różne rzeczy.. co do bicia sie, na razie też mamy spokój, 3 miesiące temu owszem ale teraz cicho sza :D i lepiej żeby już to nie wróciło :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To taki etap w zyciu dziecka który trzeba przeczekac. Ma on jednak bardzo istostny wpływ na przyszłosc bo jesli teraz pozwolimy zeby dziecko weszło nam na głowe to potem bedzie robiło co chciało.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]