Dzisiaj jest wt wrz 30, 2014 5:50 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam...od paru dni odczuwam takie jakby od srodka kłucia w szyjke macicy...i nie wiem czy powinnam sie zaczac niepokoic...czy moze sie skraca albo rozwiera..no i czasami wyraznie czuje nacisk do dolu...tak jakby chcialo mi cos wypasc...juz nie wiem czy to odczucia subiektywne czy rzeczywiscie cos sie dzieje...jestem w 18 tyg ciazy a wizyte mam dopiero w piatek :?
i jeszcze jedno ..mam problem z jelitami...cierpie na zespol jelita nadwrazliwego..i kiedy troszke przesadze z jedzeniem to mam okropne skurcze jelit i pol dnia spedzam w toalecie...czy to moze zaszkodzic maluszkowi? dodam ze sie nigdy w toalecie nie napinam :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Nacisk może byc związany z rosnąco masą macicyi bujaniem się na więzadłach. problemy jelitowe nie powinny zaszkodzic bezposredniu dziecku.
SW[/list]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Lila, też mam jelito nadwrażliwe i czytałam, że "przeboje" w brzuchu nie szkodzą maleństwu. Mam jeszcze wiadomość, która być może Cię pocieszy - w drugim trymestrze zniknęły mi wszystkie "jelitowe" dolegliwości. Teraz wróciły, ale są słabsze niż przed ciążą, poza tym mają prawo być. :)

Śmiałam się nawet, że dzidziuś wszytko mi w brzuszku poukładał. :D Oczywiście organizm każdej z nas może reagować inaczej, ale życzę Ci, żeby Tobie też tak się udało. :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja takie kłucia od środka jakby igiełką też miałam na początku ciąży i teraz ze 2 tygodnie temu też . Ale zarówno wtedy jak i niedawno miało to związek ze wzdęciami..... niestety. Nie dość że macica uciska to jeszcze bączek uciska też ... jak wzdęć nie ma to jest spokój :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

te klucia nie sa takie uciazliwe jak to burczenie stukania i inne sensacje w jelitach...glownie z lewej strony pod zebrami...lykam espumisan...ale juz sama nie wiem co mam jesc aby nie draznic jelit...hehe....napewno nie pomyle tego z ruchami maluszka bo juz wiem ze dzidzius tez jest z lewej strony...bo czasami cos mi sie tam prezy... :D te gazy czy cos jest wyzej wyraznie pod zebrem...tam jest chyba trzustka......strasznie to nieprzyjemne...ile mozna bezpiecznie w ciazy zjesc espumisanu na dobe?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

3 spokojnie.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

drogi doktorze i droga lilio mam pytanie od polowy cyklu tz 13,14 dnia boli mnie nadal podbrzusze dokladnie tak jak na @ bol promienieuje w strone jajnika , dzis 20dc a bol nadal jest do pani doktor ide dopiero 28 wiec chialabym sie was poradzic w tym cyklu mialam super sluz tz byl taki jak bialko 13,14 dniu ale niestety nie wiem czy peka ten pechezyk czy nie bo nie znam wynikow dopiero jak pojde do pani doktor sie dowiem ale czy ten bol jak na @ jest mozliwy tak dlugo ???? czy to oznaka ze @ moze byc w tym miesiacu predzej ???pozdrawiam maria

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

i czy jest mozliwe ze nieraz naprzyklad gdyby mi sie teraz udalo ze to moze byc bol spowodowany zagniezdzeniem sie dzidzi ????
ale w to manj mniej wieze :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mysle ze taki bol moze miec wiele przyczyn..oczywiscie ciazowa przyczyne tez...ale niestety trudno jest okreslic jednoznacznie jego powod...a skad bedziesz wiedziala w 28 dc czy pekl ci pecherzyk? tylko przeprowadzone usg zaraz po owulacji jest w stanie pokazac napewno ze do niej doszlo...po 28dc juz bedzie za pozno...no chyba ze teraz sie udalo :wink: trzymam kciuki!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

NIE KREW MI POBIERALI NA TEN PECHEZYK CZY PEKL W 18DC a te bole mam juz tz nie bole to sa takie jak na @ mam juz od dni plodnych i nie przeszly zawsze po dniach plodnych przechodzily potem byly jak @ sie miala zbilac a 28 poprostu mam termi na wizyte

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moze pan doktor cos poradzi bo ja pierwsze slysze zeby badaniem krwi sprawdzac czy pekl pecherzyk i doszlo do owu...ja mialam np monitoring owu...od 10 dc co drugi dzien mialam robione usg i bylo widac jak pecherzyk rosnie a potem ze pekl i z tego co wiem to jest jedyny pewny sposob na sprawdzenie czy doslo do owu..a skad ten bol juz niedlugo sie wyjasni ...skoro idziesz do gin :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

podnosze pytanie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

znow podnosze pytanie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Jesli chodzi o ból to nie dobrej odpowiedzi - tysiąc możliwosci.
tez uważam USg za najlepze narzedzie do kontroli owulacji.
SW

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]