Dzisiaj jest pn lis 11, 2019 11:27 pm

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Jestem żoną i matką 2,5 letniej córki. Chciałabym się wyżalić, bo nie mam już siły do mojego dziecka. Jest tak strasznie ruchliwe wszystko robi ze mną, nie chce się sama bawić. Jak chcę coś zrobić dla siebie to nigdy mi na to nie pozwala, strasznie się złości gdy czegoś jej nie pozwolę, a gdy te wrzaski trwają długo to dla świętego zrobę to co chce. Wszędzie jej pełno nie ma chwili by czegoś nie zbroiła. Staram się jak najlepiej, niekiedy nerwy mi puszczają i się złoszczę na nią choć wiem że to nie pomaga. Jak idę z nią na spacer to zawsze kogoś zaczepi weźmie za rękę, czy zaczyna zaczepiać wózki z innymi dziećmi( Dzisiejsza sytuacja: byłam z nią w sklepie i prosiłam żeby grzecznie czekała aż kupie chleb nie mineła minuta a uderzyła się. i Tak jest na okrągło że się nie posłuch , ale później i tak robi swoje.). Wszystko by chciała sama robić a do tego patrafi jeszcze odpyskować. Do kościoła nie mam co z nią chodzić ponieważ wszystkie dzieci ustawia po kątach. Julcia ma 2,5 roczku ale jest nad wyraz spostrzegawcza i na swój wiek bardzo inteligentna :) Chciałam zostawić ją u dziedków zeby pobyć z mężem razem ale nie wypuściła mnie dopóki jej nie uspałam a zasneła o 23 z minutami i zanim doszliśmy do domu to ja nie miałam siły już nawet rozmawiać już nie myśląc o czymś więcej. Ja nie pracuję, tak myślałam żeby iść do pracy, ale nie mam narazie z kim zostawić małej od strony męża dziadkowie już są w podeszłym wieku,( raz na jakiś czas zostaną z nią, ale nie mają siły by się nią zajmować jak ja pójdę do pracy . Czuję się jakbym była w matni nic tylko dom i dziecko i tak w kółko. Moje nastroje są strasznie zmienne przez ten stres mam nieregularne cykle , nie wiem jak ja sobie dam radę dalej , czuję się bezużyteczna i bezśilna w stosunku do dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

katrym, przedewszystkim musisz zmienic swoje nastawienie. pierwsze i najwazniejsze nie rob niczego dla swietego spokoju bo to powoduje ze twoje dziecko wymusza wszystko wrzaskiem placzem, bijatykami. musisz to ukrucic i to im szybciej tym lepiej. na pcozatku bedzie pieklo bo bedzie walczyc o cos co sobie wypracowala, ale to ty jestes dorosla a nie ona i to ona ma ciebie słuchac a nie odwrotnie.
wiem ze latwo sie mowi bo mam podibny problem tyle ze z dwu latkiem.
po drugie zacnij chwalic ja za dobre zachowanie, jak sie sama ladnie ubierze to chwal pod niebiosa. powiedz ze ma sie sama pobawic 5 minut i jak wykona polecenia chwal. stosuj nagordu za dobre zachowanie. krzyki innoruj. ja robie tak ze jak mlody cos wymusza to klade do na dywan i placze. nie reaguje w ogole. na pocztaku darl sie po 40 min, ale teraz po 5 min mam spokoj. zadarza sie ze podejrzie i mnie uderzy w zlosci to ma kare. jak cos rozleje czy nabrudzi to siedzi tak dlugo az posprzata. po malu wytepilam rowalanie, bo dopuki ja za niego sprzatalam to byl chlew w domu. ale niestety trzeba byc nieugietym i konsekwentym.
moze jest szansa zeby maz zajal sie dzieckiem sam a ty w tym czasie wyjdziesz na jakis czas. na poczatku na krotkie chwile a z czasaem coraz dłuzsze.
moze sprobuj na poczatku zabawe z corka. powedz tak ty tu serce zostan a ja pujde na chwilke do pokoju i zaraz wroce. potem powedz ze ona sama ma isc do pokoju na chwle. potem wydluzaj ten czas i zobacz jak reaguje. potem wynies np smieci itp. a potem na zostaw ja z ojcem a sama jedz do sklepu. moze zapros ja do kuchni niech ci pomaga. np posadz na foteliku i daj zarenka do zabawy, albo zrob troche ciasta niech sobie walkuje, albbo troszke wody. jak moj sie nudzi to sadzam go przy stole i niby ze mna gotuje. czasami rozmiesza mi make z woda. czasami dam kawalek mieska niech zrobi klopsa. skoro jest inteligentna to pewnie jak zobaczy ze taka pomoc jest ci niezbedna to bedie i wilk syty i owca cala.
wiem ze na poczatku bedziesz miec cyrk, ale jak to dobrze rozplanujesz to napewno sie uda. trzymam kciuki za was.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Forum ciąża

» Forum ogólne » Psychologia

Strefa czasowa UTC [letni]