Dzisiaj jest pn wrz 01, 2014 1:12 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam, zanim odwiedze swojego lekarza może któraś z was rozwieje moje wątpilowści...a mianowiccie...
Rok temu poroniłam -ciąża obumarła...teraz od 3 miesiecy staramy się z mężem poraz kolejny o dziecko, jak narazie z miernym skutkiem...
Podczas starań ze względu na plamienia 1-3 dniowe przed @ lekarz kazał mi brac w II fazie cyklu Duphaston ...więc biorę od 3 miesięcy...Moje cykle z 28 dniowych( poprzedzonych tymi plamieniami) wydłuzyły sie do 33-34 dniowych, ale również przed @ plamię...zaznacze, że przed poronieniem nigdy tak nie miałam- jedynie 1 dzień przed @ to było plamienie, a potem się rozkręcało, teraz to rozkręcanie jest ciut dłuzsze...Juz sama nie wiem, czy mam dalej brać te hrmony, czy przestać...Czemu cykle się wydłużyły a ja nadal mam te plamienia...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cześć!
ja miałam takie problem, że nie wiadomo skąd pojawiły mi się plamienia przed okresem. a starałam się o dziecko już około roku. wcześniej plamień nie miałam, aż nagle zaczęły się pojawiać kilka dnie przed. Wybrałam się do lekarza, dostałam duphaston, ale brałam go tylko 2 miesiące, bo u mnie pomimo brania duphastonu plamienia tez występowały. lekarka stwierdziła, ze duphaston wydłuży mi cykle, a miałam 24 dniowe, bo przez takie krótki cykle nie mogę zajść w ciążę. cykle się nie wydłużyły, a dodatkowo w terminie okresu, czyli po 24 dniach, pomimo brania duphastonu dostawałam normalnego krwawienia.
Tak więc nie pytając lekarki o zdanie sama sobie darowałam. I wyobraź sobie, ze kolejne cykle, już bez duphastonu były bez plamień (duphaston odstawiłam jakoś od sierpnia), a dodatkowo w grudniu zaszłam w ciążę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Podnoszę temat...
Niestety wizytę u gin mam dopiero za 1,5 miesiąca wiec moze ktos cos mi podpowie w tym czasie...Generalnie to problem polega na tym, ze:
testuję 2- 3 dni przed @ no bo wtedy wlasnie (28 dnia mam odstawic duphatson) a test moze byc jeszcze niewiarygodny...a duphaston odstawic musze bo pzreciez nie bede grala go wiecej niz 10 dni...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

testuj w dinu odstawienie duphastonu....poza tym dziewczyny...jezeli bedziecie w ciazy to chwilowe odstawienie leku niczego nie zmieni...nie poronicie nagle...nic sie nie stanie ....odstawiasz..nie ma miesiaczki ...testujesz... :wink:

totalnym bezsensem jest traktowanie duphastonu jako jedynej mozliwosci utrzymania ciazy... nawet kiedy tej ciazy jeszcze tak naprawde nie ma... boicie sie ze odstawiajac lek poronicie ciaze ktorej nie ma? :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czyli testowac w dniu odstaiwenia duphastonu? czy w 14 dniu po owulacji? Bo ja nie dostaje @ w dniu odstawienia leku, tylko ok 3 dni pozniej.Bo juz sama nie rozumiem:-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam. Ja również borykałam się z plamieniami przed miesiączką, zaczęły się nagle i stawały się co raz dłuższe, doszło do tego że połowę cyklu chodziłam z wkładkami (cykle miałam regularne co 28 dni), badania hormonalne i bakteriologiczne nic nie wykazały, wszystko super jak w zegarku, brałam duphaston ale plamienia nie ustępowały. Staraliśmy się z mężem rok o dziecko i postanowiliśmy w końcu wybrać się do kliniki leczenia niepłodności, gdzie okazało się, że plamienia nie występują z macicy tylko z szyjki,na której mam gruczołki, które plamią, zdiagnozowano to jako początek endometriozy, która najprawdopodobniej została przeniesiona podczas zabiegu łyżeczkowania. Po Hsg i dwukrotnym przeżeganiu gruczołków plamienia zmniejszyły się znacznie i w 2 cyklu zaszłam w ciąże :)dodam tylko,że nie brałam duphastonu ani żadnych innych leków, a teraz jestem w 21 tc. Piszę o tym, dlatego że nie zawsze plamienia są spowodowane niedomogą lutealną a lekarze czasami przepisują duphaston troszkę bezmyślnie jako cudowny lek, który ma pomóc zajść w ciąże. Życzę zdrówka i owocnego testowania :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No ja mam tylko przed @ te plamienia i...podejrzewam, ze to pewnie wcale nie wynika z niedomogi tylko pewnie tak juz mam/będe (?) miała...A wczesniej nikt ci nie zdiagnozwowal podczas zwyklego badania ze masz gruczolku na szyjce?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No właśnie o dziwo nie, profesor w klinice też się zdziwił,że nikt nie zauważył, a w między czasie byłam u 3 ginekologów. Po pierwszym przeżeganiu szyjki plamienia zmniejszyły mi się do 3 dni przed @ a na następny cykl była już fasolka :) Ale możliwe, że u Ciebie tak po prostu jest i nie ma to związku z niczym istotnym :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to testuj 1-2 dni po odstawieniu duphastonu albo jak nie bedzie miesiaczki...to nie ma wiekszego znaczenie.... zawsze po dodatnim tescie mozna wrocic do brania leku :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No własnie tylko boje sie jezeli bede w ciazY ( czy to teraz czy za kolejnym razem jak sie uda) to dostawienie duphastonu moze spowodowac poronienie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Myślę, że Lilith ma rację, ale nie rozumiem boisz się dostawienia duphastonu??? Przecież duphaston to progesteron, który potrzebny jest Twojemu maleństwu, więc nie ma obawy że przez niego poronisz,wręcz przeciwnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bo jak odstawie to moge ewentualnie poronic....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aha :) myślę, że nie powinnaś aż tak bardzo się tego obawiać, przerwa będzie góra 5 dniowa,a Twój organizm też wytwarza progesteron, a za testować możesz w dniu miesiączki albo jak napisała Ci Lilith 1-2 po odstawieniu duphastonu, jeżeli bardzo się obawiasz zawsze możesz zrobić test z krwi B-hcg w dniu odstawienia duphastonu bo z moczu może jeszcze nie wykazać i będziesz miała większą pewność czy jesteś w ciąży i jak tak to wtedy nie przerwiesz brania. Koszt wprawdzie większy ale jak ma Cię to uspokoić to może warto :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Testu robić nie musiałam :-( dzis dostałam @, bez plamien itd...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

akurat odstawienie na pare dni nie spowoduje poronienia...to jakas paranoja... myslisz ze tylko duphaston utrzymuje ciaze? a co z kobietami ktore w zyciu tego leku nie braly? i taka jest wiekszosc...zdrowa ciaza utrzyma sie sama...jezeli pare dni bez duphastonu spowodowalo by poronienie to taka ciaza nie byla prawidlowa... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Popieram Lilih :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki dziewczyny :-)
A powiedzcie mi dlaczego przyjmując dupahston mam silniejsze pms. na ulotce napiane jest, ze ma wplyw rowniez na jego zmniejszenie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiesz no nie wiem, ja takich objawów nie miałam, życzę udanego następnego testowanka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Monisia dziękuję :-)
A wiecie jaki jest optymalny dzien rozpoczęcia przyjmowania duphastonu po owulacji?Bo ja przy 28 dniowych cyklach ( owulacja okolo 14 dnia) mialam przyjmowac od 20-28 dnia, teraz owu wystepuje okolo 17-18 dnia a ja lek nadal biore od 20-28 dnia...Czy to nie wplywa na jajeczko jakos negatywnie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a jak ma ci wplynac negatywnie na jajeczko skoro duphaston zaczynasz brac po owulacji? :) komorka jajowa jest zdolna do zaplodnienia tylko 12-24 godz..potem obumiera wiec w 20dc juz nie ma zadnego jajeczka

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]