Dzisiaj jest śr lip 30, 2014 4:55 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość

Jakiś czas temu dowiedziałam się o dośc ciekawym sposobie na grypie. A mianowicie jak szybko ja wyleczyć.
Do kapieli w gorącej wodzie wrzuć dwie tabletki polopiryny s. Połóz się do łóżka. A na drugi dzień wstajesz zdrowa. Jeśli jeszcze masz jakieś objawy grypy warto to powtórzyć na drugi dzień.
za bardzo w to nie wierzyłam dopóki sami w rodzinie nie wypróbowaliśmy. efekt widoczny zaraz na drugi dzień, Pierwszy zachorował ojczulek. Grypa z 10 dni(tyle zwykle u niego trwało leczenie) zmniejszyło się do 3. Ja byłam kolejna. Niedawno wypróbowałam. Przeziębiłam sie i wypróbowałam "leczniczą" kapiel. Na drugi dzień wstałam już zdrowa. Syn mój z kolei miał tylko chrypke gdyż przy pierwszych objawach zarzaz zrobiłam mu kapiel i o dziwo grypa go nie zaatakowała.

Mam nadzieje, ze Wam pomogłam.

Dodam jeszcze że niedawno siostra chorowala i na 3 dzień była już zdrowa. Kapiel również jej pomogla.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Problem pojawia sie wowczas jak ktos ma prysznic. Wrzucic tabletke pod strumien wody? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

eh mozna powiedziec ze jestem dzieckiem wychowanym na polopirynie S ( oczywiscie w odpowiednim dawkowaniu), moja mama stosuje ja po dzis dzien na wszystko. i nikt w rodzinie nie choruje, w szkole nie mialam opuszczonych dni.. ale o kapielach to nie slyszalam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Ciekawy pomysł, jak coś mnie zacznie chwytać to wypróbuję :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mnie własnie rozłozyła grypa więc chyba wypróbuje ten sposób z polopirynową kąpielą.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
2 żółte kartki
Awatar użytkownika

na przyszlosc zapytam to ma byc oczywiscie polopiryna w musujacych tabletach do rozpuszczania tak?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kurcze, tez bym chetnie wyprobowala.. ale brak wanny :) A polopiryna.. ma super dzialanie. To fakt. Zza podziwiam mame ze nie bala sie Tobie dawkowac jako dziecku. Ja niestety mialam w rodzinie przypadek Zespolu Reya wystepujacy po podaniu polopiryny dziecku. Niby wystepuje jeden na iles tam przypadkow.. a jednak. Naszczescie wszystko dorbze sie skonczylo. Ale wygladalo nieciekawie.
Wiecie na co jeszcze polopiryna fajnei dziala? Jak np. przedawkujecie solarium. Wtedy jedna tabletka na wieczor i jest ok :) :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hm... ale zwykla polopiryna tez sie rozpuszcza;)

jimeczka no wlasnie nie powinno sie podawac niby tej polopiryny dzieciom. moja mam dzielila jedna tabletke na 4 czesci ( i dawala 1/4 z tego), potem na dwie i jak juz bylismy starsi to juz normalne dawkowanie. i musze przyznac - antybiotyki byly u nas rzadkoscia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zza zgadza sie. Polopiryna dziala cuda. I dokladnie zwykla tabletka tez sie rozpuszcza.. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mojej bratowej na oddziale R lezalo juz wiele dzieci po podaniu przez rodzicow kwasu acetylosalicylowego... i ja uwazam ze wielu dzieciom nie zaszkodzi ale moze sie zdarzyc tak ze skutki moga byc powazne :wink:

jmijeczka jestes expertem...farmaceuta to wiesz czym jest aspiryna i jakie jest jej dzialanie...uwazasz ze jest w stanie zwalczyc infekcje bakteryjna? :wink:

jezeli dokucza nam infekcja wirusowa to czy wezmiemy aspiryne czy nie to i tak przejdzie bez antybiotykow wiec nie zachwalala bym aspiryny do tego stopnia i wierzyla w jej cudowne dzialanie na tyle zeby podac ja dziecku do 12 rz...warto byc ostroznym jezeli chodzi o dzieci a dodam ze ja rowniez najczesciej bylam leczona polopiryna jako dziecko :wink:

mysle tez ze lata badan i doswiadczenie z roznymi przypadkami u dzieci po podaniu polopiryny sprawily ze jednak uznano ja za niebezpieczna u dzieci do 12 rz nie na darmo... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

_Lilith_ pisze:
jmijeczka jestes expertem...farmaceuta to wiesz czym jest aspiryna i jakie jest jej dzialanie...uwazasz ze jest w stanie zwalczyc infekcje bakteryjna? :wink:

Oczywiscie ze nie. Bakteryjne sprawy zwalcza antybiotyk. Polopiryna nie zawsze moze byc podawana z antybiotykami. Sama w sobie ladnie dziala przeciwzapalnie, p/bolowo i p.goraczkowo, ale to wszyscy z nas wiedza :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

to moze byc skutek podania aspiryny dzieciom do 12 rz i wlasnie czesto tak bywa...ale niekoniecznie to koniec swiata bo jednemu polopiryna zaszkodzi mniej a innemu wiecej a sa i takie dzieci ktorym nie zaszkodzi wcale :wink:

Zespół Reye'a (ang. Reye's syndrome) – potencjalnie śmiertelna choroba (około 50% śmiertelności), która powoduje niekorzystne zmiany w wielu narządach, głównie w mózgu i wątrobie.

Zespół Reye'a spowodowany jest rozlanym uszkodzeniem mitochondriów, objawia się: hipoglikemią, gwałtownymi wymiotami, encefalopatią wątrobową, stłuszczeniowym zapaleniem wątroby.

Zazwyczaj występuje u dzieci w wieku 4-12 lat (choć może też wystąpić u niemowląt i u osób dorosłych). Zespół Reye'a ma tendencję do występowania rodzinnego, jest potencjalnym wskazaniem do transplantacji wątroby.

Bezpośrednia przyczyna choroby jest nieznana, lecz może być ona związana z podawaniem niektórych leków, np. kwasu acetylosalicylowego (aspiryny).

Zespół Reye’a często występuje kilka dni po przebyciu infekcji wirusowej, takiej jak grypy, ospy wietrznej i innych chorób wirusowych. Ma to być może związek z podawaniem w czasie infekcji wirusowych kwasu acetylosalicylowego, dlatego też podawanie aspiryny osobom które mają mniej niż 16 lat jest niewskazane (poza chorobą Kawasaki i wskazaniami do leczenia przeciwkrzepliwego)[1].

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wlasnie pisalam o tym ze w mojej rodzinie wystapil przypadek zespołu Reya. W sumie byl to nazwany zespół Reya-podobny. Wercia miala wtedy półtora roczku. Miala podana "minimalna" ilosc aspiryny bo nie mogli jej niczym temp. zbic (rodzice..). Tak mala ilosc wystarczyla.
Dlatego nawet zalecaja podawanie polopiryny dopiero po skonczeniu 16 rż.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hm... a czy kapiele w polopirynie, o ktorych tu mowa, moglyby byc jakas alternatywa do tego aby jednak calkowicie z niej nie rezygnowac ( u dzieci)?
moze byloby bezpieczniejsze...? czy to jest to samo?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Macie racje dzieciom nie powinno sie podawać polopiryny. Ja syna wykapałam w jednej tabletce i nalałam większą ilość wody. Doustnie bym mu tego nie podała bo polopiryna ma również działanie rozrzadzajace krew (moja babcia ją musiała brac codziennie bo robiły jej się skrzepy w żyłach). Ale pamietam jak byłam jeszcze małoletnia to u nas w domu zawsze była polopiryna i tylko tym grypę leczyliśmy.

A tak na marginiesie. Uważajcie na długotrwałe stosowanie Gripexu. W mojej okolicy dziewczyna chorowala na grypę stosowała codziennie Gripex dłuzszy czas (ok 2-3 m-cy) niestety zmarła. Lekarze juz jej nie uratowali.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bo chorujac dluzej niz tydzien na "grype" lub "grypopodobne" nalezy sie udac do lekarza. Pytanie czy smierc spowodowal Gripex. Niewiadomo. W jakich ilosciach go brala, na co tak naprawde chorowala. Itp. Itd.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tu sie zgodze. podobno te wszystkie proszki ktore szybko i skutecznie uwalniaja nas od przeziebienia czy grypy ( np ten gripex) tylko uciszaja ta chorobe, nie likwidujac jej. a skutki moga byc o powazne..u nas w pracy jedna babka sie tym leczyla, wrocila do pracy jak sie lepiej poczula, i zaslabla...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

przy infekcjach wirusowych stosuje sie leczenie objawowe....czyli leczy objawy lekami typu gripex itp...ale jezeli objawy te nie mijaja a wrecz sie nasilaja po ok 5 dniach nalezy zglosic sie do lekarza bo moglo juz dojsc do powiklan w postaci nadkazenia bakteryjnego badz innych typu np zapalenie miesnia sercowego i byc moze taka byla przyczyna smierci dziewczyny :?
ludzie bagatelizuja czesto grype i czesto efektem jest ostra infekcja badz nawet przeszczep serca..a czlowiek przed choroba byl okazem zdrowia :)
moj znajomy...facet silny i zdrowy...rzadko chorujacy...ostatnio zle sie poczul...mial objawy z z osrodkowego ukl nerwowego.. temperature...2 tyg trwalo postawienie diagnozy i okazalo sie ze mial opryszczkowe zapalenie mozgu...od zwyklego wirusa opryszczki :shock: tak wiec sa sytuacje kiedy trudno przewidziec jak zachowa sie organizm podczas choroby :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]