Dzisiaj jest śr lis 26, 2014 10:51 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Jestem w 5 tygodniu ciąży. Dzisiaj rano i wieczorem miałam różowy śluz. Lekarz przepisał mi luteinę pod język 2 x 2 tabletki. Bolał mnie jajnik i podbrzusze - momentami bardzo, ale jest już ok. W pierwszej ciąży (od początku do końca super, bez problemów) też miewałam w pierwszych miesiącach niesamowite bóle, ale bez tego różowego śluzu. USG mam za dwa tygodnie, żeby można było sprawdzić serduszko.
Może któraś z Was miała podobne przejścia i urodziła zdrowe dziecko? Bardzo liczę na wsparcie, bo przyznam, że mam różne myśli.
Wiem, że co ma być, to będzie, ale miło by było poczytać, że inne dziewczyny nie miały przykrych konsekwencji po takich objawach.
Z góry dziękuję.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja miałam śluz z takimi czerwonymi "niteczkami" na wkładce wyglądało jak różowy- myślałam że już po dzidziusiu- też dostałam luteine 3x1 i duphaston 3x1.
tylko nie pamiętam który to był tydzień- możliwe że wcześniejszy
No i nie mogę pochwalić się jeszcze zdrowym maleństwem ale 19 tyg. mam już za sobą- co prawda cały czas na luteinie i duphastonie a ostatnio na zastrzykach z progesteronem- nic (odpukać) się nie dzieje
Głowa do góry spokój teraz najważniejszy:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kpunia - bardzo Ci dziękuję za słowa otuchy. Moja ginekolog też zaleca mi przede wszystkim spokój. Staram się nie myśleć za bardzo, tylko dużo odpoczywać i cieszyć się moim 16-miesięcznym szkrabem. Trzymam za Ciebie i Twojego dzidziusia mocno kciuki. Za dwa tygodnie mam usg i wtedy może coś się wyjaśni. Dzisiaj znowu miałam lekko zabarwiony śluz, ale jeszcze mniej, niż wczoraj (wczoraj było go bardzo mało). Czy Twój lekarz mówił, co to może być?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

rozumiem co czujesz,trzy ciaze przeszlam bez problemowo :D zaszlam w czwarta ciaze troszeczke pozniej niz ty zaczelam plamic to byl dla mnie szok,pogodzilam juz sie z mysla ze stracilam to dziecko,tez szukalam slow otuchy na forum,i dziewczyny mi pomogly psychicznie przetrwac ta sytuacje :D bralam luteine 3 razy dziennie,dziecko sie dobrze rozwijalo i udalo sie :D tobie tez napewno sie uda

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Iwona - wielkie dzięki. Bardzo się cieszę, że taki śluz to nie jest wyrok i nie zawsze oznacza jedno... Staram się trzymać dzielnie, ale się rozkleiłam. Powinnam się cieszyć, dzisiaj tylko rano miałam bardzo znikome różowe ślady, właściwie to może nawet widziałam je oczami wyobraźni - były tak blade... Niestety dopadł mnie dół. Jutro będzie nowy dzień. Przepraszam, że jestem tak pesymistycznie nastawiona, ale perspektywa całej ciąży w nerwach trochę mnie przeraża (pierwsza była po prostu super idealna i nie dopuszczałam myśli, że kolejna może być trudniejsza...). Jeszcze raz dziękuję za Twoją odpowiedź i za to, że znalazłaś chwilę, żeby mnie pocieszyć. Dużo zdrówka dla Ciebie i Twojej rodziny.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

niema sprawy.duzo potem czytalam na necie jakie moga byc przyczyny takich stanu rzeczy i wyczytalam rozne a to nadzerka a to lozysko u ciebie na tym etapie moze byc zagniezdzanie sie zarodka.napisz jak bedziesz po wizycie u lekarza

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mi lekarz mówił, że to prawdopodobnie zagnieżdża się jajeczko, bo mimo że początek procesu przypada na 8-9 dzień po zapłodnieniu to trwa on znacznie dłużej.
Tak jak pisała Iwona przyczyn wymienił mi doktor dużo.
Nadżerkę u mnie wykluczył bo nie mam, no i czasami w dniu przewidywanej miesiączki też występuje krwawienie, ale nie wiem czemu
Później w USG ok 11 tyg. okazało się że mam malutkiego krwiaczka, ale daleko od dzidziusia, i to on mógł być winowajcą- w każdym razie sytuacja się nie powtórzyła.
Z doświadczenia powiem Ci, że przy poronieniu to raczej objawy się nasilają z każdą godziną pomimo brania progesteronu, więc raczej to fizjologiczne i nic się nie dzieje.
Co jednak nie zwalnia cię z odpoczywania :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny - jeszcze raz wielkie dzięki, że śledzicie ten wątek i podtrzymujecie mnie na duchu. Moja ginekolog powiedziała, że zagnieżdżenie musiało być znacznie wcześniej i to raczej nie to. Dopiero 17 lutego na usg zobaczy, co się dzieje. Dzisiaj rano nie było śladu po śluzie, zresztą teraz mam bardzo sucho. Wczoraj nic mnie nie bolało, ale też właściwie większość dnia leżałam lub siedziałam. Dobrze, że mam cudowne dziecko, które mimo młodego wieku rozumie - czytaliśmy książeczki, a szalał dopiero, gdy tata przyszedł z pracy. Odezwę się po wizycie (mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie będzie działo). Bardzo mnie pocieszyło to, że poronienie raczej postępuje, gdyż u mnie wczoraj było lepiej, a dziś już normalnie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kochane a powiedzcie mi co ja mam o tym myslec: zeszłą @ dostalam 5 dni za wczesnie i trwala 4 dni normalnie mam 6-7. brałam luteine na wyregulowanie @, . razem z m staramy sie o fasolke. bylo wszystko oki ale mam male niepokojenia raz ze 2 byla o 5 dni za wczesnie trwala krocej niz zwykle, ale wlasciwie zaraz po @ sluz nie byl taki jak zawsze lecz tak jak niektore z was pisza lekko rozowy. jestem w 13 dc obecnie a juz 4-5 razy mialam tak ze zaczol mnie bolec brzuch jak na @ gdy poszlam do toalety na wkladce zobaczylam mala niteczke krwi, bola mnie piersi, swedza, sutki sa wrazliwe i swedzi mnie podbrzusze, co to moze znaczyc czy ktoras z was tak miala? prosze pomozcie mi bo nie wiem co mam o tym myslec. pozdrawiam serdecznie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ale chyba ten progesteron to w drugiej fazie cyklu bierzesz?
dziewczyny niektóre pisały, że maja wcześniejsze @ na luteinie i że trwa krócej, u mnie było zawsze jak w zegarku po odstawieniu tabletek- 25dc- 2 dni luz i trzeciego @- ale to chyba indywidualnie. Piersi na tym paskudztwie bolą i są wrażliwe, powiększone, brzuch też pobolewa i często (u mnie) był wzdęty, ale nie umiem ci powiedzieć czy w pierwszej fazie drugiego cyklu to normalne bo zazwyczaj w drugim cyklu brania luteiny byłam już w ciąży :) - najprościej zrobić test 10 zł nie majątek, a pewność będziesz miała. Trzymam kciuki.

quiero miałaś się odezwać co z dzidziusiem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

quiero ja rowniez mialam rozowy sluz na poczatku ciazy... poszperalam w necie, dowiedzialam sie tutaj na forum ze szyjka w ciazy jest bardzo wrazliwa, wiec jak sie tam wszystko w srodku rozciaga to maga pekac malenkie naczynka krwionosnie na szyjce, stad ten sluz... najlepiej sie wtedy polozyc... u mnie sie pojawial, trwalo to kilka godz po czym bylo czysciutko... mam nadzieje, ze u ciebie wszystko z dzidzia ok.

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A powiedzcie mi bo ja mam problemy z oplawami i mam intensywnie zolty mocz... czy to cos zlego??
POzdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kpunia dziekuje za odpowiedz. tylko ze ja bede teraz 5 cykl brala luteine, i stad moje pytenie bo zszokowalo mnie to cale zamieszanie we mnie bo nigdy do tad tak nie mialam :shock: dzisiaj ide umowic sie do gina i kupic tescik bo zwariowac mozna. mam nadzieje ze to fasolka a jak nie to ponowne staranka beda ;) mam tylko nadzieje ze jesli to nie fasolka to ze ze mna nie jest nic powaznego i zlego :cry: boje sie strasznie i jeszcze raz dziekuj za odpowiedz :D aha progesteron biore od 16 do 25 dc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wszystkim Wam bardzo dziękuję za wsparcie. Niestety w lutym poroniłam... Ale dzisiaj zrobiłam betę i wygląda na to, że znowu jestem w ciąży. Wynik 410. Mam nadzieję, że scenariusz się nie powtórzy i około listopada będę kolejny raz mamą. Trzymajcie się i jeszcze raz dzięki za pomoc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A ja niestety nie dostalam odp na swoje pytanie:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

quiero bardzo mi przykro, ale cieszę się że już wszystko ok i mam nadzieje że tym razem będzie lepiej, czasem natura wie lepiej i warto o tym pamiętać

NatiG Chyba chodziło Ci o upławy :?:
przyczyn upławów jest dużo, zależnie jak wyglądają mogą świadczyć o wielu rzeczach- czasem są fizjologiczne.
Żółty kolor moczu też świadczy o różnych rzeczach, może po prostu mało pijesz w ciągu dnia.
Zadałaś pytanie zbyt ogólne dlatego nie dostałaś odpowiedzi od nikogo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kpunia - masz rację. Też jestem zdania, że natura wie, co robi. Widocznie tamta ciąża miała się tak skończyć z jakiegoś powodu. Przyczyn nie poznałam i nie chcę. Mam wspaniałe, zdrowe, mądre i piękne dziecko :), ma 17 miesięcy. Liczę na to, że tym razem szczęście też się do mnie uśmiechnie. Tobie też życzę wszystkiego, co najlepsze:)

Co do moczu, mocno żółty kolor miałam zawsze, gdy mało piłam lub bardzo długo nie byłam w toalecie. Niestety więcej na ten temat nie wiem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziekuje za odpowiedz:)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]