Dzisiaj jest śr wrz 03, 2014 8:58 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Dzieńdobry Panie Doktorze,

Wczoraj byłam na pierwszym USG, jestem w pierwszej ciąży, 6 tc (a licząc od zapłodnienia to 4 tc). Lekarz stwierdził, że kosmówka nie przylega w pełni do ściany macicy, na USG widoczny czarny cień pod kosmówką. Zalecił duphaston 2 x 1 i leżenie + 2 tyg zwolnienia a 24 października wizyta kontrolna.

Moje pytanie: jakie jest ryzyko poronienia, czy taka sytuacja jest częstym/rzadkim przypadkiem, czy w takiej sytuacji może jeszcze rozwinąć się normalne łożysko i dobrze się przykleić do ściany macicy?

dodam, że nie mam żadnych plamień.

Z góry dziękuję

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie martw sie mi odklejala sie kosmowka od 7tc mialam kriak ktory nie chcial zejsc dostalam relanium no - spe , duphaston i lezalam przez ok 7 tyg w lozku , moglam wstawac tylko do toalety ale wszystko skonczylo sie dobrze :) urodzilam na 1 dzien przed terminem
Wiec lez i sie nie martw :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

matasiak dziękuję za radę i dodanie otuchy. Ale w związku z tym mam jeszcze pytanko dotyczące tego leżenia: czy takie zalecenie oznacza że trzeba faktycznie leżeć plackiem w łóżku i wstawać tylko do toalety lub żeby się umyć? Czy można robić lekkie prace domowe, np. ugotować obiad, wstawić pranie, trochę posprzątać? Czyli tak się pomału kszątać po domku?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mialam stresa przed robieniem czego kolwiek wiec lezalam plackiem i tobie tez to radze
moja kolezanka tez miala takie zalecenia i gdy tylko pozwolila sobie na chodzenie to od razu miala plamienia :( na razie jest wszystko ok konczy wlasnie 17 tc ale po co sie stresowac :( i tak stres o dzidzie jest duzy :( ja tylko pozwalalam sobie na polsiedzenie i z czasem jak ciaza stawala sie coraz wieksza to wiecej chodzilam po domu ale to dopiero po ok 12 tc

wytrwalosci ci zycze :) bo wiem ze jest to trudne ale czego nei robi sie dla dzidzi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Plackiem nie , ale polegiwanie wskazane.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bardzo dziękuję Panie doktorze. Przywrócił mi Pan nadzieję. Będę się oszczędzać, ale mam nadzieję za dwa tygodnie usłyszeć od lekarza że już mogę wrócić do pracy.

A jak to jest z tą odklejoną kosmówką? Czy to się może jeszcze wszystko dobrze przykleić i będzie z tego porządne łożysko bez zagrożenia poronieniem? Wiem, że nie może Pan powiedzieć nic na pewno, zwłaszcza bez USG, ale ja nie mogę znaleźć w sieci nic o takim przypadku, jakie są rokowania i szanse.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bylam w atakiej samej sytuacji w 8tc...mialam 2 krwiaczki ale nie plamilam ani nie czulam specjalnych boli..wykryto przypadkowo i mnie polozono na 3 dni do szpitala...< nadwrazliwy pan doktor :D >
Dzisiaj jest 17 tydz i ciaza rozwija sie super...krwiaki wchlonely sie po 2 tyg i nie lezalam...owszem oszczedzalam sie bralam duphaston..ale nikt mi lezec plackiem nie kazal..pan doktor adiunkt kliniki w ktorej lezalam powiedzial ze bardzo duzo kobiet ma takie krwiaczki i byc moze gdyby nie przypadek nawet bym nie wiedziala ze je mialam..same by sie wchlonely...tym samym objechal lekarza ktory mnie przyjal na oddzial :D wole mlodszych lekarzy bo przynajmniej sie przejma czlowiekiem... :wink:
pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Najczęściej sie wklei i juz.
SW

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]