Dzisiaj jest wt gru 10, 2019 10:37 pm

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Kujawsko-Pomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość

hej, pytanie jak w temacie - co potrzebne jest dla mamy i dziecka do porodu w bizielu..? bardzo byłabym wdzięczna za odpow. :wink:

koszule do porodu trzeba mieć swoją..? co później z podpaskami/podkładami..? i co dziecka trzeba miec swoje a co niekoniecznie..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja miałam 2 koszule, szlafrok, bieliznę (polecam raczej bawełniane wygodne majtki niż te specjalne poporodowe), ciepłe skarpetki, wkłady poporodowe,
przydadzą się również wkładki laktacyjne, kubek i sztućce

dla maleństwa: pieluszki, chusteczki, jak ja leżałam na poporodowej to brały od nas też oliwki

ciuszki: 2-3 body i śpioszki, 2 pajacyki (na dobrą sprawę za dużo nie ma co brać) lepiej przygotować w domu żeby w razie czego mąż/partner/ktoś z rodziny wiedział co dowieźć

można wziąć też swój kocyk i rożek ale nie jest to konieczne

pamiętaj też o dowodzie osobistym, legitymacji ubezp., komplecie badań

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzięki ANIKAH, czyli w sumie niwiele się zmieniło..
ja juz rodziłam w bizielu ale to było grubo ponad 1,5 roku temu..

rodziłas juz po tym remoncie..?
i tak w ogóle to ten remont był na porodówce czy na połogowym..? :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja rodziłam po remoncie (był remont porodówki i poporodowego) ale niestety nie leżałam tam, bo przy odbiorze oddziału okazało się, że coś jest nie tak z kuchnią, musieli zrobić poprawki i cały oddział przenosili na nowe pomieszczenia w dzień mojego wyjścia ze szpitala

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pampersy,chusteczki,oliwka
Rożek i ubranka miałam szpitalne.
    Dla siebie-2koszule(jedna do porodu,druga na zmianę),majtki(normalne albo jednorazówki),podpaski(mi żałowali ligniny),przybory toaletowe,tantum rosa(w butelce rozrobiłam i się polewałam),pdkłady na łóżko
Sztućce,kubek,jakaś woda mineralna
    To chyba najważniejsze...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Anmaszy*, może przyda Ci się "kilka uwag", które wysłałam kiedyś "moim" ;) ciążóweczkom. Nie jest to lista rzeczy, ale nietypowe porady, które mogą się przydać. :)

"A co do szpitalnej wyprawki, to tylko parę uwag, które mi się nasunęły:

* weźcie zapas mineralki w małych butelkach - z dużej kiepsko się pije na leżąco, a jak zabierzecie jedną i Wam się skończy, a nie będzie przy Was nikogo bliskiego, to położna Ci po wodę nie pójdzie parę schodów, do automatu np. Wiem, bo mi się skończyła przed godziną odwiedzin i 2h schłam jak kaktus. Chciałam dać kasę, żeby mi ktoś przyniósł i niestety mało nie padłam do 14.

* pamiętajcie o ładowarce do telefonu, jak się już rozdzwonią z gratulacjami, to agregat prądotwórczy by musiał być do komóry podłączony.

* niestety apteczne majtasy wcale nie są takie dobre - gin poradził mi je zdjąć ( kupiłam cały pakiet... ), bo nie przepuszczają powietrza tak jak to jest opisane i gorzej się rana goi. Paweł w nd śmigał do Tesco kupić mi bawełniane i moja rana goi się super.

* w kiblach nie ma srajtaśmy ( przynajmniej w Bizielu ) - weźcie rolkę, bo ja miałam tylko chusteczki i szybko mi się skończyły.

* sztućce faktycznie lepiej wziąć, ja nie miałam, ale bez problemu pożyczałam z "kuchni".

* dla głodomorków : żarcie w Bizielu ohydne, np. na obiad ziemniaki, buraczki i lont parówkowej polanej sosem pomidorowym. A po cc sucharki i kleik a'la krochmal, ani to słone, ani słodkie, bleee.

* laktator!!! Ja byłam pewna, że w szpitalu mają, ale się myliłam.

* ciuszki lepiej mieć swoje. Ta laska, co miała cc w 43tc. nic nie miała ( dziwne, tyle czasu w szpitalu i nie zdążyli jej dowieźć? ) i jej synek dostał uczulenia od szpitalnej szmaty.

* na pępuszek najlepszy spirytus zwykły rozrobiony z wodą 2 : 1 i patyczki do uszu; ja kupiłam 2 opakowania nasączanych gazików LEKO i o kant... można je rozbić, trudno nimi dotrzeć pod kikucik.

* chusteczki nawilżane do pupci dzidzi - konieczne.

* dla "gorącokrwistych" jak ja : w Bizielu straszna duchota, aż okna parują, w koszuli z krótkim rękawem byłam spocona jak reks, z długim nawet nie założyłam, mama z siostrą latały po mieście i szukały bawełnianej na ramiączkach. Fajne są w Tesco - 2 sztuki za 29 zł, ładne kolorki, róż, fiolet.

* z ciuszków dla Niuni najlepiej na tę porę sprawdzają się pajace, bodziaki mniej, bo zawsze trzeba coś jeszcze na to zakładać i dużo ceregieli z rozbieraniem po ciemku w nocy jak się dzidzi uda np. obsrać podczas przewijania, jak mojej Nince. "

Pozdrawiam serdecznie. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzięki dziewczyny, a tą duchotę to tez pamiętam (rodziłam w marcu) - porazka totalna to była :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Potwierdzam,że jest strasznie. Moja siostra aktualnie przebywa w tym szpitalu. Najlepiej mieć wszystko swoje, bo kogoś z personelu zobaczyć na sali to cud. W nocy śpią i są wielce obrażone jeśli się pójdzie i o coś poprosi. Nic nie pomagają.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja jestem juz po szczęsliwym "PO" i nie było źle.. zarówno w dzien jak i w nocy pielęgniarki przychodziły na każde wezwanie, jedzenie też znośne (przeważnie :wink: )
nadal polecam biziela :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Anmaszy* , to napisz odrazu ile dałaś w łapę :yea: :sza: :fkf:

Moja koleżanka rodziła w bizielu 8 dni temu i .........tragikomedia :evil:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja także 8 dni temu i nikomu nic nie dawałam w łapę, zreszta za pierwszym razem tez nie :wink:
Jagódka urodziła się 9-12 o 16.25

O 16. dojechalismy na porodówke, chcieli nas odesłac na kapy ale miałam juz pełne rozwarcie i się nie dałysmy :wink: Przebieranie i parafowanie papierów, które eM wypełniał z pielegniarką juz na górze się odbyło, o 16.10 kładłam się na łóżko a potem to juz ekspres :D Godzinę Jagódka była z nami, potem ją zabrali na wazenie/mierzenie itp. Długo lezałam na porodówce bo nie bylo miejsc na połogowym ani nikogo wolnego, kto mógły mnie odwieźć :? ale bylismy sami z męzem i jakos dało się przeżyć.
Ubranka miałam swoje + rożek + kocyk + pieluszki + chusteczki. Przed 19. zostalam przewieziona na połogowy gdzie czekało na mnie łóżko i kolacja na stoliczku.
Ja w każdym razie polecam.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Kujawsko-Pomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]