Dzisiaj jest czw gru 03, 2020 9:20 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Witam
Mam problem z synkiem. Za tydzień skończy 3 miesiące a juz podwoił swoją masę urodzeniową. Pediatra pozwoliła powoli wprowadzać jabłuszko ( tylko troszeczkę) i zacząc dodawać kaszki lub kleiku do mleka, na razie jedną łyżeczkę i stopniowo zwiększać, podawać narazie o 14 ( wtedy jest pora na karmienie). Jeśli mały będzie kaszkę dobrze tolerował to mam ją podawać jako ostatni posiłek.
Dopiero teraz czytam co jest na necie napisane i nie wiem co o tym myśleć.
Mały jest karmiony Hipp 1, jak dotąd wystarczało mu mleko, przesypiał cała noc. teraz chce jeść przeważnie co 3 godz. i to ok 180 ml, przeważnie daję mu jeszcze herbatkę bo i to nie wystarcza.
Lekarz mówił,że mam nie dawać więcej mleka bo to tylko rozciągnie małego żołądek i ciągle będzie chciał więcej.
Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?

<edit>

Jeszcze jedno.
Zanim zaczęłam czytac o schematach żywieniowych zdążyłam dać małemu troszeczkę utartego jabłuszka. Był zdziwiony ale strasznie mu posmakowało bo mlaskał buźką chyba przez 10 min

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie wiem co masz za pediatre ale ja bym zmieniła... Kto to widział dawać dziecku w 3-miesiący kaszke albo jabłuszko... :shock:

Mój też szybko podwoil wage jakos tak jak u ciebie, tylko, że byl na piersi... Ale nigdy w życiu bym sie nie zastosowała do takich rad pediatry...

A jestes pewna, że dziecko jest głodne co te 3h?? 180ml mleka to sporo, mój tyle wypijał do niedawna, ale może zwiększ mu do 200ml, albo lepiej przejść na mleko chyba ze znaczkiem R, ono jest dla glodomorków... Dziwne, że tego Ci pediatra nie zalecił... :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Skoro dziecko dobrze przybiera na wadze to tym bardziej nie wprowadzaj mu kaszek :!: , na kaszki przyjdzie czas, dużo, dużo później. Utuczesz go tymi kaszkami i tak będzie z nich pożytek.
Co do wprowadzania posiłków zaczekaj do skończenia 4 miesiąca, schematy żywieniowe układali ludzie dużo, dużo bardziej inteligentni niż twoja pediatra. Jesteś pewna, że jest głodne i się nie najada tymi 180ml to daj więcej, ale tylko mleko. I nie dawaj nic innego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kiedy czytam o takich lekarz to aż się płakać chce z żalu. Normalnie powinni im co pół roku jakieś testy robić, żeby takich głupot nie gadali bo niestety zawsze znajdzie się ktoś kto tego posłucha :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Zmień pediatrę i to szybko :roll:

poczekaj z tym wprowadzaniem chociaż do 4go miesiąca.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja takze bym poczekala
najwczesniej podawana kaszka to jest po 4 miesiacu wiec twoj malec ma jeszcze troche czasu
ludzie co za lekarze w naszym kraju pracuja :roll:
widaz chce byc madrzejszy od "radia"

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Rozmawiałam z położną i także mówiła, że skoro małemu już same mleko nie wystarcza to mogę dawać po troszeczke jabłuszka, 2-3 krople soku z marchwi i łyżeczkę kleiku ryżowego do mleka na noc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Jestem zaskoczona,

że niby na jakiej podstawie twierdzisz że dziecku które ma 3 miesiące nie wystarcza mleko ?? :shock: :shock: :shock: powiedziało Ci to dzicko że już nie chce mleka :shock: :shock: :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wcześniej mały przesypiał całą noc, pił 5 razy po 180 ml mleka, potem 2-3 razy dziennie po 210 ml+ 2-3 po 180. Ostatnio nawet to mu nie wystarcza, w nocy je, w dzień też co 3 godziny, pije dużo herbatek. Stąd wniosek, że się nie najada samym mlekiem

<edit/nie pisz posta pod postem - korzystaj z opcji "zmień"/Xezbeth>

któraś z Was napisała, żebym dawała mu więcej mleka. Pediatra i położna uważają, że gdy ciągle będę zwiękzała ilośc mleka to jego żoładek się rozciągnie i dopiero będę miała problem bo mały będzie chciał ciągle więcej

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

i myślisz że 3 łyżkami jabłka się naje ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeśli podasz mu kasze to waga z pewnością podskoczy, dawki jakie podajesz dziecku to bardzo dużo jak ja jego wiek.
Może miec chwilowo zwiększone potrzeby żywieniowe ze względu na wzrost intensywny w tym czasie.
3 miesiące to zbyt wcześnie by podawac nowe produkty. Proponuje zaczac najwczesniej od 4-4,5 miesiąca.

Troche mu chya niepotrzebnie rozciągneliście żołądek takimi dawkami mleka.
A jaka była początkowa waga dziecka?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie pisałam,że daje mu 3 łyżki jabłka- dostaje tylko troszeczkę, mniej niż 1/4 łyzeczki.
Gdy się urodził ważył 3,67 kg, gdy wychodziłam ze szpitala ważył 3,46 kg a teraz ponad 7 kg. Kaszki dodaję tylko jedną łyżeczkę, raz dziennie do ostatniego posiłku i wtedy śpi do rana. Wiem, że jedna łyżeczka to nie jest dużo ale jemu to najwidoczniej wystarcza.
Wszystkie kaszki, soczki itp. są dostępne po 4 miesiącu więc małemu brakuje jeszcze miesiąc i myślę, że pediatra wie co robi- ma opinie bardzo dobrego lekarza. Chciałam się tylko dowiedzieć czy ktoś był w podobnej sytuacji jak ja, że lekarz zalecił wcześniejsze wprowadzenie nowych pokarmów. Z innych stron podobnych do ttej wiem, że zdażają się także takie przypadki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

:shock: a może przejdź się do innego pediatry ??

podajesz już mu kaszkę żeby spał Ci do rana ?

no brak mi słów po prostu.

Gratuluję normlanie tylko talentu żeby rozpaść dziecko ...

moja Marta urodziła się z wagę 3100 w wieku 7 miesięcy ważyła 7 kg ....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja mam ogromny problem z 3miesiączną córcią,która nie chce jeść,wypije 60ml i ma dość,resztę jakoś meczy pod warunkiem że ją zabawię,ściągnę pampersa i przez to troszkę za mało przybrała na wadze.pani doktor mówiła że powinna 120ml spokojnie wypijać,dlatego do mleczka dodaję 1 łyżeczkę kleiku ryżowego i z malutką jest ok,brzusio nie boli,kupki robi.tylko jak mam ją karmić to mam straszne nerwy,strasznie marudzi powyżej 60 ml.potrafi bez jedzenia nawet 8godzin wytrzymać w ciągu dnia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

A jakie mleczko jej podajesz ? bo może to jej nie smakuje dlatego go nie chce pić ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

piorka22 piszesz, że dziecko waży już 7 kg, a Ty jeszcze mu podajesz, rzeczy, które tuczą, w ogóle nie rozumiem, skoro wstrzymujesz się z soczkami, bo są po 4 miesiącu, to nie rozumiem dlaczego nie wstrzymasz się z kaszką ona również jest po 4 miesiącu.
Poza tym dziecko tak naprawde nie wie co mu potrzebne jest i napewno nie wie, że mleko już mu nie wystarcza, bo przecież nie zdaje sobie sprawy z tego, że są jakieś inne produkty.
Ja bym to skonsultowała z innym pediatrą.

Zaneta no ja miałam podobny problem, przestesowałam każde mleko i nic, powód - bakterie w moczu= brak apetytu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

piorka22 wiesz co ten twój dobry lekarz jest idiota... Podanie wcześniejsze jakichkolwiek produktów jest prostą droga do alergii!!!!!! Nie wiem co on za studia kończył, ale najwidoczniej sie nie doszkala... :roll:
Mi lekarka kazała niespełna 5-miesięcznemu dziecku karmionemu naturalnie dawać zupki i żółtko!!! A jak miał 3 - miesiące soczki!!! Mimo, że dobrze jadl i przybierał ponad norme... Nie posluchałam i bardzo sie z tego cieszę... Zmieniłam lekarza i jestem zadowolona...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja pije bebilon,mocz ma ok niedawno robiłam.mleka wszystki przetestowałam i tylko bebilon odpowiadał,bo innych albo zatwardzenie albo za duzo gazów

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak sobie przemyślałam temat raz jeszcze.
Może nie taki idiota ten lekarz. Dziecko ma 3 miesiące z hakiem. Apetyt potężny, waga solidna. Myśle, że tym jabłuszkiem chce troche oszukac dziecko (zamiast mleczka jabłko).
Dziecku nic nie będzie od tego jabłka, spokojnie. Sama Sergiuszowi dowawałam "na spróbowanie" w tym samym wieku.
Alergii też bym sie nie bała.

Ale z tą kaszą to nadal nie wiem dlaczego miałabyś mu podawac?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Grochy ja wiem czy da się dziecko oszukać łyżeczką cz dwoma jabłka, za 10 minut będzie głodne.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]