Dzisiaj jest śr paź 01, 2014 12:11 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Witam!
Dziewczyny jestem mamą 11 miesięcznego Kacperka,
Synek był tylko 3 tygodnie na piersi i w dodatku był dokarmiany bebiko rtf....
Następnie podawałam mu Nan Ha 1, później Nan Ha 2
....niebawem mieliśmy zmienić na Nestle Junior....
W momencie gdy usłyszałał o melaninie w Nestle w Chinach, wyrzuciłam Nasze Mleko Nestle i kupiłam Małemu Bebilon i Bebiko...Bebilonu nie chciał, Bebiko je....
Wiem, że mleko z Chin nie jest sprowadzane do UE ale jakoś spanikowałam i wystraszyłam się.....
Czy Wasze dzieci jedzą Nestle????
Czy sądzicie, że zmieniając mleko popełniłam błąd????Młodemu bardzo smakuje i nie ma problemów z kupką ani żadnej alergii....
A jakie są Wasze opinie na temat tej całej afery w Chinach???
Pozdrawiam -
monika (Mama Kacperka)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kurcze powiem ci, że sama trochę zwątpiłam jak to objerzałam, a czy bym dawała nie wiem. Pewnie przetestowałabym tak jak Ty inne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

astrid-1
dziękuję serdecznie za wypowiedź.....
troszkę mnie podniosłaś na duchu, bo koleżanki, które dają nestle stwierdziły , że mam hopla....

pozdrówka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Ja nadal daję Nan bo moje jest wyprodukowane w Niemczech. Ale tak to już jest z aferami róznych firm, na jakiś czas traci się zaufanie... Pamiętam, że podobnie było z firmą Winiary (kostki rosołowe), z wodą Bonivita (czy jakoś tak- z koncernu coca-coli), z galaretkami wołowymi...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Agtka&Paulinka no masz rację.....moje nan ha było produkowane w Szwajcarii...ale ja taka panika z zasady jestem.....tym bardziej, że pamiętam, iż 4 lata temu jak moja siostra urodziła synka i karmiła nan'em to przez ponad miesiąc nie mogła go nigdzie kupić ponieważ zostało wycofane, gdyż wykryto w nim bakterie coli, - w Polsce.....
I teraz ten przypadek chiński.....no zła jestem strasznie...chyba bym wolała o tej melaninie nigdy się nie dowiedzieć bo w naszym Nestle na bank nic nie ma....ale jakaś obawa jest....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Strach cokolwiek podawać :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oj napędzili wszystkim stracha ale najbiedniejsze sa te dzieciaczki :(
jejku jakie mam szczęście że karmię piersią a mój Kuba nie nawiedzi sztucznego mleka.
Miejmy tylko nadzieję że komunikaty jakie słychać w mediach że na UE to mleko nie dociera i nie dotrze

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Podobno dotarło do niemiec :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

astrid-1 skąd masz tego news'a?
Ja nie oglądałam ostatnio wiadomości bo nie miałam czasu...
Jestem w szoku...To mleko, które ja wcześniej kupowałam było produkowane w Szwajcarii, dobrze, że je odstawilam bo tylko bym miała stres maksymalny....
W życiu już nie kupię produktów Nestle...kilka lat do tyłu , dokładnie 4 bakterie coli w Polsce w Mleku Nestle, teraz Melanina w Chinach, i Niemczech...już się zraziłam...
Nestle ten sam koncern i strach
Młody wcina Bebiko i jest ok....
Pozdrówka...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przeczytałam na forum :) Dokładnie dziś rano :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A gdzie to jest opisane?
Ja rozmawiałam dziś przez telefon ze szwagrem i mi powiedział, że słyszał i w internecie też są przecieki, że wykryto w Niemczech i we Włoszech....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Niestety w wielu produktach spożywczych jednym ze składników jest mleko modyfikowane i UE zastawia się nad całkowitym zakazem sprowadzanie pożywienia z Chin.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

I ja się trochę wystraszyłam bo moja mała dalej pije mleko i to właśnie nan.
A, że właśnie mi się kończy to zastanawiam się nad zmianą. Myślicie, że mogę bezpiecznie zmienić jej to mleko na inne np bebilon lub bebiko?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kasia myśle, że możesz, Twoje dziecko jest już duże, więc nie powinno mu nic się stać, ale obserwacja to podstawa.

A wiadomość przeczytałam na mojej grupie wsparacia, od jednej użytkowniczki :wink:

Ja to małemu nic z nana już nie podam :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kasia tak jak pisze
astrid, spokojnie możesz zmienić i obserwuj...
ja synkowi zmieniłam na bebiko junior 3 pomimo, że jeszcze nie ma 12 miesięcy, ale te kilka dni w tym momencie nie robiły różnicy....
Zmieniłam na bebiko z dnia na dzień, odrazu po wiadomościach jak usłyszałam o tej melaminie, i Kacperek nawet więcej go zjada niż nestle, - był na nan ha 2....
Dziś byliśmy u pediatry, i stwierdziła, że spokojnie może pić bebiko, skoro nic mu nie jest, robi ładne kupki 2 razy dziennie, zero alergii czy wysypek....
Ja zastanawiałam się nad bebiko i bebilonem, ale wybrałam bebiko, ponieważ przeczytałam kiedyś na forum, ze niektóre dzieci po bebilonie robią kupki z krwią bo ono ma sporo immunofortis....
Ale decyzja należy do Ciebie....
Ja podobnie jak Astrid, nie kupię już nic synkowi z koncernu Nestle.....

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oglądałyście może "Fakty"? Dzisiaj mówili, że szkodliwe są także niektóre partie naczyń i sztućców z melaniny :? Normalnie jakaś paranoja się robi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cholerka niedługo trzeba się będzie przerzucić na drewniane łyżki :wink:
Niepokojące są te wieści, naprawdę :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hmm zauważyłyście może że kilka tygodni temu NAN HA zmienił skład (i wygląd opakowania)? Wycofali go na jakiś czas ze sklepów, po całej Warszawie szukałam i po jakimś czasie pokazał się już nowy o zmienionym składzie. Może coś tam wykryli i dlatego wprowadzili zmiany :?

Ja dalej daję NANa ale sprawa jest niepokojąca.

edit: No i jeszcze taki szczegół: nie melanina tylko MELAMINA ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Rebelka ja oglądałam Fakty i to widziałam, pamiętam, że jak kupowałam Kacprowi miseczkę na kaszkę to z Canpol baby (melamina oczywiście)..., bo wiele jest chińskich melamin na rynku (talerzyki, i inne przybory) ale ja się bałam, że jest to jakaś lipa, tym bardziej po aferze chińskich, toksycznych zabawek....z toksycznych plastików....ale już tej miseczki i tak nie używamy, bo młody woli standardowe talerze, a łyżeczkami je zwykłymi takimi do herbaty.....

Siberia zauważyłam, że Nestle zmieniło puszki produktów, ja kupiłam nowe dwie i ani jednej nie wykorzystałam po aferze wyrzuciałam i przeszłam na bebiko, ale liczyć i tak 11 miesięcy Synek pił Nestle mleko....

Zauważyłam też, że Nan ha 1 i nan ha 2..... były gęstymi mlekami, i trudniej po nich było mi umyć butelkę, niż po bebiko, które jest rzadkie w konsystencji ma lepszy smak niż nan....jak dla mnie i oczywiście dla synka, który zjada go l więcej niż nana i z apetytem....Nan ha zjadał 180ml, dla porównania bebiko wciąga 240ml
A przeczytałam gdzieś, że tą melaminę dodawali jako zagęszczacz....

Dziewczyny ja zmieniłam to mleko bo bym chyba w nerwicę popadła jakbym dalej podawała młodemu Nestle....jestem taka panika i tyle.....wśród znajomych jak robiłam mały wywiad, to tak 50 na 50 zmieniło i nie zmieniło mleka...

No cóż, decyzja należy do każdej mamy z osobna....

Ja mam nadzieję, że w Polsce tej Melaminy nie było, nie ma i nie będzie....

Ale Nestle jak dla mnie przestało istnieć....już nic nie kupię tej firmy nawet batonów Princessa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Z tymi rzeczami z melaminy to spokojnie, po tych wiadomościach było sprostowanie całej sprawy w 'pytaniu na śniadanie' oczywiście produkty, które są pochodzenia chińskiego kupowane na bazarach, z nie sprawdzonego źródla lepiej wyrzucić, ale te gdzie firma jest znana np Zepter (strzelam nie wiem czy mają takie wyroby) one testują i sprawdzają te produkty. Ważne, aby na każdym produkcie był znaczek CE no może lepiej by było jakby nie byl produkowany w chinach :?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]