Dzisiaj jest śr lis 14, 2018 8:11 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Mam pytanie - co sie dzieje w przypadku, gdy podczas macierzynskigo zajdzie sie znow w ciaze? Jak to wyglada ze wzgledu na prace, platnosci - Maternity Pay, no i samego okresu Materity Leave - przedluza sie jakos automatycznie czy tez trzeba podjac prace w czasie ciazy i znow odpracowac 24 tygodnie? Pytalam o tym na watku "Londyn - ciaza krok po kroku" ale jakos nikt tam juz nie zaglada...
Pozdrawiam i bede wdzieczna za odpowiedz!

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Liczy sie ciaglosc zatrudnienia.A poniewaz bedac na urlopie macierzynskim nadal jestes pracownikiem danej firmy - nie musisz wracac do pracy, i z jednego urlopu przechodzisz na drugi.
Dobrze byloby wrocic jednak choc na jeden dzien aby podtrzymac swoje prawa,ktore pozwola Ci wykonywac ta sama dokladnie prace,ktora wykonywalas przed odejsciem na maternity leave.

Wazne jest tez to,ze Twoj nastepny zasilek bedzie skalkulowany na podstawie 8 tygodni w ciagu ostatnich 15-tu zanim przejdziesz na urlop,wiec powrot na te osiem tygodni pozwolilby Ci na zwiekszenie jego kwoty.
Mam nadzieje,ze napisalam w miare jasno :D
No i jeszcze jedna istotna sprawa- powiadomienie pracodawcy o kolejnej ciazy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Dzieki Vivian!
Czyli jesli po zakonczeniu macierzynskiego wroci sie do pracy na 8 tygodni, zakladajac, ze juz sie jest w ciazy, po ich zakonczeniu ma sie prawo do kolejnych 9 miesiecy platnego i 3 m-cy nieplatnego Maternity Leave? Dobrze to rozmiem? Pytam na w razie czego, bo praktycznie czekam dopiero na pierwsza dzidzie ale kto wie czy sie nie rozkrece:)Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chodzilo mi o to,ze jesli wrocisz na 8 tygodni przed odejsciem na drugi urlop to moze to zwiekszyc kwote nastepnego zasilku.Bo w innym przypadku skalkuluja go na podstawie tego co otrzymujesz podczas pierwszego.
Oczywiscie nie musisz przepracowac kolejnych 26 tygodni bo masz je juz za soba.Caly czas jestes zatrudniona i urlop macierzynski wlicza sie do ciaglosci zatrudnienia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz! Poniewaz moja firma za bardzo sie nie wysila tak czy inaczej, poniewaz placi tylko pierwsze 6 tygodni macierzynskiego 90% a kolejne 32 tyg. tylko to co rzad, czyli 118 funtow, gdybym zaszla w ciaze, wrocila tylko na 1 dzien po czym odeszla na kolejny macierzynski - mam zagwarantowana ta sama stawke?Dobrze rozumuje? Ponadto moja firma ma zostac zamknieta pod koniec przyszlego roku tak czy inaczej wiec w zasadzie i tak nie wroce na to samo stanowisko ani moj dochod nie ma szans na zaden wzrost. Czy moje kombinacje ida w dobra strone? Nie uznaj prosze moich pytan za glupie, mozg kobiety w 9 miesiacu ciazy chodzi na lekko zwolnionych obrotach:)Przynajmniej moj:)Z gory dzieki za rozwianie watpliwosci!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przepraszam,ze dopiero teraz wracam do tego watku.
Wiesz,ja niestety nie dysponuje tak szczegolowymi informacjami.Wiem tylko,ze ten nowy zasilek skalkulowany bedzie na podstawie tego,ktory dostajesz.Nie wiem czy to bylaby taka sama kwota.Ale chyba jest to jakies minimum,ktore sie otrzymuje,chyba,ze sie myle.
Poszukaj w necie,moze znajdziesz cos na ten temat.
Powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Hej Vivian!dziekuje bardzo za odpowiedz!Chyba troche wybieglam w przyszlosc z tym pytaniem, bo nigdy nie wiadomo czy po pierwszym porodzie nie odechce mi sie dzieci na dluzej:)Ale fajnie by bylo miec takie dwa male krasnale po roczku... :bum: rozmarzylam sie!pozdrawiam!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Międzynarodowy

Strefa czasowa UTC [letni]