Dzisiaj jest pn gru 22, 2014 7:16 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam.
Wczoraj mojej 5-miesięcznej córeczce pojawiły się czerwone krostki między pośladkami i troszkę na pośladkach. Zasypuje jej to mąką ziemniaczaną, ale jak na razie nie widzę żadnych efektów. W dodatku dzisiaj zauważyłam, że te krostki tak jakby popękały i ma teraz na czubkach tych krostek takie małe strupki.
Czy ktoś może wiedzieć co to jest? I czy można to wyleczyć domowymi sposobami, czy udać się do lekarza?
Dodam jeszcze, że nie zmieniałam jej żadnych chusteczek, pampersów czy maści do pupy. Ale fakt faktem teraz przeszła na bardziej urozmaicony pokarm (bo doszła zupka i kaszka), przez co robi więcej kupek.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Zmiany, które panie opisuje mogą świadczyć o pieluszkowym zapaleniu skóry. Przyczyną takich zamian jest za długie przebywanie dziecka w mokrej pieluszce, kiedy to wszystki składniki moczu i stolca działają na delikatną skórę niemowlęcia.
Podstawowoą zasadą leczenia jest właściwa pielęgnacja skóry - po każdym stolcu przemyć pupe wodą z mydłem i dokładnie ale delikatnie osuszyć.
Mąkę ziemniaczaną proszę odłożyć na kuchenną półkę, bo ta jest jej miejsce.
Na początek proponuję Tormentiol lub Linomag Bobo, ale jeśli to nie pomoże, trzeba się pokazać lekarzowi, bo pozostałe maści niestety już na receptę.
Ale podstawa to właściwa pielęgnacja!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O ten tormentiol byłabym się skłonna kłócić :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja to bym jeszcze brała pod uwagę alergie :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja proponuję tormentiol.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Ja proponuję Linomag . Moja mama go używała gdy siostry byly małe i miały jakieś małe zmiany na skórze (krostki itp)
Ale fakt alergie też można wziąść pod uwagę

Córcia
Obrazek

[*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To ja może tak dla zrównoważenia tego tormentiolu informacje o nim podrzucę. Nie chce mi się drugi raz pisać.

http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?p=2626117

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

szara u mojej tak objawilo sie uczulenie na pampersy, od urodzenia ich uzywala i bylo ok, dopiero przy drugiej paczce 4 wyszlo.
ja smarowalam bepanthenem, i malo pomagalo, zastosowalam babcina rade z okladami z czarnej herbaty, i po 3 dniach nie bylo sladu.

przedwczoraj chcielismy sprawdzic czy to napewno od pieluch, zalozylismy jadna z tamtej paczki a po godzinie juz miala pupe w kropkach. :(

a tormentiolu nie powinno sie u maluszkow stosowac ze wzgledu na kwas borowy. :wink:
i wbrew pozorom maka ziemniaczana czasem robi wiecej dobrego niz niejedna masc :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Tormentiol od zawsze wzbudza sprzeczne opinie, do czasu, az sie go nie zastosuje :-)
Znam oczywiscie stanowisko przede wszystkim dermatologów na ten temat, ale zycie i praktyka często je weryfikują. jesli nie odpowiada tormentiol to sudocrem (ktorego ja osobiscie nie lubie i w niego nie wierze:-)) lub Linomag Bobo.
pozdrawiam:-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziękuję za odpowiedzi :P

Jednak okazało się, że linomag był przeterminowany :x . Uhh.. nigdy więcej tej maści nie kupie :P Kupiłam ostatnio 2 (w różnych aptekach). Jedna była do kwietnia tego roku (ta którą ją ostatnio smarowałam), a druga jest do października. Tak więc ja sobie z linomagiem daje już spokój :P
Teraz przerzuciłam się na alantan i szczerze wam powiem, że na drugi dzień po stosowaniu, z ogniście zaczerwienionej pupy i krostek, został blado różowy rumieniec. Więc jestem wniebowzięta, mała zresztą też, bo pupa nie boli :P

Ale dziękuję jeszcze raz wszystkim za rady :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

ewentualnie masc rumiankowa. lagodzi podraznienia i stany zapalne i zabija zarazki :) ja to stosuje i ladnie wszystko schodzi :) to jest koszt 5-7zl w aptece :) lecze tym kazda krosteczke i pomaga bardzo.

a od tormentiolu np ja mam wielkie czerwone plamy :) wiec na malej nie stosuje. a takie krostki to my mielismy od sudocremu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

osobiscie sudocremu tez nielubię. Preparatów jest obecnie bardzo dużo - Linomag, bepanthen, Alantan plus itd. Nie każdy służy każdemu, niestety:-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Maść pięciornikowa jeszcze ponoć fajna.
U mnie sprawdza się maść recepturowa z holesterolem, witaminą A i E, parafiną.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Polecam Tormentiol. Zawsze pomaga na skrajnie odparzoną pupcię :wink: Leczenie trwa nim bardzo krótko. Uwaga nie spiera się z niczego :wink: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]