Dzisiaj jest czw paź 23, 2014 4:24 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Clomid
Awatar użytkownika

witam , dzis bylam u lekarza i przepisal mi CLOMID , chcialabym sie was dziewczyny zapytac , czy ktoras z was brala ten lek i czy po nim udal wam sie zajsc w ciaze , jesli tak to po jakim czasie . pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Clomid (lek hormonalny)

NAZWA HANDLOWA:
Clomifen tabletki po 50 mg
Clomid tabletki po 50 mg
Clostiibegyt tabletki po 50 mg.
KATEGORIA: lek hormonalny

Clomid (cytrynian clomifen) jest związkiem chemicznym oddziaływującym bezpośrednio na podwzgórze. Działa w mechanizmie sprzężenia zwrotnego na oś podwzgórze - przysadka - jądra (lub u kobiet jajniki). Działa na "najwyżej" położony element w tej piramidzie tzn. na podwzgórze, powodując zwiększone wydzielanie czynników uwalniających hormony gonadotropowe. W jednym zdaniu powoduje wzrost wydzielania LH i FSH. A jak podają różne źródła przede wszystkim tego pierwszego. LH (wydzielany przez przysadkę) powoduje u mężczyzn na zasadzie dodatniego sprzężenia zwrotnego wyrzut testosteronu z jąder do osocza krwi. FSH jest odpowiedzialny za powstawanie komórek rozrodczych męskich. Oba te działania są interesujące dla kulturystów szczególnie tych po cyklu sterydowym.
Zastosowanie większości sterydów anabolicznych powoduje na zasadzie ujemnego sprzężenia zwrotnego zahamowanie wydzielania LH i FSH przez przysadkę mózgową. Brak LH we krwi powoduje to, że nie jest wydzielany przez jądra testosteron. Po skończeniu cyklu z użyciem sterydów anabolicznych, szczególnie tych o najsilniejszych własnościach androgennych np: estry testosteronu, metandienon, ich poziom we krwi z dnia na dzień spada, jądra są nadal "zablokowane" tzn. nie produkują jeszcze testosteronu. Clomid (clomifen) jest właśnie takim środkiem stosowanym przez kulturystów w celu pobudzenia poprzez LH jąder do podjęcia na nowo wydzielania testosteronu. Zwykle jest stosowany w różnych kombinacjach łącznie z HCG tzn. choriongonadotropiną. HCG jest hormonem tropowym oddziaływującym bezpośrednio stymulująco na komórki Leydiga w jądrach, które są odpowiedzialne za produkcję testosteronu, a podczas cyklu anabolicznego były zablokowane.
Krótko o zastosowaniu Clomidu (clomifenu) w medycynie. Lek ten najczęściej jest zapisywany przez lekarzy kobietom, które mają problemy z zajściem w ciążę: stosowany w bezpłodności spowodowanej brakiem owulacji, we wtórnym braku miesiączki, mlekotoku. U mężczyzn czasami znajduje zastosowanie w leczeniu oligospermii (podaje się wtedy 50 mg leku dziennie przez okres ok. l miesiąca). W czasie przyjmowania leku mogą wystąpić działania uboczne w postaci zaburzeń widzenia, alergicznych zapaleń skóry, zaburzenia funkcji wątroby.

To jest coś podobnego do Clostilbegytu
ale kurcze ten lek stosują tez kulturyści to jest anabolik nie słyszałam zeby ktoś na forum brał ten lek ale może znajdzie sie osoba która miała z nim styczność

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja brałam Clomid,to jest to samo co Clostibegyt.
Zycze powodzenia,ja bardzo źle się czułam,ale
jak ze wszystkimi tego typu lekami są dziewczyny,co
czują się rewelacyjnie,a inne koszmarnie,więc bedzie dobrze,
tylko pamiętaj koniecznie o monitoringu! :)
Powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Neci Clomid to nie cos podobnego tylko zagraniczny odpowiednik polskiego Clostilbegytu to jest to samo nawet tak samo sie przyjmuje pozdrawiam

Wszystko przychodzi w samą porę do tych, którzy potrafia cierpliwie czekać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Maylin dzieki:)
Nie znam tego leku wiec nie byłam pewna tyle znalazłam w necie na jego temat wiec to wkleiłam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]