Dzisiaj jest czw gru 12, 2019 9:59 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: przed porodem.
Awatar użytkownika

hej dziewczyny jestem 3 tyg. przed porodem... chcialabym wiedziec co wy czulyscie , czy wogule cos czulyscie czy przyszlo to niespodziewanie? Wiedzialyscie albo mialyscie jakies przeczucie ze to bedzie np. juz w tym tygodniu ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anka_pd14To chyba mamy podobny termin :D
Ja powiem Ci w skrucie jak to wyglada u mnie, bo szczerze mowiac tez zastanawiam sie kiedy ten wielki dzien nadejdzie.
Od prawie 3 tygodni mam opuszczony brzuszek, 20.08 odszedl mi czop- przynajmniej w wiekszosci, ktory nie byl podbarwiony krwia i od 2 tygodni mam skurcze przepowiadajace. Potrafia sie juz pojawiac tak co ok 7 minut i trwac po 3 godzinki i ida z kregoslupa. A dzidzie caly czasu czuje w pachwinach, no i oczywiscie ten bol jak przed miesiaczka, ale jak widzisz w zasadzie nic konkternego sie nie dzieje :(
A jak to u Ciebie wyglada :?: Cos juz czujesz :?:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej , no to widze ze mamy termin an dokladnie ten sam dzien :) ciekawe ktora bedzie pierwsza :wink: . Ja wlasnie nic nieczuje , ani jakis nadzwyczainych boli ani czop mi nieoldlecial... jedyne co mi dokucza to okropna zgaga i moje malenstwo ktore sie okropnie wierci.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja mam podobnie jak Wy obie- z jednej strony potworna zgaga,ale to przeciez nie objaw porodu, a z drugiej- w nocy coraz czesciej skurcze bolace, bo do tych jak na miesiaczke to sie juz przyzwyczailam, bo mam je bardzo czesto. Brzuch opusczony od ok tygodnia i coraz gorzej chodzic, spac, siedziec i oddychac :) Dodam,ze bardzo licze na troche wczesniejszy poród niz według terminu :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

a ja wam powiem tak ze 3 razy bylam w ciazy i nigdy niemialam zadnych objawow poprzedzajacych porod.czop to mi zawsze odchodzil w trakcie skurczow juz porodowych a pierwsze skurcze zawsze zaczynaly sie znienacka zawsze w nocy w czasie snu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kobiety ja mam 11 dni i nikłe objawy :D:D:D
pewnie zajdzie mnie znienacka heheheh
:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mnie moze tez wziasc z nienacka np dzisiaj w nocy byloby milo

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iwona1974 i mimo tego, ze nie mialas zadnych objawow to urodzilas kiedys przed terminem :?: :?:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja bardzo licze że urodze przed terminem. Boli mnie niemiłosiernie kregosłup, najbardziej bola mnie pachwiny i przez to nie moge w ogóle chodzić. Noc jest dla mnie koszmarem bo z bólu nie moge sie nawet przekręcić na drugi bok. Cięzko mi się oddycha, mały napiera na kanał rodny bo czasami mam wrażenie ze już ze mnie wychodzi :x Siedzę na w pół leżąco bo mi strasznie brzuch przeszkadza i maluszek strasznie sie rozpycha, najgożej jest wtedy kiedy wsadzi mi znienacka noge pod żebro. Od wczoraj męcza mnie skurcze nóg, może przez to ze od kilku dni pije sobie jedna kawusie ( lure z płaskiej łyzeczki) i wypłukuje mi ona magnez z organizmu. Zgaga juz mi tak bardzo nie dokucza ale nadal ja mam, puchna mi strasznie ręce i nogi ( nie nosze juz zdanych pierścionków ani obraczki gdyż od opuchlizny nie jestem w stanie nawet zgiąć dobrze palcy u rąk, nie wspomne już o moich zaparciach, po kilka dni nic i wtedy jedynym ratunkiem jest czopek. Jeszcze kilka tygodni temu miałam takie lekkie sklurcze jak przy miesiączce a na dzień dzisiejszy nie dzieje sie nic co by wskazywało na jakiekolwiek skurcze. Dzień w dfzień podczas wizyty w toalecie dokładnie sprawdzam czy nie gubie juz tego czopu sluzowego, ale jak narazie jestem szczelnie zakorkowana :lol: Od 2 tygodni niemiłosiernie mnie suszy i potrafie wypić jednego dnia 3 butle wody 1,5 l. Mam tez cukrzycę ciążową i teraz strasznie skacze mi poziom cukru, co bym nie zjadla to czasami mam poziom cukru ponad 200. Mały jest spory jak na swój wiek płodowy i waży już ponad 3 kg. Tak więc mam cichą nadzieje że w przyszłym tygodniu jak sie zgłosze ze skierowaniem na izbe przyjęć to mnie przyjma nawet bez akcji porodowej. Licze na cesarkę 8)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

pociesze Was.. ja mam tydzien do porodu i oprocz bolu kregoslupa, pachwin i stawiania sie brzucha to nie ma jakis wiekszych oznak ze sie zbliza godzina zero.. :) skurcze mialam nieregularne ale jakos sie uspokoily a mala w najlepsze buszuje po brzuchu we wszystkie strony..
a ja buszuje po nocach bo nie daje mi spac..
pewnie bedzie jak ze wszystkim co najlepsze w zyciu nas spotyka ze przychodzi to niespodziewanie wtedy kiedy najmniej sie tego spodziewamy..
pozdrowionka..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

rybenka1 dziecko urodzilam tylko 2 dni przed terminem .2 dziecko urodzilam 9 dni po terminie a 3 urodzilam w dzien terminu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A u mnie prawie bez zmian. Bol kregoslupa doskwiera, no i czesciej bole jak na miesiaczke, podczas tych boli twardnieje mi caly brzuch, ale wszystko to takie jakies nieregularne :( Jedyny plus to to, ze maly jest bardzo nisko i nie szaleje po calym brzuchu. Czasami wysunie nozki i gdzies ja wepchnie. A i jeszcze jeden plus jak na razie waga juz stoi w miejscu :D
Nie bede ukrywac, ze rowniez licze na porod przed czasem :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wkretka to witaj w klubie jesteśmy w podobnej sytuacji:)
Nie ma to jak niespodziewany poród, zywioł:D:D
Ja mam od 3 w nocy co jakis czas bóle tak jak na miesiączke, ból w pachwinach i w kręgosłupie, wszystko bardzo nieregularne......a tak to bez zmian.....a i apetyt:]aaaaa i brzuszek mi się też stawia.
Szczerze powiedziawszy to nie wiem jak te skurcze rozpoznać..... :roll:
bUziaki babeczki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

marta bmusisz miec regularne skurcze bolesne bardziej niz na miesiaczke najpierw co 20 minut a pozniej co 10 minut.ja zawsze sprawdzam z zegarkiem w reku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Marta_B skoro masz taki apetyt to moze u Ciebie przeskoczylo i od nowa leci 9 m-cy :P
a tak powaznie to ja tez nie mam pojecia czy jak juz sie zacznie to bede wiedziala ze to to.. jak dostawalam jakies skurcze to nawet ich nie mierzylam bo mowilam sobie i tak sa nieregularne wiec po co..
to tak samo jak z pakowaniem torbydo szpitala.. wmawialam sobie ze poki jej nie spakuje to nie pojade jeszcze.. :) ale gdy jedenj nocy zlapaly mnie skurcze to od rana zaraz ja spakowalam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

oo Marta :papa: witaj kochana. widze juz niedlugo plum bedzie :wink:

mi czop zaczal odchodzic kawalkami 3 tyg przed porodem. od 37 tygodnia codziennie szukalam objawow porodu :lol:
w dniu kiedy zaczely mi odchodzic wody, mialam lekka biegunke, bylam strasznie zmeczona. caly dzien nie zwloklam sie z lozka.chodzilam jak snieta ryba.
a no i kilkanascie dni przed porodem ruchy dzidzi byly slabe. wlasciwie 2 na dzien. a apetytu nie mialam wcale. jadlam 2 bulki na dzien, nie mogac wmusic w siebie nic wiecej.

co do skurczow porodowych. to boli tak mocno i tak "inaczej" ze na pewno sie skapniecie ze to to. tymi oszukanczymi przepowiadajacymi sie nie przejmujcie. jak przechodza po cieplej kapieli i nie nasilaja sie to falstart :wink:

zycze Wam dziewczyny szybkiego i bezbolesnego porodu. trzymajcie sie cieplo i powodzenia !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

o Kasandra kochana, jak tam mała sie czuje????:)
No ja szukam objawów porodowych w każdej jednej chwili, to jest silniejsze ode mnie, ale tak sobie myślę, że to chyba normalne u kobiety rodzącej po raz pierwszy. Póki co będę starała się opanować i cierpliwie czekać......już sie nie mogę doczekać całej tej akcji!!!!! Oby poszło gładko:)
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja pamietam, jak mialam jzu straszne skurcze bedac w szpitalu, takie co 1 minute trwajce 45 sekund, to wtedy sobie myslalam "nigdy wiecej dzieci" :lol: :lol: . jednoczesnie sie darlam na pol porodowki :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kasandra przestań straszyć:D:DD:......one napewno nie bolą heheheh:P:P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kasanderka a mowia ze jak juz dostaniesz dzidzie na raczki to sie zapomina o calym bolu.. :) ale wiadomo ze latwo tak mowic jak juz ma sie to za soba.. :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]