Dzisiaj jest pn lis 18, 2019 5:25 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

zakładam temat bo nie znalazłam a mam kilka pytań :]
oto i one mam nadzieje ze znajde tu dziewczyny które udzielą mi odpowiedzi na nurtujace mnie pytania ;]

1. czy jezeli nie karmimy cycusiem - tylko butelką - to macica nam nigdy nie zejdzie tam gdzie powinna ?

2. czy obkurczanie macicy powoduje tylko jezeli dzidzia je z piersi ?

3. jezeli nie to po jakim czasie macica się obkurcza ?

3. kiedy doszłyscie do własciwej formy i po jakim czasie znikł brzuszek ?

proszę o odpowiedzi!!

Ps- w jaki sposob zatrzymać laktacje ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

1. Zejdzie i sie obkurcza o czym swiadczy np krwawienie :wink:

2. Szczegółowo medycznie sie nie wypowiem ale nie tylko karmienie piersia powoduje obkurczanie :)

3. Ja jestem ponad 10 miesiecy po cc wiec do formy wrocilam w pełni tak po 3miesiacach :wink: a swój brzuch za normalny moge uznac dopiero teraz :roll:

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pytania nasunely mi sie po wizycie poloznej srodowiskowej ktora mi powiedziala ze bez karmienia cyckiem macica mi nigdy nie zejdzie itp itd
dlatego tez was drogie kobitki pytam :]
dziekuej za odpowiedz :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dominisia A ty nie chcesz karmic czy nie mozesz?
Bo pewnie jak poprostu nie chcesz to moze położna chciała Cie w ten sposób "zmobilizować" :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Guarana
mam problem bo :

1. nie mam odpowiednich piersi - powiedzieli nawet ze jak mi ich maly nie wyciągnie chodzi o sutki to iglami je bedą wyciagac. - DZIĘKUJĘ! :[
2. jestem człowiekiem na maxa zestresowanym - codziennosc zycia
3. karmilam tydzień na zmiane i butla i cyc - dziecko po moim mleku jest za 15 minut glodne - a moj kregoslup tak nawala ze zadnej pozycji nie mam

4- chcialam karmic ale i ja i dziecko się męczymy - oczywiscie przez CO> PRZEZ MOJE PIERNICZONE SUTKI - Nikodem złapac nie ma za co a przez nakladki - nikodem nie chce chociaz zmuszali go on nie chce

Ogolnie to gdyby nie ten okropny bol podczas CIĄGNIECIA przez polozną moich sutków to bym karmiła . CHCIAŁAM KARMIC ALE CÓZ NIE JEST MI DANE setki kobiet karmią butlą i dzieci są zdrowe i silne ;/
JA TEZ MUSZE BUTLĄ ;/

Ps. w jakim programie robiłas to co masz pod wypowiedziami tak slicznie zrobione fotki ? :]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dominisia Mnie sie tłumaczyc nie musisz bo uważam ze kazda z nas ma prawo decydowac jak chce karmic. Ja nie miałam wyboru :? przez 5 dni moje karmienie to był ryk i ryk, i synka i moj z bezsilnosci bo mleczka było strasznie mało. Wiec skonczyło sie na butli- teraz wyrósł mi juz zdrowiutki 10 miesieczniak wiec chyba mu krzywdy nie zrobiłam :wink:

A zdjęcie w podpisie zrobiłam w programie Photo Scape :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Guarana
chociaz ty mnie rozumiesz!
ale wiesz jakie sa polozn CYC CYC CYC CYC! ;/
a tu sie nie da!!!
co z tego ze z butla wiecej problemów ? jak chcielismy dziecko to sie z kazdym gestem 3ba liczyć :]
:****** ucaluj swojego smyka :*:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Doskonale Was rozumiem, sama karmiłam moją córcię butlą. Miałam problem z sutkami, nakładki nie pomagały, a mała przy cycu dostawała spazmów. Strasznie się tym denerwowałam i w końcu finałem była stan zapalny w piersiach i gorączka 40 stopni. Doszliśmy z mężem do wniosku, że nic na siłę i przestawiliśmy ją na bebiko. Przez dwa tygodnie od chwili narodzin odciągałam pokarm... udręka jak nie wiem co. Nie żałuję, ze mała byłan na bebkiku. Jest zdrową wesołą dziewczynką. niedługo będzie miała siostrzyczkę i też rozważam karmienie butlą. Uważam, ze nic na siłę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Amelka J
oczywiscie ! dlaczego jak nie da się - mamy sie zmuszać?
setki tysiecy kobiet karmią butelką - i dzieci są zdrowe silne i ogolnie OK :]
a mnie tu bede molestowac ze ONLY CYC ehhh...
ile razy mam mowic ze gdybym miala odpowiednie piersi i w ogole wszystko tak jak byc powinno to bym karmiła
a nie chce dziecka ani siebie narazac na tak ogromny stres :[
mnie tez nakładki nic nie pomagają! ;[
i sciagam pokarm - non stop - szczerze? - czekam az zaniknie - bo to męczarnia - a moj i tak nie chce juz mojego mleka

Ps- ja karmie NAN 1 tez chce przejsc na bebiko bo ja sie wychowałam na bebiko ale takie zmiany mleczka musze skonsultowac z pediatrą najlepiej no nie ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dominisia Moj jest teraz na Bebiko, przez pierwsze 3 tyg dawałam dziecku Nan i miał ciągle zaparcia, jak zmieniłam na w/w wszystko sie unormowało i teraz juz Bebiko2 wcina :lol: :lol:

P.S. Nan był polecony przez lekarza a na Bebiko poradziła mi zmienic połozna :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Guarana - no wlasnie moj po nanie to tez zaparcia ma i nawet purknąc nie moze i sie az czerwieni!!!
ja w czwartek zapytam czy moge bebiko dawac bo moim zdaniem to duzooo lepsze mleczko!!!!!!!! :]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja postawiłam na bebiko też ze względó cenowych, bo było najtańsze, pamiętam, ze przez jakiś czas maleńka miała kolki ale prztrwaliśmy to... nawet teraz gdy ma już 1,5 roczku nadal pije bebiko. Ja jestem zadowolona z tego mleka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dominisia macica obkurcza się tak czy owak. Karmienie piersią wspomaga ten proces, ponieważ kiedy maluch ssie pierś wytwarza się oksytocyna i to ona znacznie przyspiesza obkurczanie. Przy karmieniu butelką macica również się obkurcza (nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej :) ), tylko wolniej.
Położne lubią opowiadać bzdury. To może jakieś ich hobby :roll: A może czas na reedukację... Mamy im ufają, no bo komu. Ale niestety trzeba brać poprawkę na informacje od nich zdobywane, zarówno dotyczące połogu, jak i opieki nad dzieckiem.
A że ciśnienie jest teraz makabryczne na karmienie piersią to fakt. Kiedy ja byłam bobasem, modne było karmienie butelką ;)
Dominisia, żeby zatrzymać laktację, możesz pić szałwię. Są też jakieś środki farmakologiczne, ale zapewne na receptę. No i przede wszystkim nie odciągaj pokarmu :) Tylko wtedy, kiedy piersi są nabrzmiałe i tylko tyle, żeby poczuć ulgę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziiekuję!!!!! za wszelkie informacje! :* podnioslyscie mnie na duchu! :]
dzisiaj znowu wizyta poloznej i znowu bedzie molestowała moj biuscik :[
wrrrrrrrrrrrrrrrr ;/
a jutro u lekarza bede pytac o zmiane mleczka :]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:bal: :gift: dla Nikosia z okazji miesiecznicy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie dziewczyny
ja miałąm identyczny problem. miałam 3 miesiące temu cesarskie cięcie i spraawa z karmieniem wyglądała tak że na poczatku nie miałam mleka, pozniej małymi kroczkami za pomocą laktatora (bo miałam podobnie jak Dominisia problem z brodawkami) wymusiłam produkcje mleczka ale nie było go zbyt wiele. mój Kacperek przez 3 tygodnie pił moje odciągane mleko a gdy brakowało i na noc bo po moim co pół godziny był głodny dokarmiałam go bebilonen nenatal bo bardzo mało ważył gdy się urodził, od 3 tygodnia było bebiko ale strasznie męczyły go wzdęcia, zmieniliśmy mleko do tej pory pije bebilon i chyba tak zostanie bo wzdęcia troszke sie zmniejszyły.

laktacje zatrzymałam w ten sposób ze przestałam odciągać mleko, ściągałam gdy juz nie mogłam wytrzymac a piersi nie mieściły mi się w staniku ;) i sćiagałam tylko do poczucia ulgi i po kilku dniach już nie musiałam odciągać.

a co do położnych i starszych kobiet które matkę karmiącą mlekiem modyfikowanym traktują jak matke wyrodną to p[rzez nie własnie byłam o krok od powaznej depresji (dużo sie do tego przyczyniła równiez teściowa) ale z pomocą męża sytuacja się unormowała i następne dziecko tez będę karmiła od poczatku butlą bo nei ma sensu męczyć i siebie i dziecka a skazana jestem na następną cesarkę

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny czesc mam pytanie, nie moge karmic piersia, zbiera mi sie mleko, piersi sa bardzo twarde co robic, zeby mleko zaniklo???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

electrola Tak jak napisała kasiaczek powyżej:
Cytuj:
laktacje zatrzymałam w ten sposób ze przestałam odciągać mleko, ściągałam gdy juz nie mogłam wytrzymac a piersi nie mieściły mi się w staniku Wink i sćiagałam tylko do poczucia ulgi i po kilku dniach już nie musiałam odciągać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziekuje:):):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny, strasznie się cieszę, że nie jestem sama ze swoim problemem..
Ja również jestem (niejako) zmuszona do przejścia na butelkę, choć mój maluch ma dopiero 2 tygodnie.
Od polożnej i pediatry nasluchalam się tyle, że się w glowie nie mieści.. O malo nie dostalam depresji.. Poczulam się jak wyrodna matka i nadal dręczy mnie sumienie
Dopiero moja ginka powiedziala: nikomu się nie tlumacz, nie jeden maluch wychowal się na butelce.
Na zahamowanie laktacji polecila ściąganie mleka (np.rękami), ale tylko tyle żeby cycochy nie bolaly. Są też tabletki (bierze się je 2 tg, ale też trzeba nieznacznie odciągać mleko).
Aha, ja mojego synka karmię Bebiko1. Zastanawialam się nad Bebilonem, ale nie wiem, czy jest sens zmieniać.

Dominisia.. gdybyś widziala jakie mam piękne siniaki na cycach po palcach polożnej. Powiedzialam jej, że mój synuś się nie najada, bo chyba mam za malo pokarmu więc tak mi ugniotla piersi, że zobaczylam gwiazdy :shock:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Karmienie niemowląt i małych dzieci

Strefa czasowa UTC [letni]