Dzisiaj jest czw sie 13, 2020 3:49 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: problem

Jestem po prostu w szoku. Za 2 tygodnie mam termin porodu, wczoraj dostalam ataku szalu i histeri , teraz czuje sie jak wariatka , wyrodna matka i straszna zona. Nie wiem co sie zemna wczoraj stalo..jest mi tak przykro i zle ze zupelnie nie wiem co robic ;/
Ostatnio mialam troche stresow bo mialam obrone i maz takze ale wlasnie wczoraj wrocil i mielismy swetowac dostalam odniego roze , smakolyki i tymbardziej mi przykro ze tak sie wczoraj wydarzylo , pozatym martwie sie i boje o dzidzie czy napewno mu nic nie jest :(
Zaczne od tego ze lekarz kazal mi teraz te 2 tygodnie lezec, minal juz tydzien jak leze w lozku i szlak mnie trafia bo jestem nad wyraz aktywna osoba, czytam ksiazki rozmyslam ale tez ogromnie tesknie za mezem (rozumiem ze musi pracowac) no i jest mi przykro ze dla dzidzi mam tylko ubranka bo reszta nie jest pokupiona z racji finansow no i sama ja nie mam nawet kapci czy koszuli do szpitala ;/ to wszystko mnie dolowalo ale jakos dawalam rady cieszac sie ze dzidzia bedzie na swecie juz niedlugo! Wczoraj maz powiedzial ze miedzy swoja praca idzie jeszcze na jakas budowe a ja mu mowie ze znowu bede sama a on mi ze 'a co mam lezec i Cie glaskac" nie wiem dlaczego az tak zareagowalam ale lezalam na podlodze darlam sie i plakalam wnieboglosy cala sie trzeslam z enie moglam ustac na podlodze, zlamalam dluopis na pol, zdrapalam meza..poprostu koszmar...jeden wielki szal...teraz nie wiem czemu sie tak zachowalam ...moze sie wszystko na siebie nalozylo i ten brak rozmoy z kimkolwiek tylko lezenie i czekanie na porod ktorego wiadomo ze sie boje..nie ebde sie usprawieliwiac bo ja w tym momencie nie jestem wazna tylko moje dziecko..nie moglam zasnac myslalam ze tak slodko kopal a teraz napewno sie przestraszyl i wogole...dzis kopie odnowa tak jak zwykle, mowilam do niego , wlaczalam muzyke...ale i tak sie abrdzo boje ze jakos mu zagrozilam...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Szkoda z enikt mi nie chce pomoc :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

musisz powstrzymac sie od tych napadow
tym bardziej ze jestes na dniach
bo faktycznie moze mu cos zaszkodzic :(

moim zdaniem to ty boisz sie porodu martwisz sie jak to bedzie

hustawka nastrojow to normalne :)

szkoda mi twojego meza bo on robi co moze zeby wam bylo lepiej

a ty jeszcze po nim krzyczysz :(
wywadowujesz swa zlosc na niego :(

a tobie teraz potrzeba tylko relaksu
wiec zrob sobie moze kapiel ale nie za goraca woda

posluchaj muzyki zapal swieczki zrob nastroj :)

oddychaj gleboko glaszcz brzuszek
bo za pare dni juz bedize na swiecie

:lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Maluch odczuwa wszystkie Twoje nastroje.... wiadomo te złe też..... Ważne jest żeby po takim szoku, jaki dla niego napewno był ten Twój "atak", nastąpiła duża zmiana, żeby dziecko czuło, że to było tylko chwilowe. Dobrze że się później zrelaksowałaś, że.... włączyłaś muzykę itd.
Na przyszłość unikaj awantur, i takich zachowań, jak Cię coś złości, poprostu włącz muzykę, albo obejrzyj film, zorganizuj sobie kąpiel czy coś takiego..... Musisz rozładowywać takie napięcia. Rozmawiaj z mężem, ale nie krzycz na niego..... bo ja też uważam, że nie ma tu jego winy.
Pzrecież nie był na imprezie, czy piwie z kumplami tylko pracował, żeby było Wam łatwiej....... Nie zwalaj ciężaru na niego.....
A sama.... wiadomo świrujesz, bo masz dość leżenia..... denerwujesz się porodem i tym jak będzie wyglądało życie z maluszkiem - to normalne...
Tylko musisz zachować spokój i nie dopuszczać więcej do takich sytuacji.
Wszystko będzie dobrze!!!!! Niedługo będziesz miała obok siebie swoją kruszynkę :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziekuje za pocieszenie...przykro mi ze "zorganizowalam" dziecku taki szok i ze tak potraktowalam meza...postaram sie im to wynagrodzic ;) Naprawde mam juz szczegolnie wieczorami dosc ale ze wszystkich sil bede myslec o naszej malej kruszynce z ktora zaniedlugo wroce do domu :) A maz napewno zapomni moje fochy ..macie racje ze jego tu winy nie ma..wczoraj calutki dzien sprzatal i jeszcze latal wkolo mnie..naprawde sie stara...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie martw się nie długo nie będziesz miała czasu na takiego focha :wink: , staraj się doceniać małża, mnie czasem też szlak trafia, bo sama z dzieckiem itp, ale zduszam to w zarodku, pamietaj, że wszystko zawsze odbije się na dziecku, a przede wszystkim musisz myśleć o nim/niej
Twoje rozdrażnienie jest normlane, ja też się bałam porodu i chodziłam podminowana, ale wszystko będzie dobrze, to tylko kilka godzin, a potem już tylko szczęscie. Ciesz się chwilami, że teraz możesz leżeć, bo potem już nie będziesz mogła :wink: , doceń, że masz faceta, który chce o was zadbać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wykorzystaj te 2 tygodnie na błoge lenistwo bo poźniej będziesz o nim marzyć.
O męża się nie martw, kobiecie w ciąży wolno więcej :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Po pierwsze nie dołuj się , że strzeliłaś focha-histerię. Każdemu w ciązy się może zdarzyć - wiadomo hormony szaleją, ty jeszcze leżeć musisz ( wiem co czujesz bo sama leżeod 2 tyg a jeszcze 2 mi do porodu zostały, leżałam też prawie cały pierwszy trymestr); jeśli to Twoje pierwsze dziecko to pewnie niepokoisz się tym co cię czeka - poród i po porodzie.
Masz prawo do różnych dziwnych zachowań (byle nie za często :wink: ) i nie wiń się za nie tylko staraj sie zrozumieć ich przyczynę i następnym razem przeciwdziałaj takim napadom. Może wrato poroxmawiać o tym co czujesz z mężem? Czasami to że "polezy przy tobie i pogłaszcze" może zdziałać cuda. Jeśli czujesz się opuszczona, pozostawiona sma sobie, przygniata cię sytuacja - powiedz mu to! Powiedz że potrzebujesz żeby cię przytulił i dopieścił. Sam pewnie na to nie wpadnie (wkońcu nie jest telepatą) a z kolei brak świadomości tego co się z tobą dzieje będzie działa na niego flustrująco i tylko pogorszy sprawę. Rozmowa pomoże wam obojgu rozładować napięcie.
Dla swojego samopoczucia powiedz sobie ze to ostatnie 2 tyg. błogiego lenistwa i czasu kiedy możesz zając się tylko sama sobą - jak pojawi się wasze maleństwo to będziesz się cieszyć kiedy zdążysz zjeść kanapkę do 15 popołudniu, albo uda ci si pomiedzy karmieniami złapać trochę snu, czy wziąć prysznic :wink:. Przyjdzie wtedy taki dzień że z zazdrością pomyślisz o tych 2 tyg. leżenia i nic nierobienia.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]