Dzisiaj jest czw sie 13, 2020 3:43 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mój synek stawia lewą nóżkę troszkę do środka- od początku kupuję mu nowe, skórzane i profilowane obuwie. Nigdy nie oszczędzałam na bucikach. Bawiąc się zwracałam uwagę, żeby nie siedział na nóżkach- tylko w rozkroku lub po turecku. Usłyszałam od koleżanki, której mała również "wkłada" nóżki do środka, że dzieci do 3-4 lat mają prawo tak robić, bo noga się kształtuje... ile jest w tym prawdy?! Co robić, aby dziecko nie miało koślawych nóżek?!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przenoszę do działu z terapeutą.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

beybe pisze:
Usłyszałam od koleżanki, której mała również "wkłada" nóżki do środka, że dzieci do 3-4 lat mają prawo tak robić, bo noga się kształtuje...

Podobnie powiedział mi ortopeda dziecięcy u którego byłam z moją małą.
Powiedział że takie "przypadłości" są często sprawą która z wiekiem mija. Jednak myślę że dla spokoju mogłabyś też to skonsultować z ortopedą.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Jak napisała mamaEmisi,często tak jest,a w miarę automatyzowania chodzenia,wzorzec się zmienia na prawidłowy.Poczekaj.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

3 czerwca jedziemy z Kacprem na szczepienie, zapytam pediatry- zobaczę co powie pani dr...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja córeczka też stawia nóżki trochę do środka. Prawą jakby bardziej. Czasem zrobi kilka kroków ładnie a potem znowu krzywi. Dwóch pediatrów mówiło, żeby poczekać ale ja wciąż się tym martwię.
Gdy stawiała pierwsze kroki nic takiego nie miało miejsca ale kiedy już nabrała pewności zaczęła chodzić i biegać tak..nazwałabym to niechlujnie. Kiedy stoi, kuca - ogólnie nie rusza się to stópki są ustawione równolegle i prosto.
Może niepotrzebnie panikuję ale nie chciałabym zaszkodzić dziecku bo może już teraz trzeba byłoby podjąć jakieś działania? Czekać aż skończy dwa latka i dopiero konsultować z rehabilitantem?
I jeszcze jedno - czy w domu dziecko powinno chodzić w bucikach (kapciuszkach z usztywnioną piętą) czy w skarpetkach lub boso? Bo tyle już opinii na ten temat czytałam, że zgłupiałam zupełnie :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mamy ten sam problem, tyle że tylko lewa noga jest do środka. :/ Im dłużej chodzi (zaczął jak miał jakieś 9 miesięcy), tym bardziej krzywo stawia stopę. Wcześniej było to mało zauważalne, a teraz od razu rzuca się w oczy.
Lekarka rodzinna twierdzi, że to nic złego, że wyrośnie itd., ale wolę dla pewności przejść się do ortopedy.
I zrobię to w następnym tygodniu.

Moja cioteczna siostra, która ma lat 9,5 , właśnie przez zignorowanie krzywo stawianych stóp, teraz zasuwa cały dzień w wysokich ortopedycznych butach :|.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej. W weekend się przeprowadzamy do BDG, a potem zaraz rozejrzę się za dobrym lekarzem dla Kacpra i pójdę z nim do lekarza odnośnie nóżek... Dam Wam znać co i jak.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny i jak tam? są poprawy? co mówili lekarze? Moja niunia od kiedy zaczęła stawiać pierwsze kroki co "któryś tam" krok stawia lewą nózkę do środka i nie wiem czy panikować już czy zaraz :roll: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć Kobietki!!!

Długo mnie tu nie było, ale to przez to,że dopiero wczoraj byłam z Kacpusiem u ortopedy. Lekarz mnie uspokoił, że Kacper jest mały i ma prawo tak chodzić, sprawdził w jakim obuwiu przyszedł (półbuty, trepy Timberland za kostkę)- powiedział,że obuwie jest b.dobre, należy tylko zakupić wkłądki ortopedyczne, ponieważ nie jest wyprofilowane w środku. Dodam,że rozmawiałam z nim również o tym, że większość bucików niestety nie ma profilu, na to on odrzekł,że wie i dlatego jest problem z nóżkami u dzieci. Ponadto poinformował,że Mały ma biegać w domu w skarpetach antypoślizgowych... Hmmm a niedawno kupiłam nowiuśkie kapciuchy...Hmm- zrezygnuję z nich:) Ważniejsze nóżki Kacperka. Całe wakacje latał na bosaka, więc jesienią swtierdziłam,że zimno w pytki, no ale cóż KACPER NAJWAŻNIEJSZY:)

Co u Was?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Specjalista odpowiada (terapeuta i logopeda)

Strefa czasowa UTC [letni]