Dzisiaj jest pn wrz 22, 2014 12:09 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

witam slyszalam ze sa jakies preparaty na usuwanie ciemieniuchy. Stosowalam juz oliwke kremy i zwykle maslo tylko ze moj kamil nie znosi jak sie mu to wyszesuje i nie daje rady mu to wyszesac a ma coraz wieksza ciemieniuche na glowce :(
czy jest jakis preparat ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Polecam Mustelę na ciemieniszkę, ja stosowałam ją u synka, ale on miał nieduże zmaiany, efekt był po pierwszym myciu.
Moja bratowa używału Skarbu Matki i też była zadowolona, a ten jest tańszy.
Ale przede wszystkim czesanie musi być, może pomoże skrócenie włosków.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kasia miała raz... minimalną, ale miała... oliwiliśmy, czapeczka na pół godziny i jak się rozmiękło to skrobaliśmy paznokciami - pomogło.

Wyczesywanie to moim zdaniem kicha.. jeździ sie szczotką po włosach bardziej przylizując niż wyczesując... za to skrobanie parę znanych mi koleżanek uznaje za dość skuteczne ;-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tez mielismy z tym problem. uzywalam tej oliwki skarb matki polki i tarlam pielucha tetrowa. jak jest mokre to lepiej schodzilo :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moja corecka tez ma cieminuszke stosuje befelka olejek czekam jak namieknie a pozniej szczesuje to malym grzebieniem i hop do wanny myjemy glowke pomaga, ale co jakis czas musze powtarzac :) :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a wiec mamuski cierpliwosci kiedys pozbedziemy sie tego cholerstwa>!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam,

miałam problem z ciemieniuchom ze swoim pierwszym dzieckiem, pani doktor poleciła nanobase krem, mojemu synkowi pomogło

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ponoc lepiej zapobiegac niz leczyc!
witam wszystkich
jak urodzilam moja coreczke prawie 4 lata temu, bylam pod opieka najcudowniejszej i najmadrzejszej poloznej na swiecie (wielkie dzieki pani Ulu, szkoda ze pani teraz przy mnie nie bedzie ...)
po kazdej kapieli nacierala glowe dziecka oliwka a potem szczotka tak masowala skore glowy noworodka jak sie czysci buty :)
smiejecie sie ... ale to pomoglo ... moja coreczka nigdy nie miala ciemieniuchy. A teraz ma piekne, geste wlosy (co wcale nie jest uwarunkowane genetycznie) przez pewnie lepsze ukrwienie skory glowy po takich zabiegach :)
pozdrawiam i polecam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam,

kiedyś uznawano ze ciemieniucha u dziecka jest wynikiem niedbalstwa, niestety moj synek który teraz ma 3 latka iał ciemieniuche w sumie 4 razy zaczęłam mieć wyrzuty ze może coś zle robie, jednak pani doktor uswiadomiła mnie że to w dużej mierze jest wynikiem tego ze dziecko ma alergie to jakby symptomy ze coś bedzie sie działo no i fakt synek jest alergikiem i ma astme oskrzelowa teraz dopiero zaczynam zauważać pewne zjawiska w innym deseniu.
Więc nie zawszw jest tak że tylko masowanie główki coś pomaga niekiedy to może być jeden z wielu symptomów alergicznych ale naszczescie nie zawsze musi tak byc.

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A czy jeśli posmaruje sie czymś główkę i potem wyczesze to czy trzeba główkę potem umyć czy należy poczekać do nastepnej kąpieli :?: :?: :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ja tez po kazdej kapieli smarowalam glowke odrobina oliwki i nigdy nie mialam klopotow z ciemieniucha . No i jesli jej nie ma to nie trzeba zmywac , tej oliwki nie bedzie widac jak wyschnie , to nie jest tak jak u doroslego ze dziecko bedzie mialo tluste wlosy(mowie o pierwszych miesiacach zycia , bo u starszego dziecka to juz bedzie widac) . Wyczesywac lub wydrapywac to trzeba jesli juz ciemieniucha jest , no i wtedy na koniec umyc (wiec najlepiej nalozyc oliwke jakis czas przed kapiela). Ja tez mysle ze niektore dzieci maja wieksze sklonnosci do ciemieniuchy niz inne . To taka jak z rozstepami podczas ciazy u nas . Jedna staje na glowie i klaszcze uszami , smaruje 2 razy dziennie a suma sumarum i tak ma rozstepy , a inna nic nie robi i nie ma .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mimo, ze po kapieli smaruje glowke oliwka pojawila sie ciemieniucha i zaczelam ja wyczesywac grzebykiem co doprowadzilo do tego, ze malemu robilo sie tego coraz wiecej i wiecej zamiast znikac. Pediatra polecila mi szampon Olitatum Soft dla dzieci i niemowlat, myje malemu glowke codziennie i sa rezultaty. Juz po pirwszym myciu bylo tego mniej a teraz ma juz tylko w kilku miejscach, oczywiscie nadal smaruje glowke oliwka. Jednak mialam problem z kupnem tego szmponu i wkoncu sprowadzono mi go z hurtowni zaplacilam 27 zl.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Ja myję główkę tylko mydełkiem Nivea dla dzieci. Jak myłam szmponem to ciemieniucha wracała jak bumerang.

Żeby się jej pozbyć smarowałam oliwką (lub czymś innym tłustym) głowę Jasia z 30 minut przed kąpielą. W kąpieli ścierałam ciemieniuchę mokra myjką. Po wykąpaniu wyczesywałam resztę tego świństwa.
Taką radę dostałam od doświadczonych mam. I naprawdę po kilku dniach ciemieniucha znikała.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

ja przed kąpielą kilka godz. oliwkowałam główkę. w kapieli mylam ja zwyklym mydlem dla dzieci (pielucha albo rekawica) i splukiwalam przegotowana woda.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja starsza córka miała ciemieniuchę tylko raz ale nic nie pomagało... pomógł nam dopiero LINOMAG maść... ja smarowałam główkę zawsze na pól godzinki przed kąpaniem, potem w wanence myłam główkę i jednocześnie wyczestwałam na mokro i po paru zabiegach nie było ani śladu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mama79 pisze:
Moja starsza córka miała ciemieniuchę tylko raz ale nic nie pomagało... pomógł nam dopiero LINOMAG maść... ja smarowałam główkę zawsze na pól godzinki przed kąpaniem, potem w wanence myłam główkę i jednocześnie wyczestwałam na mokro i po paru zabiegach nie było ani śladu :)

zgadzam sie co do maści Linomag..u nas zadziałał..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ania - robie tak samo i w pełni zgadzam się z tobą

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam, ja używałam linomagu. Na pół godziny przed kapaniem sparowałam miejsca, na których pokazała sie ciemieniucha. Potem podczas mycia myłam mokrą myjka. Po wysuszeniu głowki ręcznikiem zczesywałam miekką szczoteczka (tak jakby trochę pod włos).
2 zabiegi i ciemieniucha poszła w siną dal :wink:
Powodzenia :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie :) wlasnie obejrzalam program na TVNSTYLE mowili o naszym problemie na poczatek powiem ze ciemieniucha nie powstaje z niedbalstwa :!: :!: :!: powstaje z powodu za duzej ilosci hormonow lojowych i dlatego powstaje ciemieniucha :cry: w tym programie wystepowal lekarz pediatra i polecil na ciemieniuche WYCIAG Z MOCZNIKA ponoc juz na drugi dzien widac efekty.Takze dziewczyny nigdy nie bylo tak ze ciemieniucha powstaje z niedbalstwa tylko poprostun z glupich hormonow :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oczywiście,że ciemieniucha nie jest z brudu i niedbalstwa..
ja jeszcze polecam zwykły olej (kujawski np.)
przed kąpaniem 20minut,nałożyć czapeczkę i potem umyć główkę i wyczesać!!u nas zadziałało!!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]