Dzisiaj jest wt lis 19, 2019 1:13 am

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witajcie dziewczyny. Mam pytanie. Czy sa moze na tym forum jeszcze jakies mamusie Muzulmanki??
pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

sa :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam :D
Ja nie jestem Muzulmanką ale serdecznie witam mamusie,życze zdrowych i spokojnych bobasków.Pozdrawiam :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Ja też witaj może przybliżycie nam jakie obyczaje panują w Waszej wierze odnośnie ciąży ? Czy czymś się różnią od naszych ?

Wątek Pierwszy dzidziuś po 30-tce :)
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=23392

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nom, faktycznie byloby ciekawe posluchac czym sie roznia Wasze zwyczaje czy zasady dot. ciazy od naszych :)
mamusie dajecie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc dziewczynki
ciaza w Islamie to tak samo blogoslawiony stan jak w kazdej innej religii. Pamietam tylko jak moj maz duzo sie modlil, zebym zaszla w ciaze :) a jak juz zaszlam, to w ten sam sposob dziekowal Bogu. Sama tez sie bardzo duzo modle o zdrowe dziecko i czytam duzo Koran (Swieta ksiega muzulmanow).
Poza tym, jak przychodzi swiety miesiac Ramadan ( czyli miesieczny post, w ktorym nic sie je ani pije od wschodu slonca do zachodu) kobieta, nawet w ciazy, moze przylaczyc sie do postu, i nie jest to zle dla dziecka w jej brzuszku. Oczywiscie zalezy to od ciazy i jej przebiegu, ale jezeli ja bede sie czula dobrze, to zamierzac Ramadan robic.
pozdrawiam wszystkie mamusie i brzuchatki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

salma80 pisze:
czesc dziewczynki
ciaza w Islamie to tak samo blogoslawiony stan jak w kazdej innej religii. Pamietam tylko jak moj maz duzo sie modlil, zebym zaszla w ciaze :) a jak juz zaszlam, to w ten sam sposob dziekowal Bogu. Sama tez sie bardzo duzo modle o zdrowe dziecko i czytam duzo Koran (Swieta ksiega muzulmanow).
Poza tym, jak przychodzi swiety miesiac Ramadan ( czyli miesieczny post, w ktorym nic sie je ani pije od wschodu slonca do zachodu) kobieta, nawet w ciazy, moze przylaczyc sie do postu, i nie jest to zle dla dziecka w jej brzuszku. Oczywiscie zalezy to od ciazy i jej przebiegu, ale jezeli ja bede sie czula dobrze, to zamierzac Ramadan robic.

Witaj.
Ostatnio dowiedzialam sie, ze muzlumanie nie sprawdzaja podczas ciazy jakiej plci bedzie dzidzius, czy moglabys powiedziec dlaczego?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ponoc dlatego, ze dziewczynki sa mniej porzadane, w przeciwienstwie do chlopcow i przez to, aby nie narazac plodow na aborcje z tego wzgledu lekarze nie mowia plci rodzicom, tak tu jest w Anglii, gdzie jestem. Ponoc corki zbyt wiele kosztuja nie tyle w utrzymaniu, co w wydaniu jej za maz- rodzice musza przygotowac starszliwy posag. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Potrafie jednak wyobrazic sobie, ze ludzie tak robia. Nawet ostatnio czytalam artykul na necie o parze, ktora przez ilestamdziesiat lat starala sie o dziecko, wkoncu im sie udalo przez zaplodnienie invitro w Indziach czy gdzies, bo kobieta byla juz po 50tce, i tylko tam chcieli podjac sie lekarze takiego zabiegu. Urodzila jednak juz w Anglii ( pare tyg. temu) niestety dziewczynke, i z tego powodu porzucili dziecko w szpitalu i zrzekli sie praw rodzicielskich. Beda sie starac o nastepne dziecko, tzn. chlopca, bo ojciec koniecznie chce aby jego rodowe nazwisko przetrwalo, a w przypadku dziewczynki rzecz jasna nie jest to mozliwe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

meadan pisze:
Ponoc dlatego, ze dziewczynki sa mniej porzadane, w przeciwienstwie do chlopcow i przez to, aby nie narazac plodow na aborcje z tego wzgledu lekarze nie mowia plci rodzicom, tak tu jest w Anglii, gdzie jestem. Ponoc corki zbyt wiele kosztuja nie tyle w utrzymaniu, co w wydaniu jej za maz- rodzice musza przygotowac starszliwy posag. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Potrafie jednak wyobrazic sobie, ze ludzie tak robia. Nawet ostatnio czytalam artykul na necie o parze, ktora przez ilestamdziesiat lat starala sie o dziecko, wkoncu im sie udalo przez zaplodnienie invitro w Indziach czy gdzies, bo kobieta byla juz po 50tce, i tylko tam chcieli podjac sie lekarze takiego zabiegu. Urodzila jednak juz w Anglii ( pare tyg. temu) niestety dziewczynke, i z tego powodu porzucili dziecko w szpitalu i zrzekli sie praw rodzicielskich. Beda sie starac o nastepne dziecko, tzn. chlopca, bo ojciec koniecznie chce aby jego rodowe nazwisko przetrwalo, a w przypadku dziewczynki rzecz jasna nie jest to mozliwe.

bardzo smutne...zamiast cieszyć sie ze po pierwsze udało sie zajść w ciąże
po drugie nie ważna jest płeć,a zdrowy maluszek<bo to nie lada wyczyn,ja starałam sie o swoja fasolkę 2 lata:(> :!: :?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hmm też tak myślę nie ważne czy będzie chłopiec czy dziewuszka ważne żeby dzidzia była zdrowa :)
p.s. prosimy o więcej informacji na temat waszej kultury i tradycji zawsze ciekawie jest wymienić poglądy :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie wiem, skad ludzie biora tak mylne opinie o muzulmanach :?: :?:
po pierwsze, ja jako muzulmanka bede znala plec swojego dziecka. Bog juz stworzyl to dziecko, wiec czy poznam jego plec, niczego nie zmieni. to jest juz dokonane, nie jak na przyklad przewidywanie przyszlosci, ktore jest w Islamie zabronione.
jezeli chodzi o to pare z Indii to nie sadze, zeby chodzilo tu o muzulmanow. Islam ZABRANIA aborcji. napewno zdarzaja sie przypadki, gdy ludzie to robia, bo tak jest wszedzie. Jedno jest pewne, kobieta ktora usunela ciaze napewno nie wstapi po smierci do nieba, w ktore muzulmanie bardzo wierza. W Islamie nawet za znecanie sie nad zwierzatkiem kobieta jest potepiona po smierci.
Powiem tak, prawdziwy muzulmanin nigdy nie powinien wypic odrobinki alkoholu, nie zapalic papierosa, powinien modlic sie CODZIENNIE 5 razy. w przeciwnym wypadku jest on tylko muzulmaninem z nazwy.
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

salma80 pisze:

i na prawde nic nie bedziesz jadla ??????????? A to dla dzidzi nie jest szkodliwe ???????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

salma80 pisze:
Powiem tak, prawdziwy muzulmanin nigdy nie powinien wypic odrobinki alkoholu, nie zapalic papierosa, powinien modlic sie CODZIENNIE 5 razy. w przeciwnym wypadku jest on tylko muzulmaninem z nazwy.
pozdrawiam

i od czasu do czasu przetrzepa żonie skóre jak nie będzie grzeczna ;)
takie zapisy są też przecież w koranie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Grochy pisze:
salma80 pisze:

i od czasu do czasu przetrzepa żonie skóre jak nie będzie grzeczna ;)
takie zapisy są też przecież w koranie ;)

dlatego trzeba przeczytac Koran, zeby zrozumiec, a nie gadac bzdur :D jezeli chodzi o Ramadan, to jezeli bede sie dobrze czula, i z dzieckiem bedzie wszystko dobrze, to tak :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja czytałam Koran i jeśli chodzi o bicie kobiet to tam napisane jest, że mąż może udeżyć żone jesli dwa razy nie posłucha męża ! Ale w naszej katolickiej wierze jeśli się ją dokładnie przestudjuje też można znaleść wiele fragmentów które mówią o tym, że my kobiety mamy być posłuszne naszym wybranką. Pismo święte mówi ..Najpierw jest mąż twój a poźniej Bóg i w takiej kolejności powinniśmy się ich słuchać. W naszym piśmie tak samo jak w Koranie jest napisane,że nie powinniśmy jeść wieprzowiny ani królików bo są nieczyste....a kto tego przestrzega ..a kto o tym wie..
Poprostu my katolicy nie znamy swojej wiary a oceniamy innych a to jest nie dopuszcalne!!! Ja ich podziwiam za ich mocną wiare i silną wole i tego że nie wstydzą się wierzyć i głośno wielbić Boga a co u nas jest bardzo rzadko spotykane.
Jeśli chodzi o dzieci i matki muzułmanki to podoba mi się ogromny szacunek jakim darzą mężczyźni właśnie matki a dzieci w takich rodzinach są uwielbiane ....
Znam wielu muzułmanów i mam do nich pełen szacunek....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kropka moze i daza szacunkiem wlasne matki ale nie matki swoich dzieci :)
Co do dzieci to moze i synow tez ale co z corkami???? Uwazasz ze maja taki sam ich szacunek jak synowie? Szczerze watpie.....

salma a ty dlugo jestes zona muzulmanina?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a dlaczego watpisz? musisz miec jakies doswiadczenia w tym kierunku skoro sie wypowiadasz na ten temat :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

salma pewnie ze mam, inaczej bym sie tu nie pojawila na tym watku :)
Tak sie sklada, ze mialam duzo do czynnienia z muzulmanami gdy mieszkalam w londynie........ pracowalam z nimi.... i duzo rozmawialam o ich religii...
w ogole interesowalam sie swego czasu wszelkimi religiami, az do tego stopnia z ena religioznastwo chcialam isc ale to o katolicyzmi etam ucza a ja chcialam o kazdej cos wiedziec....hehe moj chlopak kiedys byl "krysznowcem"...

w ogole sama pewnie wiesz, ze londyn to zlepek roznych kultur...i za to kocham zreszta to masto ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Słuchajcie dziewuszki ja myślę że na tym poście nikt nikogo nie powinien oceniać, i docinać sobie. Każdy ma prawo do własnych przekonań. Ja osobiście weszłam tutaj bo ciekawią mnie zwyczje innych kultur i inne religie i naprawdę chciałabym dowiedzieć się czegoś interesującego i wymienić poglady :) dlatego też rozmawiajmy :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

chochlik969 pisze:
Słuchajcie dziewuszki ja myślę że na tym poście nikt nikogo nie powinien oceniać, i docinać sobie. Każdy ma prawo do własnych przekonań. Ja osobiście weszłam tutaj bo ciekawią mnie zwyczje innych kultur i inne religie i naprawdę chciałabym dowiedzieć się czegoś interesującego i wymienić poglady :) dlatego też rozmawiajmy :)

masz racje, nie chowajcie urazy, ok?
Sorki jesli urazilam kogos....
wymieniajmy poglady....
jestem za :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna

Forum ciąża

» Grupy wsparcia » Mamy z dziećmi

Strefa czasowa UTC [letni]