Dzisiaj jest wt lip 29, 2014 4:44 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Panie Doktorze, mam problem dotyczący upławów. Jestem w 11 tyg. ciąży, od 7 tyg. przyjmuje duohaston (2Xdziennie). Biorę go własnie ze względu na brązowo - żółte plamienia (upławy?). Przez dwa dni były one bardziej krwiste. Teraz powróciły do koloru brązowego. Mój lekarz twierdz, że ciąża rozwija się prawidłowo, zalecił odpoczynek i dalsze przyjmowanie leków. Czy naprawde nie powinnam szukać przyczyn tych plamien i uznac je za "koloryt" ciązowy? Tak uważa mój gin. Ale ja mam coraz więcej wątpliwości. Boję się zaniedbać i potem żałować. Dodam, że to moja druga ciąża, poprzednia obumarła w 7 tyg.Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję.[/img]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Plamienia we wczesnej ciaży zdarzają się dość często, co nie świadczy, że jest to objaw fiziologiczny. Rozumiem, że zapewnienie lekarza prowadzącego o prawidłowym rozwoju ciąży poparte jest korzystnym wynikiem USG. Zalecenia pod postacią oszczędzającego trybu życia ( to najważniejszy element profilaktyki ), przyjmowanie leków rozkurczowych ( No-Spa, magnez ) oraz Duphastonu do ok. 16 tyg. jest dobrym sposobem leczenia. Niezależnie od bezpośredniej przyczyny plamienia jest to standartowe postępowanie.
Proponuję wykonać kontrolne badanie USG w 14 tyg.
Szpital wyłącznie w przypadku zdecydowanego krwawienia.
Sławek Warzęchowski

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Panie doktorze, jestem w 15 tygodniu ciązy, od 3 dni mam plamienia koloru brązowego, raz jasno brązowe a raz ciemno brązowe, po badaniu moj ginekolog powiedzial ze płód rozwiaja sie prawidłowo i wygląda na 16/17 tydzien, mam nadżerkę ,
moj lekarz przepisal mi luetine 2 x 1 tabletkę. stwierdzil ze przyczyną moze byc to iz cialko żółte juz nie podtrzymuje ciąży tylko ta role przejmuje łożysko i moze byc za mało progesteronu i dlatego moze byc malo hormonow. Dodam ze na poczatku ciazy brałam Duphaston i luteinę gdyz wystapil u mnie krwiak.
Wyliczyłam sobie ze w tych dniach przydada mi miesiączka i moze to byc przyczyną.
Co moze byc przyczyną taki plamien? Bardzo mnie martwią.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

To rzadkość plamienei w 15 gtyg z powodu małego progesteronu - łożysko zapewnia wtedy odpowiednią jego ilosc. Nadżerka tez plami w ciąży.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a czy nadżerka jak plami w ciązy to moze byc to w takiej postaci ze śluz jest zabarwiony na kolor brązowy? i czy są jakies metody wyleczenia tej nadzerki czy cały czas bede plamic przez całą ciąże?

a jesli to nie nadżerka daje zabarwienie sluzu na taki kolor to moze być jeszcze jakas inna przyczyna ?

dzis jest 6 dzien plamien i są one o mniej intensywnym kolorze brązu i rzadsze, co prawda całymi dniami leże w łózku i boli mnie prawy bok podbrzusza tak jak by kłuł.

jeszcze jedno pytanko mam dotyczace plamien, na forum jedan z dziewczyn pisała ze w 4 miesiącu plamiła a przyczyną było mała ilosc magnezu, czy to było by prawdopodobne w moim przypadku gdzyz po badaniu u lekarza lekarz powiedzial ze dzidzius dobrze sie rozwija i wygląda na 16/17 tydzien ciąży po zmierzeniu nózki i główki, i u mnie brak magnezu chyba nie wchodzi w grę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Nie ma dobrych róznic w wyglądzie plamienia z macicy i nadżerki.
Nad żerki w ciąży się nie leczy. Magnez jest dobry bo działa rozkurczowo, co jest wskazane przy plamieniach. SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a jesli by to było plamienie z macicy to czy wykonywanym usg lekarz jest w stanie stwierdzić ze to wypływa własnie z macicy ??
troszkę mnie to martwi bo trwa to juz dosc długo.

za reszte wiadomości dziękuję

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a jesli by to było plamienie z macicy to czy wykonywanym usg lekarz jest w stanie stwierdzić ze to wypływa własnie z macicy ??
troszkę mnie to martwi bo trwa to juz dosc długo.

za reszte wiadomości dziękuję

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Nie bardzo, jak nie ma krwiaka to właściwie nie ma dowodu. SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mam magnez MGB6 w jakiej ilosci mogę go brać dziennie ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Do 6 tab na dobę. SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja jestem teraz w 11 tygodniu i rowniez praktycznie non-stop plamie brazowym sluzem itd. Od 5 tygodnia zazywam duphaston i no-spe. Od tygodnia mam znowu plamienie dosc mocne. Mam nadzerke i lekarz powiedzial ze to jest problem tych plamien. :( Ale ja caly czas sie boje ze cos jest nie tak z dzieckiem mimo tego ze zapewnienia lekarzy sa dobre i dziecko sie idealnie rozwija :)

Mam nadzieje ze to niedlugo ustapi bo zaczynam warjowac :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja jestem w 19 tyg ciazy i po wizycie u gina dostalam takich brazowych plamien i mam problem bo niewiem czy mam sie martwic bardzo prosze o pomoc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Panie doktorze mam oytanie jestem w 6 tygodniu ciazy i pojawil mi sie sluz jasno zolty czy to normalne???? czekam na odpowiedz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zmieniony kolor śluzu może świadczyć o infekcji, dobrze byłoby odwiedzić lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Jestem obecnie w Anglii i prawdopodobnie jestem w ok 3 tygodniu ciąży.Zrobiłam dwa testy, które wyszły pozytywnie. Nie czuję żadnego bólu tylko minimalne swędzenie i ostatnio miałam niewielkie upławy koloru lekko różowego, tak jakby z krwią. Wracam do Polski w połowie pazdziernika. Chcę się udać do lekarza, ale ginekolog w Anglii przyjmuje dopiero od 7 miesiąca ciąży. Proszę o poradę...czym mogą być spowodowane te upławy i czy może to być niebezpieczne?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

matia4 a kto ci udzielil takich informacji ze w Anglii w ciazy przyjmuja dopiero w 7 mc do lekarza? :)
normalnie idziesz do najblizej polozonego lekarza w twojej okolicy zamieszkania i opisujesz mu objawy tzn co ci dolega,powiedz mu rownierz ze podejrzewasz ciaze, a przepisze ci odpowiednie leki a twoje dolegliwosci tak aby ciazy nie zaszkodzic.
reszte badan i watpliwosci rozwiejesz po powrocie do kraju
pozdrawiam[/b]

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tak do lekarza ogolnego mozna isc a potem do poloznej....sprobuje tak zrobic...ale powiedzcie czy to moze byc cos powaznego???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

piszesz ze masz swedzenia,wiec moze to jakas infekcja grzybiczna,ktora jest bardzo czesta w ciazy-dostaniesz od lekarza ogolnego recepte na leki(globulki) ktore sa bezpieczne w ciazy.sama infekcja nie jest grozna,ale trzeba leczyc.
z polozna widzisz sie ok 11 tyg ciazy,ktora umawia na usg,mierzy cisnienie,pobiera krew itd
nie wiem skad te rozowawe plamienia-moze to plamienie implantacyjne,albo pochodzace z nadrzeki,albo np po odbytym stosunku- ciezko powiedziec- najlepiej udaj sie do lekarza
pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

bardzo dziękuję za pomoc :) pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]