Dzisiaj jest śr lip 30, 2014 2:54 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam, mam pytanie czy stosowanie leku Seronil w ciazy jest bezpieczne?Spotakłam się z opinią wielu lekarzy, którzy mają bardzo odmienne zdania poprzez co nie wiem co mam mysleć. Mój giekolog i psychiatra - zgadzaja. sie na przyjmowanie leku w ciaży bo uważaja ze moje samopoczucie (okropne, duza chwiejnosć emocjonlna, itp) mogą być gorsze dla dziecka niż przyjecie najmniejszej ale pomagajacej funkcjonowac dawki leku....Brać czy nie brać???
Prosze o odpowiedź.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nikt za ciebie decyzji nie podejmie...jezeli musisz to bierz....ale jezeli jestes w stanie sama panowac nad emocjami to ja bym nie brala...te leki maja wplyw na plod...nie ma co ukrywac :wink:
jestes chora psychicznie...jakas konkretna choroba czy tylko brak rownowagi emocjonalnej? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

przyznam że zaskoczył mnie Twój post, a właściwie zaskoczenie to złe słowo...rozczarowałam się. Poczułam sie przez Ciebie "zrugana" :cry:
pytanie moje skierowałam do lekarza, bo chciałabym poznać opinię innego lekarza - a moze juz nie odpowiadają w tym miejscu na nasze pyatnia?? Owszem kazda z was ma prawo wyrazić swoja opinię - od tego jest to forum - za co dziekuję ale Twoje stwierdzenie :shock: "jesteś chora psychicznie..." zabolało bo nie jestem, to nerwica . I takie schorzenie również leczy sie u psychiatry!!!!Pytasz czy bez leków wytrzymam ?? Obawiam sie ze nie bo każde odstawienie leków kończyło sie nawrotem nerwicy ze zdwojoną siłą.
To najpierw lekarz ginekolog zaproponował branie leku w ciaży kiedy oznajmiłam mu że chcę mieć dziecko. Póżniej skonsultowałam to z psychiatra. Dodam jeszcze że w ulotce tego leku jest zawarta informacja ze lek moze być stosowany podczas ciąży.
pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

zle zrozumialas...chodzilo mi o to czy jestes chora psychicznie < pytanie > na konkretna chorobe bo wtedy odstawienie leku jest niemozliwe...jezeli to nerwica to mozesz odstawic lek i pojsc na terapie do psychologa...tak sie leczy nerwice a nie psychotropami...te podaje sie w wyjatkowych sytuacjach...a ja mysle ze ciaza to sytuacja w ktorej warto sprobowac cos zrobic z nerwica definitywnie i bez lekow...bo zamierzasz je brac do konca zycia? a z przyjemnoscia ci powiem ze 10 lat zycia zabrala mi wlasnie nerwica...wiem co czujesz...tylko ze ja dzisiaj jestem zdrowa...a jeszcze tak niedawno nie bylam w stanie wyjsc z domu...nie bralam zadnych lekow...a jednak sie udalo...dziwne nie? :)

Cytuj:
Dodam jeszcze że w ulotce tego leku jest zawarta informacja ze lek moze być stosowany podczas ciąży.
wiec mozesz go brac...ale podejrzewam ze stosowanie jest dopuszczalne jedynie w wypadku gdy korzysc dla matki przewyzsza ryzyko dla plodu...na pewno nie jest napisane ze mozna brac tak bez problemu :wink: jezeli twoj psychiatra konsultowal sie z ginekologiem i oboje stwierdzili ze powinnas brac lek...to go bierz :roll:

ps... jestem zdecydowana przeciwniczka brania psychotropow w przypadku zdiagnozowanej nerwicy...nerwica to choroba emocji...leki lecza glownie objawy somatyczne...a psychiczne pozostaja bez zmian...zeby sie wyleczyc potrzebna jest terapia ktora pozwoli pozbyc sie przyczyny a nie skutku :wink:

Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 8:54 pm przez _Lilith_, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

zazdroszczę....
to rozumiesz jak to jest....
na terapie chodzę co tydzień ( od ponad pół roku) ale niestety leki nadal są potrzebne :(
byłam dziś u lekarza i rozmawiałam z nią na temat tego leku, uważa ze lepiej brać - w moim przypadku - lek bezpieczny dla płodu, ufff
ale niestety niepotwierdziała ciaży bo jest za wcześnie :( ale moze faktycznie te 3 pozytywne teściki cos znaczą ....
jutro badanie krwi a za dwa dni kolejne ....
przepraszam moze za ostro zareagowałam, mam nadzieje ze sie nie gniewasz :D pozdrawiam cielputko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

marcik_80 oczywiscie ze sie nie gniewam... :wink:
dobrze ze chodzisz na terapie...troche to potrwa ale zobaczys swiatelko w tunelu...potrzeba czasu i cierpliwosci...jezeli lekarz mowi ze bezpieczne dla plodu to bierz spokojnie... :)

a 3 pozytywne tesciki znacza ze jestes w ciazy a na potwierdzenie za wczesnie...czesto jest tak ze dziecko leczy z nerwicy...swiat wywraca sie do gory nogami i nie mamy czasu myslec o lękach i nerwicach...powodzenia zycze i tez pozdrawiam! uszka do gory...bedzie dobrze.... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiesz Lila też tak uważam ze ciaza, Dzdzius pomogą ale starm sie nie traktowac tego jako lekarstwa , jednak nie poddaje sie walcze cały czas....dam znac jak będą wyniczki :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj marcik
Napisałam do Ciebie na wiadomosc na priva - odczytaj ją proszę

Gratuluję maluszka :)
Trzymaj sie ciepło

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila dziś dostałam wyniki, hcg 709.3.Nie potrafie okreslić który to tydzień, podejrzewam ze trzeci, no moze koniec drugiego. Bardzo dziwne są te normy:( Jutro idę powtórzyć wynik, bo mam sprawdzić czy rośnie. Nie moze to do mnie dojść.... Nie mogę uwierzyć....
Pewno pokrzyczysz po mnie ale palę:( Staram ise ograniczać maxymalnie,ale jest to trudne, bardzo trudne-cholerny nałóg :evil: . Oj jak bym chciała zeby mnie odrzuciło od fajek :cry: Jak juz nie wytrzymam i zapale to mam cholerne wyrzuty !!!
Mam nadzieje ze sobie poradzę, bo skoro nerwicę kopię w dupsko to fajki mi sie też uda :) Musi sie udać ....
Zulanka napisałam Ci wiadomosc, a Ty milczysz, mam nadzieje, ze u Ciebie wszystko w porzadku i czekam na opisanie Twojej historii.

Pozdrawiam Was cieplutko :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

marcik_80 gratuluje!
Przyjmij ta ciaze jako nowy etap w swoim zyciu...jak cos nowego co pozwoli ci sie oderwac od tego w czym tkwisz...bedzie dobrze :wink:

co do fajek to...powinnas rzucic i to jak najpredzej...a jezeli nie dajesz rady to ogranicz bardzo...dobrze wiesz ze to szkodzi i tobie i dziecku... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam witam :) Lila musze Ci sie pochwalić ze udaje mi sie nie palić , nie całkowicie ale ograniczyłam sie do 2 maszków dziennie a dzisiaj ani ani maszeczka :D Byłam dziś powtórzyc hcg, jutro wyniki :) pozdrawiam cieplutko :papa: :papa: :papa: :papa:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]