Dzisiaj jest śr lip 30, 2014 12:52 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ból piersi.
Awatar użytkownika

Dziewczyny, mam pytanie związane z bólem piersi w środku cyklu.
Cykle mam przeważnie 28 dniowe. Ostatnio zaczęły świrować i raz się skracały do 26d, potem raz wydłużyły do 32 (byłam chora), i w ostatnim cyklu zamiast okresu dostałam w terminie raczej brązowych plamień. Okres zawsze mam normalny, nie obfity, taki w sam raz. A wtedy trudno to było nazwać okresem, bo wystarczyłaby 1/2 wkładki na cały dzień... Piersi zawsze przed okresem bolały mnie na 3-4 dni przed. I tak było w poprzednim cyklu. Po zakończonym okresie/plamieniach jakoś tak z 6 dni po zaczęły mnie mocno bolec piersi jak przed @. Napuchły, zrobiły się większe, bolą przy dotyku, gdy schodzę po schodach, sutki zrobiły się wrażliwsze na dotyk. Wczoraj wieczorem bolały już tak bardzo że aż byłam zła. Teraz do okresu pozostało mi jeszcze 9/10 dni, więc tym bardziej się niepokoję tym bólem.
Dodam że podczas tamtych plamień (chyba 3dc) robiłam test z porannego moczu i wyszedł negatyw. W tym cyklu nie zaobserwowałam śluzu płodnego, ciągle był tylko biały.
Czytałam coś kiedyś o wzroście prolaktyny czy progesteronu, ale nie wyczytałam nic pomocnego. Jeśli któraś z Was wie co może oznaczać ten ból piersi i od czego on jest to będę wdzięczna za odp.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Karolcia a może ta @ to nie była@? Czasami owu występuje tak późno że zamiast @ mamy plamienia i traktujemy je jak @ a testy w takich wypadkach wychodzą + dopiero 6-10dni od tego niby@ Mam nadzieję że Ty będziesz tego kolejnym przykładem 8) No co? Kroliki doświadczalne są przecież potrzebne :wink: A dla przykladu jest nim m.in. moja koleżanka z parku jurajskiego czyli "mamusie po35roku" która miała"@" do 5go!!! miesiąca i wtedy dopiero się dowiedziała że będzie mamusią :hil: Dzisiaj ma 4 miesięczną córcię, zdrową i prześliczną :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Karolcia z tego co kiedyś wyczytałam to nie staracie się o dzidzię?
Ale to wygląda na fasolkę :lol: , nie wiem, ale tak mi sie wydaje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ceres nie staramy się, ale bardzo byśmy chcieli mieć naszą Kinunię :twisted: Na razie jeszcze mamy czas, ale jeśli ma być już, to ja chce bardzo! ;) Przytulamy się bez zabezpieczeń, w formie stosunków przerywanych, i z tego co wiem nie było żadnej nie pewnej sytuacji dlatego pytałam o podwyższony poziom hormonów np. prolaktyny.

Goniu, to był na pewno "okres", bo przy siusianiu mocz był czerwony tak jak zawsze, ale krwi na wkładkach to raczej nie było. Tak jak mówiłam takie dziwne coś. A poza tym wiem kiedy wtedy miałam owulkę.
Dziewczyny, dziś dzień kobietek więc mamy zamiar pójść do restauracji a potem rozkoszować się Malibu, więc przed tą kolacją zrobię test żeby w razie czego nie pić alkoholu. Jeśli to ciąża, to już wyjdzie w 100% pewny wynik. ale bym miała prezent z okazji dzisiejszego dnia... :D Ale osobiście bardzo wątpię że to ciąża, tylko hormony...

Dzięki za odp!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

napisz koniecznie jaki wynik testu
ja tez mysle ze to fasolcia :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kikuniu, dam znać, ale dopiero gdzieś koło 23:00 ;)
Ja uważam że nie, bo jak to podczas współżycia wiele symptomów może czasami wskazywać na domniemaną ciążę. a mi już wiele razy mówiono że to na pewno ciąża, a okazywało się że nie.
A Tobie gratuluje Fasoli, bo widzę że 10 tydz. dopiero zaczynasz :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ale ciąży bym nie wykluczała :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moim głównym objawem ciąży był właśnie ból piersi,pomimo tego że przed każdą @ pare dni wcześniej też bolały to ten ból był jakiś inny mocniejszy że nawet się dotknąć nie mogłam,@ dostałam w terminie tyle że były to tylko 3-4 dniowe plamienia :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:D :lol:

Ale ja jakoś nie mam tego przeczucia... A raczej mam przeczucie że to nie Niunia. No nic, okaże się 2 godzinki.

Dzunia, ciekawe, póki co podobnie mam ja ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Karolcia nie wszystkie kobitki mają przeczucie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ceres, no niby tak. Ale choć sie nie staramy, to zawsze po tych testach i domysłach rozczarowania mimo wszystko bolą i denerwują mnie... Aczkolwiek szybko zapominam o porażkach ;)

W październiku, bardzo kręciło mi się w głowie i mnie mdliło. Też miałam wtedy plamienia zamiast normalnych krwawień, i w poprzednim cyklu był to drugi raz odkąd miesiączkuje. Byłam u giny na USG dopochwowym i jednak nic nie było. Badania miałam robione krew, morfo i wszystko było cacy. Więc i teraz pewnie od czegoś tam tak mi się dzieje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja wiem jak to jest. Nie chcesz się nakręcasz, ale masz nadzieję.
Pojawiają się objawy, nadzieję masz większą. A potem przychodzi @
i klops. Ja nawet smutku nie czuję, tylko raczej złość :x

Mimo wszystko życzę Ci żeby to była fasolka :okk:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki, ale ja naprawdę uważam że to nie to ;)
Raczej gdy zaczęły mnie bolec piersi to pomyślałam o wzroście jakiegos hormonu który to powoduje. Mimo wszystko dam znać wieczorkiem! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W tej kwestii niestety Ci nie pomogę, nie bardzo się orientuję co
dzieje się kiedy wzrasta jakiś hormon.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny, sorki ze się wczoraj nie odezwałam, ale nie zdążyłam kupić testu, a potem to już nie chciało mi się szukać apteki ;) Czyli z prezentu na wczoraj nici. Teraz jadę do Wawy i tam zrobię :D Choć z 2 miesiące temu jak tam byłam w niedziele i szukałam apteki to każda zamknięta była, taka metropolia... :evil: A piersi nadal bolą.
W ogóle wczoraj podczas przytulanek :oops: złapał mnie STRASZNY ból z prawej strony brzucha, ale taki mocny że się wyprostować nie mogłam i oddychać nie mogłam. Nie był spowodowany sexem, bo ja nie odczuwam takich bóli wtedy i nie było to też podbrzusze-taki bardziej nieokreślony..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej,

a propos tej prolaktyny znalazłam jeszcze takie informacje:

Zbyt wysoki poziom prolaktyny w organizmie jest przyczyną wielu dolegliwości. Przede wszystkim tych związanych z piersiami, które stają się bolesne, obrzmiałe i wrażliwe na dotyk. Czasem, mimo że kobieta nie jest w ciąży i nie karmi dziecka, pojawia się mleczny wyciek z sutka (tzw. mlekotok).
Charakterystycznym objawem nadmiaru prolaktyny są zaburzenia cyklu miesiączkowego - menstruacje pojawiają się częściej niż co 25 dni lub rzadziej niż co 33 dni. Z czasem są coraz bardziej skąpe, aż wreszcie mogą w ogóle zaniknąć. Cykle bywają też bezowulacyjne (stąd kłopoty z zajściem w ciążę). Obniża się popęd płciowy, a stosunki, z powodu suchości pochwy, są bolesne.
Gdy winę za zbyt wysokie stężenie prolaktyny ponosi gruczolak przysadki mózgowej - można mieć uporczywe bóle głowy czy zaburzenia widzenia, a gdy przyczyną jest niedoczynność tarczycy - można tyć bez powodu.

Czas badania
Jeżeli zaburzenia menstruacyjne i dolegliwości związane z piersiami utrzymują się przez dłuższy czas, trzeba udać się do ginekologa-endokrynologa.
Lekarz przede wszystkim zleca badania poziomu prolaktyny we krwi. Na badanie należy zgłosić się wyspanym, na czczo, najlepiej między godziną 8 a 12 (w innych godzinach wyniki mogą nie być miarodajne, bo poziom prolaktyny zmienia się w ciągu doby). W dniu poprzedzającym analizę niedozwolony jest zbyt duży wysiłek (także ćwiczenia), nie wolno jeść obfitej kolacji ani współżyć.
Gdy prolaktyny jest za dużo, lekarz zleca badanie hormonów tarczycy. Jeśli wyniki nie wskazują na niedoczynność tego gruczołu, należy powtórzyć badanie poziomu prolaktyny. Przed powtórną analizą trzeba jednak zażyć specjalny preparat. Takie postępowanie pomaga wstępnie ustalić, czy przyczyną zaburzeń hormonalnych jest gruczolak przysadki mózgowej. Jeżeli badanie potwierdzi jego obecność, zaleca się wykonanie rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej, żeby określić usytuowanie oraz wielkość guza.

Czy mieścisz się w normie?
Do zbadania stężenia prolaktyny wystarczy próbka krwi pobranej z żyły. Co mogą zwiastować różne poziomy tego hormonu?
- 5-25 ng/ml - mieścisz się w normie,
- powyżej 25 ng/ml - możesz mieć nieregularne okresy i cykle bezowulacyjne,
- powyżej 50 ng/ml - może dojść do zupełnego zatrzymania miesiączki,
- powyżej 100 ng/ml - budzi podejrzenie guza przysadki mózgowej.

Od lekarza wiem, ze badanie hormony wykonuje sie między 5-10 dc, z zachowaniem powyższych wskazań. jeżeli na 100 % uważasz ze to nie ciąża, to zbadaj prolaktynę i bedziesz mieć jasność. No i w razie czego będziesz wiedziała co dalej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Karolcia skoro uważasz, że ciąża raczej wykluczona i do tego ten ból, to może zrobiła Ci się torbiel na jajniku. Wtedy hormony też wariują stąd ten ból piersi?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

zgodzę się z agunią_83 że może to być torbiel niestety miałam,przy przytulanku dopadł mnie taki ból z prawej strony że tak jak ty nie mogłam się ruszyć ani oddychać niestety skończylam w szpitalu okazało się ze pękła mi torbiel która była krwotoczna,miałam operacje bo dostałam krwotoku wew.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzunia a tą niby@ miałaś raz będąc w ciąży w terminie@? Ja nigdy nie miałam bóli piersi (poza ciążą) a w tym cyklu miałam ale nie taki normalny tylko pod pachami że nie mogłam rąk do góry podnosić bo to jak zakwasy bolało a wieczorem całe. Bolały mnie tak do piątku. W sobotę czyli wczoraj zobaczyłam na papierze odrobinę śluzu różowo-brązowego? :roll: Myślałam że to @ się zaczyna bo na 7-8 mam termin ale do tej pory nic. Wkładka czysta tylko papier po sisiu troszkę ma ślad zabarwienia różowo-brązowego. I czekam od wczoraj że się jednak rozkręci ale nic :shock: Test wyszedł I i nie wiem.. Wiem bo czytałam o tych niby@ w ciąży ale nie wiem jak z tym bólem piersi czy zostawał dalej czy znikał w terminie@?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

gonia tak raz miałam @ bedąc w ciaży,taki intensywny ból piersi zaczął mi się gdzieś ok.3 dni przed oczekiwaną @ i trwał tak chyba z tydzień.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]