Dzisiaj jest sob sie 30, 2014 4:19 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

od kiedy mozna dawac dziecku nieprzegotowaną wode mineralną typu Nestle, Gerber,Zywiec? tak do picia, z butelki?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmmm ciekawe pytanie

ja daje "normalne" soki typu cappy, wode niegazowana i niegotowana zywca odkad maly skonczyl rok
oczywiscie okazjonalnie, na przyklad na spacerze jak nam sie zapomnialo z domu kubka z piciem zabrac

w domu robie herbatki z wody pzregotowanej i wystudzonej

nie wiem do konca co doradzaja eksperci
malemu sie nic zlego nie dzieje
nie ma rozwlnien, zatwardzen, wysypek itp

do mleka tez oczywiscie uzywam mineralki ale gotuje w czajniku, studze i jak robie mleko to tylko podgrzewam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja córka ma 16 miesięcy i jeszcze nie dawałam jej nieprzegotowanej wody mineralnej i w najbliższym czasie nie zamierzam, nie wierzę że te wody są nieskazitelne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój synek pije juz od dawna wode mmineralną prosto z butelki ,nałęczowianke ,ostatnio kupujemy mu z dziubkiem i sie uczy sam pić bo taka półtora litrowa za ciężka a chce koniecznie sam.Lubi taką wode.
Pije tez wode z kranu :lol: :shock: :shock: podczas kąpieli oczewiscie i nadal żyje :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aaliyah prosze podaj przyklad czegokolwiek co spozywamy i jest nieskazitelne :lol: :wink:
no poza mlekim mamci...

a wlasnie, moze ktos wie cos wiecej na temat tej wody gerber ktora to podobno jest inna niz wszystkie i nawet niemowlaki moga ja pic niegotowana :roll: (w co osobiscie watpie...)

no ale ktos mnie moze przekona
ja kupuje zywca
z przyzwyczajenia
a gerber w podobnej cenie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja od kiedy zaczęłam podawać sztuczne mleko, czyli po skończeniu 5 miesiąca, podaję wodę żywiec i nigdy jej nie gotowałam. Małej nic nie jest. Przestrzegam tylko jednej zasady: butelkę otwartą przechowuję w lodówce i nie dłużej niż 48g.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

KORA nie no oczywiście że nie ma idealnego jedzenia, ale woda mineralna powinna być na prawdę zdrowa bez żadnych świństw, a ja jakoś nie wierzę że jest taka cudowna, moi starsi synowie piją Żywca od dawna i rzeczywiście nic im nie jest ale oni sa już duzi, Kinia jeszcze mała i boję się że mogły by byc z tego jakieś sensacje pokarmowe ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Warto przyzwyczajać dzieci do picia wody. Już niemowlętom w drugim półroczu możemy podawać nieprzegotowaną wodę mineralną.

tak zapewnia producent wody dar natury :roll:

CIekawe ile w tym prawdy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja juz od jakiegoś czasu daje Pati samą wode mineralną, nieprzegotowaną.
mleko robie jej na przegotowanej...ale jak jest za goraca to dolewam mineralki.
Moja Pati woli taką wode niz z czajnika...
Pijemy Nałęczowiankę lub Żywca :)

"zwykłych" soczków jeszce jej nie dawałam...
ale od czasu do czasu podpija moją herbate z kubka..liptona :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja jestem z tych mam, ktore wode gotują, a jedzenie chronia przed muchami
. Na pewno moje dziecko nie wykituje od napicia się wody z wanny czy z kałuzy, ba nawet jak zje dzdzownicę czy muchę to tez pewnie mu nic nie bedzie ........... przeciez to samo zdrowe białko .......... no, ale ja juz tak mam, ze to co daję osobiscie musi byc w 100% pewne .......... całą resztę zweryfikuje zycie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Co do przegotowanej wody, ostatnio w progrmaie Mamo to ja wypowiadal się lekarz, że wodę najlepiej gotować dziecku do 6 miesięcy a późnuiej już nie bo się zabija wsystkie minerały itp.
Ja Amelce wodę daję nie przegotowaną gdzieś wlaśnie od 6 mniesiąca i jakoś do dzisiaj nic jej nide jest :) ale oczywiście to indywidualna sprawa każdej mamy
Pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ten sam lekarz mówił też, że ma być niskosodowa. Na Nestle Aquarel, mimo iż ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka pisze, że podawać dla dzieci powyżej 1 roku.
Ja Gerbera podawałam bez przegotowania już w 7 miesiącu i nadal podaję.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Też oglądałam ten program i jest tak jak dziewczyny piszą wyżej. Powinna być też niskomineralizowana.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja podaje Primaverę ale przegotowana. Z ciekawości weszłam na ich stronę i znalazłam coś takiego:

"Wody mineralne są doskonałe dla dorosłych i starszych dzieci. Dla niemowląt na ogół się nie nadają, gdyż zawierają zbyt dużo soli mineralnych. Bardzo jeszcze wrażliwy i delikatny organizm niemowlęcia nie powinien być obciążany nadmiarem składników mineralnych. Układ moczowy małych dzieci jeszcze nie potrafi poradzić sobie z pozbyciem się ich nadmiaru, dlatego specjaliści zalecają stosowanie wody źródlanej.
Przez pierwszy rok życia dziecka do przygotowania pokarmu powinno używać się wyłącznie wody przegotowanej!"

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

od 6 miesiaca Aia dostaje wszytsko na wodzie minaralnej, niskozmineraliowanej, nieprzegotowanej. zadnych sensacji nie bylo. nie widze wiekszego sensu w gotowaniu wody mineralnej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja tak jak Lanjelin od 6 miesiaca nie gotuje wody mineralnej - zreszta nigdy nie gotowalam.
Jak mala na samym poczatku dokarmialam i robilam jej butle to tez nie gotowalam :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mamy w domu wode dar natury i używamy jej nawet do gotowania herbaty bo woda z kranu jest obrzydliwa u nas, a Michasiowi daję czasem kilka łyków i nigdy jeszcze nie gotowałam - nic mu nie było.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja kupiłam takie urządzenie ceramiczne z kranikiem do 11 litrowej wody nestle i cała rodziną pijemy. Gotuję tylko do herbaty i kawy bo woda przegotowana zabija wiele składników odżywczych, witamin , składników mineralnych, które wspomagają szereg procesów życiowych. A synkowi podaję truskawkową aquarel, wprost przepada za nią.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

podobno gerbera można podawac bez przegotowania. u mnie w domu pije się aquarel,ale dzieci są już troszkę starsze. nie dawałabym dziecku poniżej 2 roku życia nieprzegotowanej wody - obojętnie jakiej firmy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To ja chyba na jakąś wyrodną matkę wyjdę... Mleko robimy na ogrzanym, ale nie przegotowanym Gerberze od 1 miesiąca. Tak, żeby temperatura była w sam raz do picia mleka. I nic jej nie jest - żadnej biegunki, zaparć, nic. Na Gerberze pisze, że jest "niskozmineralizowana, o niskiej zawartości sodu. Podana procesowi napowietrzania i filtracji". Teraz to już sama nie wiem... :? Ale mała chyba się do niej przyzwyczaiła, bo i herbatki na tym pije, i samą wodę.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]