Dzisiaj jest pn paź 20, 2014 6:20 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1003 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: TEST CIĄŻOWY
Awatar użytkownika

MAM PYTANIE ODNOŚNIE TESTÓW CIĄZOWYCH. KIEDY MOGE GO ZROBIC ABY BYĆ PEWNĄ ŻE WYNIK JEST PRAWIDŁOWY?
JESTEM W 27 DNIU CYKLU I ZROBIŁAM TAKI TEST Z SAMEGO RANA I WYNIK BYL NEGATYWNY. MAM OKRES NIEREGULARNY OKOLO 30 DNIA CYKLU A Z MOIM MĘŻEM POSTANOWILIŚMY ZROBIĆ SOBIE NA GWIAZDKĘ DZIDZIUSIA. MAM MDŁOŚCI MOJE PIERSI SĄ PEŁNE I WRAŻLIWE NA DOTYK. W DODATKU BOLI MNIE BRZUCH U DOŁU I STRASZNIE BOLI MNIE W OKOLICACH NEREK. KAK TEMP POWYŻEJ 37 STOPNI I JESTEM SENNA. WSZYSTKIE WCZESNE OBJAWY CIĄZY MAM TYLKO TEST MI NIE WYCHODZI. DODAM ZE WCZESNIEJ ZDAŻYŁO MI SIE JEDNO PORONIENIE I PORÓD PRZEDWCZESNY (WTEDY TESTY ROBIŁAM OKOŁO 28 DNIA CYKLU I BYŁY NEGATYWNE, NATOMIAST PO OKOŁO 1,5 MIESIACA ZROBIŁY SIE DODATNIE) WIĘC BARDZO ZLEŻY MI ABYM WCZESNIEJ TERAZ WIEDZIAŁA. POZDRAWIAM :

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Test ciążowy
Expert
Awatar użytkownika

Ogólnie przyjęta zasada stosowania aptecznych testów ciążowych wyznacza pierwsze badanie na dzień spodziewanej miesiączki lub 2-3 dni po tym czasie. Przy 30-dniowym cyklu zrobiła go Pani przynajmniej o 3 dni za wcześnie. Oczywiście nie ma stałej reguły i zdarzają się dodatnie testy nawet kilka dni przed spodziewaną miesiączką, o ile poziom "hormonu ciążowego" w moczu będzie wystarczająco wysoki.
Dla pewności można zrobić badanie krwi na obecność bhCG - daje 100 % pewność rozpoznania i wcześniej niż apteczny wykrywa ciążę.
Oczywiscie dodatkowe subiektywne objawy mogą świadczyć o wczesnej ciąży, lecz nie są one dowodem takiego rozpoznania.
Sławek Warzęchowski

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam.
Mam pytanie, otóż w ostatnim czasie podejrzewałam u siebie ciąże,wczesną bo dwutygodniową; występowała wysoka temperatura (mierzona w pochwie rano 37,1 37,4 a wieczorem 37,7),miałam małe zawroty głowy zwłaszcza gdy siadałam przy komputerze,często siusiałam,odczuwałam bóle,kłucia w podbrzuszu,zwiększył mi się apetyt,wstawałam nawet w nocy jeść.Zrobiłam test Quick Vue dzień przed spodziewaną miesiączką i wyszedł negatywnie.Miesiączka przyszła z jednodniowym opóźnieniem ale,że się tak wyrażę-to nie była "moja" miesiączka, ponieważ trwała 3 dni w pierwszy dzień to były tylko brązowe upławy,drugi dzień był bardzo obfity a krew bardzo dziwna-tak jakby z dużą domieszką śluzu bo była bardzo gęsta aż w końcu trzeci dzień bardzo skąpy i koniec okresu.Piszę,że "nie moja" ponieważ zawsze mój okres trwa 7 dni pierwsze dwa dni są bardzo obfite a reszta mniej. Stąd też moje pytanie:czy możliwe jest,że test się pomylił (ten test ma podobno skuteczność 99% i wykrywa ciąże już parę dni po zapłodnieniu) i że jestem lub,że co gorsza byłam w ciąży i poroniłam?Dodam jeszcze,że w dniu gdy pojawiła się miesiączka temperatura spadła do 36.4 a wieczorem jeszcze była ponad 37.
Bardzo będę wdzięczna o analizę mojego przypadku.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Możliwość pierwsza - szeroko rozumiane zaburzenie czynności hormonalnej powodujące szereg wymienionych przez Panią objawów zakonczonych miesiączką o innym, nietypowym charakterze.
Mozliwość druga - samoistne poronienie wczesnej ciąży, na etapie zagnieżdżania nie dające szansy osiągnięcia poziomu gonadotropiny kosmówkowej oznaczalnej w teście paskowym.
Nie dowiemy się już jak było w rzeczywistości.
I jeszcze jedno - test paskowy NIGDY przed spodziewaną miesiączką - interpretacja wątpliwa, korzyści malutkie, stres czasem niepotrzebny i przesadny i jeszcze poczucie ew. straty na dodatek.
Życzę dodatniego testu 3-5 dni po spodziewanej miesiączce.
Sławek Warzęchpwski

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Chcialabym się jeszcze zapytać Pana czy i jakie badania teraz po tym zdarzeniu powinnam wykonać żeby uniknąć w przyszłości podobnego rozczarowania :(
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Nie ma na razie potrzeby specjalnej diagnostyki, nawet jeśli doszło do wczesnego samoistnego poronienia. Przynajmniej 60 % ciąż tracimy bez naszej wiedzy na bardzo wczesnym etapie. Proponuje dalej bez żadnych oporów starać się o dziecko, łykać kwas foliowy i robić testy z małym opóźnieniem.
Sławek Warzęchowski

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: co to oznacza
.
Awatar użytkownika

Moje miesiaczki zawsze bywaly reguralne 29 dniowe, ostatnio wydluzyly sie do 30, 31 dni. Staramy sie z mezem o dziecko, pierwszy test zrobilam w dniu spodziewanej miesiaczki i wyszedl pozytywnie z tym, ze kreseczka byla b. blada, drugi zrobilam dla pewnosci dwa dni pozniej z rana i wyszedl...negatywnie. Zrobilam ten drugi test poniewaz mam brazowawe plamienia i chcialam sie upewnic... :? a teraz to juz nie wiem co myslec?Jestem w ciazy czy nie, czy tez jestem na cos chora? :cry: Mamobjawy wczesnej ciazy takie jak powiekszone piersi, bole i klucie brzucha, zmeczenie...no i te niepokojace plamienia. Czy to mozliwe, ze moglam poronic?Prosze o porade

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jak wyszła Ci słaba kreseczka to jesteś w ciąży jak zaczeły sie plamienia to powinnaś iść szybko do lekarza możliwe że poroniłaś, musisz iść do lekarza bo może dzidzia jest i ciąża potrzebuje wsparcia jakiś leków, idz jak najszybcije trzymam kciuki ;) napisz po wizycie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Warto zrobić bhCG z krwi.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja zrobiłam test paskowy przed miesiaczką i druga kreseczką jest ale bardzo słaba, czy jest możliwosć abym była w ciąży?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nawet blada kreska swiadczy o ciazy... Mimo wszystko bym powtorzyla test w dniu spodziewanej miesiaczki... A jeszcze lepiej z krwi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Podpisuje sie pod słowami Smutnej nawet słaba kreseczka świadczy o ciąży za pare dni wyjdzie wyraźniejsza ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kurczę dziewczyny nawet nie wyobrażacie sobie jak bym chciała. Najchętniej zrobiłabym test już jutro, ale boję się że nic nie wyjdzie i się rozczaruje. Miesiączke powinnam dostać 25 - to tak długoooooo :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aneta w którym jesteś dniu cyklu?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ANETA rób spokojnie test napewno wyjdzie i to wyrażna zobaczysz, moja koleżanka była dokładnie w tej samej sytuacji 2 tygodnie temu i ma Fasolkę u Ciebie też pewnie zagościła w brzuszku :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aaliyah co ja bym dała aby twoje słowa się sprawdziły....Troszkę się boję. Zrobię we czwartek. Dziś już nie kupie więc jutro nie da rady zrobię w czwartek. Jejku a jak wyjdzie ze nie jestem a będę. Ale ja smucę....
Innka 25 września powinnam dostać miesiączkę. 25 sierpnia miałam 2 dni mam nadzieję że tym razem nie dostanę, a dlaczego pytasz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aneta ponieważ testy ciażowe wychodzą przeważnie w dniu spodziewanej @. Troszkę mnie zdziwiło, że Tobie wyszedł test pozytywnie, skoro hormon przez niego wykrywany zaczyna się pojawiać najwcześniej 6-7 dni po zapłodnieniu a wykrywalny przez testy jest jeszcze później. To, że na testach pisze, że wykrywa ciążę już w 6 dni po zapłodnieniu to kit i chwyt marketingowy.
Życzę Ci Anetko pozytywnego testu ale nie spiesz się z jego robieniem. POczekaj do dnia spodziewanej @.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też tak myślę. Lepiej chyba poczekam. Zrobiłam go bo jak już wczesniej pisałam to miałam @ 2 dni a przecież w ciąży to sie zdarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak, czasami w ciąży można mieć mormalne krwawienie.
Najważniejsze to cierpliwie poczekać no dnia @ a wtedy już na 100% wyjdzie poprawnie. Organizm płata nam różne figle i czasami mamy objawy jakbyśmy były w ciąży bo tak bardzo tego chcemy. Przepraszam Cię, że zbyt realnie patrzę na to, ponieważ staram się już 15 miesiąc i różne sytuacje już miałam. Pozdrawiam Cię i życzę pozytywnego teściku. Wyluzuj to podobno pomaga. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam! podejrzewam że jestem w ciąży - dwa testy ciązowe to potwierdziły, wizyta zamowiona ale dopiero termin byl za dwa tygodnie a troszkę sie niepokoję. Wyżej czytałam o różnych objawach, ale nadal nie jestem pewna czy to normalne ze boli mnie podbrzusze? jest to dość ostry ból, z reguły krótkotrwały, tak jak przy okresie. Krwawień żadnych nie ma, tylko ten ból. Tuż po zapłodnieniu, jeśli do niego doszło, a mam nadzieję ze tak, miałam problemy zdrowotne - zapalenie pęchęrza, ból w nerkach - i nagle minęło jak ręką odjąć, ale to było kilka tygodni temu, natomiast ból w dole brzucha mam nadal, pojawia się i znika, ale boję się że to może nie jest normalne we wczesnym stadium ciąży.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1003 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]