Dzisiaj jest czw gru 12, 2019 9:58 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam was cieplo :)

Dziewczyny czy ktoras z was moze miala objawy ciazy + bol w okolicach nerek i pozniej okazalo sie ze jestescie w ciazy?

Dzieki za odpowiedzi :) Buzki :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: :)

Ja miałam ogromne bóle nerek przed i w pierwszych dniach @. W sumie do dziś to odczuwam ale wiem, że to wynika z faktu, że nerki mam słabe i nie nadążają filtrować. A że w czasie @ organizm jest na większych obrotach to moje nerki nie radzą sobie.POZDRAWIAM!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki za odpowiedz :)

Do mojej miesiaczki jeszcze zostalo 10 dni a mam cos takiego pierwszy raz!!!!!!!!!!!!!!!! ;) A wogole to mam jeszcze inne objawy bole piersi ( kluja ale zadko) od 3 dni mnei bola koncowki sutkow, piersi sa napuchniete, od 6 dni mnei boli podbrzusze a dzis w nocu parwei nei spalam bo tak mnie bolalo :( Tak jak na miesiaczke chodzi jajaniki przy tym tez nie spia :( no i jestem starsznie rodrazniona i senna wczoraj poszlam spac po obiedzie, nigdy mi sie to nie zdazalo :( no i sluzu mam starsznie malo prawie wogole a jak jest to jest bialy i tak jak klej w sztyfcie.Kochalam sie z narzeczonym w 8,9 i 10 dniu cyklu przy 25 dniowych cyklach a owulke mialam 10 dnia ;)

Teraz tylko sie zastanwiam czy moge byc w ciazy? Do lekarza sie umowilam ale dopiero na poniedzialek za tydzien 18tego wrzesnia !!!!

pozdarwiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Paulinko nawet jak będziesz w ciąży, to za wcześnie, aby USG coś wykazało, więc nie wim czy jest sens abyś szła do lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: SPOKOJNIE

Ja tez mialam takie objawy. Nawet bol w podbrzuszu byl inny. Moze byc ze to ciąża ale kobity mowia ze tak wczesnie "nie czuje sie" dzidziusia. Uspokoj sie i postaraj sie odprezyc bo jezeli jestes w ciazy to napewno to Twojej fasolce nie pomoze. A jak nadejdzie dzien @ to zrob test i juz bedziesz wszystkiego pewna :) :) :) POWODZENIA!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki dziewczyny :) A co do tego lekarza to jezeli jestem w ciazy to bedzie juz 2 tydzien takze juz powinno cos tam byc widac ;) Wiec z lekarza raczej nie zrezygnuje bo mysle ze testy ktore mozna kupic w aptece to strata pieniedzy gdyz moga mi wykazac ciaze i to bedzie falsz i odwrotnie ;) Wiec wole isc do lekarza :) A co do tego wszystkiego to starsznie sie denerwuje i mysle o tym caly czas jak tylko sie zajmuje czyms innym to i tak mysle poswiadomie o tym wszytskim. Juz nawet jak leze na brzuchu to mnei dziwnie kluje i zaraz sobei mysel jejku co ja robie przeciesz ja moge zrobic mu krzywde :D poprostu schiza :D Heheheheheheheheheh :D :D :D :D :D :D nie moge pierwszy raz mnie sie cos takiego zdaza i ja tak panikuje :d jejku :D

Dziewczyny dzieki za wszystko :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Paulinko, mylisz się.
Ciąży dwutygodniowej żaden sprzęt usg nie wykryje, jeśli na to liczysz, to przełóż wizytę na później, bo żaden lekarz nie powie ci nic mądrego.

U kobiety z 28 dniowymi cyklami miesiączkowymi pęcherzyk ciążowy jest najwcześniej widoczny w USG dopochwowym w 32 dniu cyklu, przy poziomie HCG większym od 1000 mIU/ml (najwcześniej przy stężeniu 500 mIU/ml) - czyli dopiero dobrych kilka dni po terminie spodziewanej miesiączki.
Dla porównania test ciążowy wykrywa ciążę już przy poziomie hcg 25 mIU/ml - czyli o wiele wcześniej.
Dlatego lepiej zrobić test w terminie okresu, a na wizytę umówić się tydzień później.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziekuje Ci serdecznie za te wskazowki :) przeloze wizyte na po miesiaczce :)
BUZKI :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Paulinko, zgadzam się z karotką - zresztą nawet lekarz ci to powie, że ciąża w tym okresie jest nie do wykrycia przez USG. Takie badanie można zrobić ok. 5 tygodnia. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam i powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A mam jeszcze pytanie czy jezeli pojde na badanie BHCG w najblizszym czasie to czy mozliwe jest prawie 100% pewnosc ze wykryje ciaze? :)

A i jeszcze jedno ;) Czy kobieta w pierwszych dniach ciazy moze sie czuc slabo przez caly dzien ?????

buzki :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Żeby badanie z krwi było wiarygodne, musi upłynąć co najmniej tydzień od owulacji, bo tyle czasu zajmuje zarodkowi dotarcie do macicy i zagnieżdżenie, czasem nawet dłużej. Lepiej poczekać 10 dni od owulacji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziekuje Ci serdecznie za cenna dla mnie wiadomosc :)

Buzki :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A czy jezeli zrobie to badanie w 9 dniu po owulacji? To czy wyjdzie wynik poprawny? Jestem zapisana do lekarza na poniedzielek. Ja wiem ze tak wczesnie lekarz nei wykryje ciazy ale czy np. sa takei symtomy ktore onmoze zauwazyc? Np. powiekszona szyjka? Czy to jest widoczne? Jak to jest?
Wiecie ja sie starsznie denerwuje tym wszystkim :( Nie wiem czemu ?? :(
Caly czas tylko o tym mysle i najchetniej to juz bym chciala wiedziec ;)

Prosze was pomozcie mi :roll: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Może wyjdzie, a może nie. I dalej się będziesz denerować, czy nie zrobiłaś za wcześnie. Więc może poczekaj chociaż do 10, 11 dnia - wtedy wynik będzie w 100% wiarygodny.
Chyba niestety nie ma innej rady, jak tylko uzbroić się w cierpliwość. :)
Jeśli nie ma nawet pozytywnego testu, to nie ma takich objawów, po których lekarz może stwierdzić ciążę i żaden odpowiedzialny ginekolog tego nie zrobi.
Ani szyjka, ani wielkość macicy mu takich informacji nie dostarczą, bo to za wcześnie. Macica się jeszcze nie zdąży powiększyć.
Ja jak byłam w ciąży, to nawet kilka dni po teście na podstawie samego badania ginekologicznego lekarka nie potrafiła jednoznacznie powiedzieć, czy coś wykryła.
Wydawało mi się, że pisałaś, że przełożyłaś wizytę na później?
Jasne, żebyś chciała wiedzieć, ale po prostu tego etapu czekania nie przeskoczysz.
Trzymam kciuki, żeby wszystko skończyło sie po Twojej myśli. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki Karotko :) Serdecznie :) Tak mialam przesunac wizyte lecz sie wacham caly czas ! Bo jezeli to nie jest ciaza to te moje bole podbrzusza moga wskazywac na cos innego! Najbardziej dziwi mnie ten moj sluz jest bialy i taki jak klej w sztyfcie :( Co to u licha jest?nigdy czegos takiego nie miala ?? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: No i to ze mnie bola te koncowki sutkow to tazke mnie zastanawia :oops: :roll:

Ahhh... pojde do lekarza i sie wszytsko wyjasni powiem mu o wszystkim i zobaczymy ;
a jezeli on nic mi nie powie to pozniej zrobie ten test BHCG :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

paulina861 pisze:
Najbardziej dziwi mnie ten moj sluz jest bialy i taki jak klej w sztyfcie :( Co to u licha jest?nigdy czegos takiego nie miala ?? :roll:

Jest to najnormalniejzy w świecie śluz występujący w II połowie cyklu po owulacji (w organizmie pojawia się progesteron i śluz szykowy się zmienia z przezroczystego, rozciągliwego na biały, kremowy, kleisty).
Może nie tyle nie miałaś, co nie pamiętasz, bo nie zwracałaś na to uwagi? :wink:
Zdaje się, że pisałaś, że brałaś przez dwa lata pigułki? Podczas brania piguł nie ma normalnych cykli, nie ma owulacji i nie zachodzą takie zmiany w wyglądzie śluzu - z tego co pamiętam, to ja jak brałam antyki, w ogóle nie zauważałam żadnego śluzu.
Widać teraz twój organizm wraca do normy i pojawił się śluz poowulacyjny. Tylko się cieszyć! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ojjj cos czuje ze w zadnej ciazy nie jestem tylko poprostu moj organizm sie normuje wlasnie po tabletkach i dlatego tak sie wszystko dzieje. Nie dopuszczalam do siebie takiej mysli bo chce miec starsznei bobasa. Dzis rano kochalismy sie z tym ze mam wlasnie dni nieplodne :( No i Maciek skonczyl we mnie lecz mam marne szanse na to ze zajde w ciaze :( ahhhh...
No trudno moze rzeczywiscie te moje dolegliwosci sa zwiazane z normowaniem sie u mnie hormonow. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops:

Od 4 dni mierze sobie temperature wiem ze to nie jest zgodne z zasadami NPR ale Codziennie temperature mam 37,0 albo 37,4 raz mialam 39,9 No wiec co ja mam o tym yslec. Podobno jak kobieta jest w ciazy to wlasnei taka tepka sie utrzymuje lecz ja jestem juz 8 dni po owulacji. :roll:

Pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Żeby pomiar temperatury miał sens, trzeba się stosować do pewnych zasad.
Pierwsza i najważniejsza, to pomiar zawsze o tej samej porze, zaraz po przebudzeniu.
Temperatura zmienia się w ciągu doby, rano jest niższa, wieczorem wyższa, dlatego jeśli raz zmierzysz o siódmej rano, a drugi o 15 albo 20, to nie ma to najmniejszego sensu.
Nastawiasz sobie budzik codziennie na 7 rano np. i mierzysz (ale zanim wstaniesz, pójdziesz siku, coś zjesz itd.).
No i zawsze trzeba mierzyć w tym samym miejscu (w ustach albo pochwie).
Jeśli mierzysz temperaturę rtęciowym termometrem, to pomiar musi trwać 4 minuty (i zawsze tyle samo). Jeśli elektronicznym, można tylko do sygnału, ale nie wszystkie elektroniczne termometry się do tego nadają.
Zajrzyj na tę stronkę, tu masz wszystko wytłumaczone:

http://www.iner.pl/?x=1&s=3

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki serdeczne :oops: :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie gniewaj się Paulinko ale naprawde najlepiej dla Ciebie, Twojej dzidzi(jeżlei tam jest) i Twojego partnera będzie to jeżeli troszke wyluzujesz. Ja Cie rozumiem i też czekam na dzidziusia i wiem jak to jest ale nie możesz tak się stresować. Jedynie sie nakręcisz a to w niczym nie pomoże. Jesteś jeszcze bardzo młoda. Musisz poświęcić kilka miesięcy na obserwacje swojego organizmu. Co się w nim dzieje i kiedy. Wtedy będziesz mogła spokojnie i z pełną świadomością przygotowywać sie do ciąży. Widziałam, że pisałaś wcześniej, że nie macie z partnerem dużych możliwości by decydować się na dziecko. Ja wiem że instynkt macierzyński jest ogromny. Może więc znajdź sobie teraz jakieś ciekawe zajęcie. Może wykorzystaj ten czas jako czas dany Wam na pełne i odpowiedzialne przygotowanie do rodzicielstwa. Życze samych sukcesów i wielu momentów radości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ginekologia

Strefa czasowa UTC [letni]