Dzisiaj jest sob wrz 21, 2019 2:02 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2495 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 125  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam! Od ponad roku staramy się z mężem o dziecko. Od samego początku chodze do ginekologa. Na początku szukał przyczyny w mojej psychice poźniej wielorakie badania. Badania męża i brak przyczyny aż wkońcu się okazało że mam wysoki poziom PRL. Od 2 miesiecy biore tabletki na jej uregulowanie Bromegorn. Kobietki które się starają o dzidziusia powinny na to zwrocić uwagę większość lekarzy to olewa. Jeśli masz rozregulowany @ bardzo długie cykle, uczucie mokrych sutków, brak śluzu owoulacyjnego może to być sygnał że macie podwyższoną prolaktyne która powaduje iż nie wystepuje jajeczakowanie.Jeśli zechcesz otrzymać więcej informacji na ten temat prosze pisać postaram się pomóc
Życzymy powodzenia!!!

Chcemy Cię tulić kuruszyneczko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej, mam prolaktynę nieznacznie powyżej normy, bo 24,68 ng/ml (norma 4,79 - 23,3), z obciążeniem nie miałam robionej. Miesiąc temu dostałam bromergon po pół tabletki codziennie przed snem. Po jakim czasie mogę się spodziewać, że prl mi spadnie do prawidłowego poziomu, muszę robić powtórne badanie?
Moja gin narazie o tym nie wspomina, dlatego pytam :roll:

Adam ur. 7.07.2010,3140g, 55cm, 10 Apg
Obrazek
Iza ur. 11.04.2014,3140g, 50cm, 10 Apg

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

CZESC JA TEZ MAM POWAZNY PROBLEM Z PROLAKTYNA...
niestety u mnie jest b wysoka prolaktynka wiec jak to moja ginka powiedziala zejmi nam jakies pol roku zeby ja zbic do normalnego poziomu...
ja tez biore bromergon... zaczelam od 1/4 tabletki a teraz biore juz 1 tabletke na noc...
ponoc efekty sa juz po 3 miesiacach ... tak slyszalam... ale prolaktyna jest taka ze ja sie dluuuugo zbija....

Obrazek
ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

cześć
ja również biorę bromergon juz 4 miesiąc i na razie ginek mi nic nie powiedział żebym powtórzyła badanie na poziom prl.... tylko powiedział przy ostatniej wizycie że bromergon jest na stałę... prócz tego łykam clostilbegyt bo mam cykle bezowulacyjne i luteinę

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie moja ginka powiedziala ze poczekamy i moze owu sama wroci.... wiec nie biore clo

Obrazek
ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

no u mnie też czekaliśmy 3 miesiące jak brałam bromergon.... owu nie wróciła i nawet cykle nie wróciły do normy ciągle @ nie przychodziła sama tylko przez wywołanie :( no i w 4 cyklu z bromergonem lekarz dał mi clo

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja biorę bromergon od 3 lat i nic. W czasie badań okazało się, że prolaktyna już jest w dolnych ngranicach normy i to nie pomaga... czasem samo zbicie prolaktyny nie pomoże.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

nata to bardzo długo juz bierzesz bromergon i tak bez zadnych przerw? moze gdybys nie brala to juz by prl nie urosla? choc to sie ponoc rzadko zdarza
no właśnie, ja podejrzewam, że moja prl juz opadla po tych 4 miesiacach brania teraz w sumie zaczynam 5 miesiac brac, a nie mialm bardzo wysokiej 26,6 i bromergon u mnie nie wystarcza

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:arrow: Ewu same badanie PRL bez obciążenia nic nie daje bo najcześciej bez obciążenia jest w normie a po obciążeniu wychodzi poprawne. Pół tabletki nie zacznie tak szybko działać ja biore 2,5 tabletki i już są efekty bo cykl miałam 27 dni z owulacją tyle że jajeczka były nie dojrzałe. Ja jeżdże do kliniki i szczerze jak sie płaci to bardzej się przejmują zazwyczaj ginekolodzy reaguja dopiero po 2 latch bo tyle dają na samodzielne zapłodnienie. :x
:arrow: asiek83 U Ciebie zapewne występuje hiperprolaktyna więc zbicie jej będzie troche trwało ale to zależy jak będzie reagował organizm.
:arrow: Aniusia83 czasami nie tylko prolaktyna mam związek z bezplodnoscia duzy wplyw ma psychika musisz przydusisc gin by dala na dlasze badania krwi uzg itp.
:arrow: nata32 tjw. najwidoczniej to nie tylko prolaktyna u mojej kolezanki miala równierz cukier wysoki gdy go zbiła zaszła w ciążę. Czesto nie odpowiednia diet NA TO TEŻ WPŁYWA dużo cukru tłuszczy soli .Tżeba pamiętać że nie każdy lek działa tak samo na każdego.

:idea: :!: :!: Nie zawsze fakt że nie jesteśmy w ciąży leży po naszej stronie równie dobrze może być to problem naszego partnera plemniki mogą być zamało ruchliwe lub mogą się zdarzyć inne anomalie :!: :!: :idea:

:D Trzeba mieć nadzeje wkońcu poczujemy życie pod naszym serduszkiem :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

rastafa mialam usg i to nie raz robione a badania innych hormonow nie mialam no jeszcze mialam testosteron i jest w normie, ufam mojemu lekarzowi... przynajmniej na razie :lol:
a jesli chodzi o badania nasienia to w tym miesiacu zamierzamy to zrobic tylko sie zastanawiam bo znajoma ktorej maz dal nasienie do badania mowila ze w klinice mozna isc razem do "pokoju zwierzen" i moze odbyc sie stosunek tylko przed koncem partner musi wyjsc i zastanawiam sie czy to nasienie wtedy nie bedzie rozrzedzone np. sluzem kobiety??

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Miałam przerwę 4 mies, ale prolaktyna znów wzrosła. To lek, który się bierze do końca... do ciąży. Ja mam dobry cukier, choć badania tylko z krwi. Miałam przed laparoskopią wszystkie podstawowe badania i nic nie wskazuje na inne problemy. No zostały jeszcze tylko hormony tarczycy nie badane.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

ponoć w trakcie ciąży lekarze też każą brać bromergon (przynajmniej niektórzy lekarze) bo jak się odstawi to może dojść do poronienia :roll: i się odstawia stopniowo a czasem wcale

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam ciagle nadzieje ze te laki mi pomoga i zbije sie ta prolaktyna no i wroci owu... w sumie juz mnie czasem pobolewaja jajniki a jak mi moja ginka mowila ze to bedzie znak ze cos sie ruszylo :lol: :lol:

Obrazek
ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

to fajnie asiek, oby Tobie pomógł sam bromergon życzę Ci tego :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:arrow: Aniusia83[/b] Bromrgorn należy brać aż do momentu kiedy bedziesz pewna że jesteś w ciąży.
:arrow: asiek83 jeżeli Cie pobolewają w momęcie kiedy powinna wystąpić owu to bardzo dobry znak tz że lek działa bolą dlatego że zaczyna się tam wszystko normować i oczyszczać często zalegają tam jajeczka i wkońcu się uwalniają.

Dobrze jest zrobić badania uzg na drożność jajowodów

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

rastafa z tym braniem bromergonu są różne szkoły

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:arrow: nata32 dobrze jest zrobić badania na tarczycę. Ja przez 6 miesiecy byłam nakówwana przynajmniwj raz na tydzień na początku było to strasznie męczące i traciłam nadzeje ale wiem że będzie dobrze. :lol: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiem słyszałam różne wersje ale ufam mojemu gin jest to jeden z lepszych lekarzy w polsce ma własną klinike w Opolu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:!: :!: :!: http://invitrogmw.pl/mm.php?mi=21 :!: :!: :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

ja nie wiem co powie mój ginek jak juz wreszcie zaciążę czy będe miała stopniowo odkładac bromek czy od razu, bo jeszcze o tym nie rozmawialiśmy ale zrobię jak powie bo też mu ufam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2495 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 125  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]