Dzisiaj jest czw lip 24, 2014 2:25 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Jestem już prawie 8 miesięcy po porodzie. Na pierwszej wizycie kontrolnej po porodzie, lekarz stwierdził u mnie niewielką nadżerkę, której wcześniej nie miałam. Zalecił kontrolę po 3 miesiącach i powiedział, że może sama zniknie, a jeśli nie to trzeba ją będzie usunąć. Po 3 miesiącach, nadal była taka sama. Czy jest jeszcze szansa, że zniknie czy trzeba ją usunąć. Ile jeszcze mogę czekać ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

sadze ze sama nie zniknie...rzadko taksie dzieje...i najlepiej bedzie ja wymrozic...po klopocie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Szkoda, miałam nikłą nadzieję... bo niestety zabieg ten u mojego lekarza nie jest tani...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak naprawde nadzerki rzadko kiedy znikaja same i rzadko poddaja sie leczeniu farmakologicznemu... :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a czy jest jakis inny sposob leczenia nadzerki poza wymrazaniem lub wypalaniem??? pytam poniewaz slyszalam ze po tych zabiegach powstaja blizny na szyjce, ktore powoduja problemy z rozwarciem przy porodzie ( moje znajome mialy przez to dlugie i bolesne porody )

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mialam wypalana nadzerke i rodzilam bez problemu...jest podobno jakies lekarstwo co lekarz je aplikuje na nadzerke i ze niby da sie zaleczyc...ale to tez jakby wypalanie tylko chemiczne....wymrazanie jest najlepsza metoda ze wszystkich dostepnych... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lila pisze:
ja mialam wypalana nadzerke i rodzilam bez problemu...jest podobno jakies lekarstwo co lekarz je aplikuje na nadzerke i ze niby da sie zaleczyc...ale to tez jakby wypalanie tylko chemiczne....wymrazanie jest najlepsza metoda ze wszystkich dostepnych... :)

tez tak slyszalam mozna stosowac leki ktore przysusza troche nadzerke,ale nie pozbeda sie jej do konca i nalezy niestety poddac sie zabiegowi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja się leczyłam na nadżerkę właśnie lekami. Nie powiem wam jakimi, nie pamiętam :cry: . Dostałam receptę od lekarki i zgłosiłam się do niej z lekarstwem, a ona zaaplikowała mi je na szyjkę podczas badania ginekologicznego. No, przyjemne to to nie było, ale wypalanie czy wymrażanie też chyba nie jest. Potem dostałam jeszcze przeciwzapalne globulki dopochwowe, które miałam zresztą przyjmować dopiero po jakiś czasie od zabiegu, żeby nie podrażniać szyjki. Taka heca była dwa razy, ale na razie szyjka jest czysta, chociaż cytologia nadal nie wychodzi super, to chwilowo mam jedynie wskazania do dalszej kontroli. Przypuszczam, że takie postępowanie można zastosować jedynie do drobnych zmian, a nie do rozległej nadżerki z upływami. Lekarka powiedziała również, że wypalanie odradza mi ze względu na planowaną ciążę (właśnie to ryzyko pęknięcia blizny). Zresztą, chyba zawsze lepiej jest się zdecydować na zabieg mniej inwazyjny, jeśli jest równie skuteczny?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Jeśli nadżerka nadal jest, to szanse na jaj samoistne zniknięcie są nikłe. W zależności od rozległości nadżerki lekarz zaproponuje albo leczenie chemiczne, albo zabieg tzw "wymrażania"

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

JA MIALAM ZAMRAZANA NADZERKE KTOREJ NABYLAM SIE PO PORODZIE I MOJA POLOZNA POWIEDZIAL IZ WYMRAZANIE JEST ZNACZNIE MNIEJ INWAZYJNE NIZ WYPALANKA I NIE WPLYNIE ZNACZACA NA KOLEJNY POROD W PRZECIWIENSTWIE DO WYPALANKI KTORA CZESTO POWODUJE PROBLEMY Z SZYJKA PRZY PORODACH

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to jeszcze ja sie dołącze do nadżerkowego towarzystwa ;)

Moja była duża i była leczona podczas zabiegu elektrokoagulacji (koszt 300 zł we Wrocławiu, zabieg trwał jakieś 10 minut). Ze względu na możliwość ciąży w pszyszłości (mam 24 lata więc chyba jeszcze potencjał ;) ) nadżerka nie została usunięta całkowicie, ale częściowo. Lekarze tłumaczyli mi, że robi się tak by powstrzymać dalsze zmiany nadżerkowe i zastymulować nabłonki do odbudowy, a żeby przy ewentualnej ciąży nie było problemów.

Pozdrawiam!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam

Też okazało się, że mam nadżerkę po porodzie. Czy ktoś mnie może oświecić skąd to się bierze i co to tak w ogóle jest? Bo szczerze powiedziawszy na wizycie byłam z córeczką i z tych emocji po prostu zapomniałam się zapytać ginekologa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oczywiscie pisze:
Witam

Też okazało się, że mam nadżerkę po porodzie. Czy ktoś mnie może oświecić skąd to się bierze i co to tak w ogóle jest? Bo szczerze powiedziawszy na wizycie byłam z córeczką i z tych emocji po prostu zapomniałam się zapytać ginekologa.

WITAM ZAJRZYJ N ATE STRONKE TAM JEST SPORO O NADZERCE

http://www.unum.pl/artykuly/nadzerka.htm

POZDRAWIAM SERDECZNIE :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Ja też dołączam do dziewczyn z nadżeką po porodzie.

Mam Albothyl i Solcogyn.
Może któraś napisze wrażenia po zabiegach bo boję sie jak cholera.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja też miałam malutką nadżerkę stwierdzoną jakieś półtora roku po porodzie. Lekarka zaproponowała wymrażanie, ale ja się jakoś tego bałam. Dużo czytałam i wyczytałam o oleju rokitnikowym. Stosowałam taką naturalną kurację kilka tygodni i po nadżerce nie ma śladu :). Polecam serdecznie wypróbowanie najpierw tej naturalnej metody.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

a co z nadżerką,która już była przed zajściem w ciąże,a po porodzie jest taka sama,nie powiększa się ani nic się nie dzieje,trzeba usuwać?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

calineczka
jak nie jest duza to może wystarczy parę "globulek" i przejdzie.
Ja przed ciążą miałam mała a teraz jest masakra ale minęly ponad dwa lata od porodu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja miałam małą nadżerkę w ciąży. Potem po porodzie lekarka nic o niej nie mówiła.

Pół roku temu robiłam cytologię. Nie miałam czasu odebrać wyników. Odebrałam 2 tygodnie temu biorąc recepty na pigułki. Mam wynik stopień 3a. Lekarka zapisała mi globulki Metronidazol i kazał szybko przyjść na wizytę. Mam stracha ..

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Alla
To jedziemy na tym samym wózku.
Kiedy idziesz?
Ja wziełam: Gynalgin,, gynoflor, albothyl i został mi solcogyn /na najbliższej wizycie/. Najgorsze, że nie czuję żeby mi przeszło i wiem że na na jednej dawce solcogynu się nie skończy.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]