Dzisiaj jest wt lip 22, 2014 11:23 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Witam i proszę o pomoc. Jestem w ciąży - 12 tydzień. W 8 tygodniu ciąży mój lekarz prowadzący ciążę zlecił mi badania na anty HBs. Wynik badania: >1000.00 mlU/ml dodatni !!!. Co oznacza taki wynik? Jakiś czas temu (pod koniec grudnia 2006 - ostatnia trzecia szczepionka) szczepiłam się przeciw żółtaczce, ponieważ miałam zabieg. Jednak przed podaniem szczepionki nie miałam żadnych badań na WZW typu B.
Czy taki wynik oznacza, że maleństwu po porodzie będzie trzeba podać przeciwciała? Czy jestem chora? Dodam, że przed ciążą jak i w samych jej początkach dopadały mnie bóle wątroby, tak silne, że nie mogłam normalnie chodzić. Proszę o poradę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może to Cię uspokoi:

"Dodatni wynik przeciwciał anty-HBs należy zawsze rozpatrywać na tle całokształtu sytuacji klinicznej pacjenta. Interpretacja wyniku może być zasadniczo odmienna u pacjentów w różnych sytuacjach zdrowotnych. U pacjenta z potwierdzonym wcześniej zakażeniem wirusem HBV, stwierdzenie obecności przeciwciał anty-HBs jest objawem bardzo korzystnym, świadczy bowiem o dokonywanej siłami organizmu eliminacji wirusa. U pacjenta bez cech zakażenia, ale szczepionego wcześniej przeciwko wzw B, jest to także wynik korzystny, świadczy bowiem o prawidłowej odpowiedzi na szczepienie. Jeżeli miano przeciwciał wynosi powyżej 10 jednostek, to pacjent taki jest zabezpieczony przed zakażeniem wirusem HBV. Natomiast jeżeli przeciwciała anty-HBs stwierdza się u pacjenta, u którego nie rozpoznawano wcześniej zakażenia HBV, ani też nie wykonywano szczepień przeciwko wzw B, to jest to objaw niepokojący, mogący świadczyć o przebytym kontakcie z wirusem zapalenia wątroby typu B."

Moim zdaniem, nie masz się czym martwić :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Jest OK. Odpowiedz po szczepieniu.
SW

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuję za odpowiedź. Dodam jeszcze, że kilka dni temu znalazłam swoją kartę szczepień przeciw WZW typu B i, ku mojemu zdziwieniu, okazało się, że ostatnia szczepionka podana była pod koniec maja 2007 (a nie, jak błędnie podałam w XII.2006-druga dawka). Zabieg obdył się pod koniec stycznia 2007. Na podstawie odpowiedzi udzielonej przez pana Sławka wnioskuję, że wszystko jest OK i po porodzie maleństwu nie będzie trzeba podawać dodatkowych przeciwciał, a ja będę mogła karmić piersią. Dla pewności proszę o potwierdzenie mojej wiadomości.

Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: anty HBS

Jestem w 14 tyg ciąży, nigdy nie byłam szczepiona na żółtaczkę. Mój obecny wynik to (przeciwciała)ANTY HBs (S) 4.12 IU/I. Proszę o odpowiedz co to oznacza..? Przeciez nigdy nie byłam szczepiona a 2 lata temu i rok temu przechodziłam zabiegi chirurgiczne po wypadku. Pozdrawiam i dziękuję

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]