Dzisiaj jest czw sie 21, 2014 12:24 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

zafrapowało mnie pewne zagadnienie: powszechnie podeje się ze plemniki żyją ok. 72 godziny, ale moga i dużej itp. W tym celu przeszukalam internet no i oto co znalazłam:

http://samozdrowie.interia.pl/seks/pyta ... =100019115

a oto co zawietra link:
"Długość życia plemników uzależniona jest od temperatury otoczenia oraz od jego wilgotności i odczynu. Poza organizmem, w temperaturze 37 st. C plemnik żyje do 18 godzin, zaś w temperaturze 20 st. C może przetrwać nawet do 70 godzin. W środowisku zasadowym plemniki żyją dużo dłużej niż w kwaśnym, dlatego jeśli znajdą się w pochwie (środowisko kwaśne) wyginą po dwóch godzinach. Natomiast w szyjce macicy i w jajowodach (środowisko zasadowe) mogą przetrwać do 48 godzin. "

I w związku z tym mam dwa pytania:
1. o co chodzi z ta temperatura 20 stC, przecież w organizmie kobiety jest wyższa temeratura, natomiast poza organizmem dla kobiety starającej się o dziecko nie ma znaczenia ile przeżyje taki plemniczek... ;-)

2. Ja w takim razie starac się o dziewczynkę: np. jeżeli dzieć płodny wypada 20 dc (tak jest np u mnie) to dotad myslałam że najlepiej bedzie 18dc wieczorem, czyli ok 36 godzin przed jajeczkowaniem. Wówczas powinny zostać tylko "żenskie" plemniki. No ale wg tego co znalazłam na stronie internetowej w ciagu tych 36 godzin to już raczej zadnego zywego plemnika w srodku nie bedzie.

No albo ja coś źle rozumiem.

Jeżeli znacie odpowiedzi na te pytania, albo tak w ogóle :) to zapraszam do rozmowy ,

Magda

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Strasznie namieszałaś/bądź ktoś inny namieszałw tym źródle niepotrzebnie biorąc pod uwagę jakieś temperatury... :? Pierwsze słysze. Skąd masz takie info?

Dla mnie jedna i najprostsza odpowiedź na Twoje pytanie jest taka: jeśli kobieta nie ma dni płodnych w tym czasie kiedy odbywa stosunek, nie ma w niej odpowiedniej konsystencji i ilości śluzu płodnego gdzie by te plemniczki mogły sobie przesiedziec i przeczekać do odpowiedniego momentu, to przy wytrysku żyja w ciele kobiety tylko 3 godziny i to jest cała prawda, bez wnikania w szczegóły z temp. Ble ble...
A jesli kobieta ma dni płodne, wtedy śluz dla plemników jest podstawowym czynnikiem by mogły w kobiecie siedziec długo i jest to od 3 do 5 dni.
Tego sie trzymaj i nie przejmuj temp. bo to już przesdaa ;)

Ale dziękli Tobie przypomniała mi się pewna rzecz :idea: Czytałam niedawno książkę o 19-sto wiecznym Afganistanie gdzie kobiety starając sie o poczęcie dziecka chwytały się róznych sposóbów by byc jak najbardziej płodną. Niestety był to 19 wiek, więc sama wiesz co mam na myśli... Mianowicie kobietom które długo nie mogły zajść w ciążę podawano ciepłe pokarmy, płyny, owijano przescieradłami na całą noc po odbytym stosunku, zapewnanio jak największą ilość ciepła. Chodziło własnie o tę temp. Kobiety wierzyły wtedy ze nasienie musi przebywac w ciepłej kobiecie, która jest ciepła od środka.

Dla mnie jest to bzdura i parsknęłam śmiechem gdy to czytałam. Poza tym nie brano pod uwagę że to facet mógłby byc wtedy bezpłodny! :evil: A kobietę meczyli jakimiś szmatami...

:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Karolcia i Danio pisze:
Strasznie namieszałaś/bądź ktoś inny namieszałw tym źródle niepotrzebnie biorąc pod uwagę jakieś temperatury... :? Pierwsze słysze. Skąd masz takie info?

jest na każdej niemalże stronie internetowej, plus ta do której podałam linka.

[/b][/quote]Dla mnie jedna i najprostsza odpowiedź na Twoje pytanie jest taka: jeśli kobieta nie ma dni płodnych w tym czasie kiedy odbywa stosunek, nie ma w niej odpowiedniej konsystencji i ilości śluzu płodnego gdzie by te plemniczki mogły sobie przesiedziec i przeczekać do odpowiedniego momentu, to przy wytrysku żyja w ciele kobiety tylko 3 godziny i to jest cała prawda, bez wnikania w szczegóły z temp. Ble ble...
A jesli kobieta ma dni płodne, wtedy śluz dla plemników jest podstawowym czynnikiem by mogły w kobiecie siedziec długo i jest to od 3 do 5 dni.[/b][/quote]

no ale to także się nie składa w całość. Bo jak się ma do tego jakieś planowanie płci dziecka? Z Twojego opisu wynika że powinno się kochac w dzień płodny ale wówczas jest najwieksze prawdopodobieństwo na chłopaka, bo plemniki męskie są szybsze. Jesli by planować dziewczynkę i kochać się dzień przed owulacja to wg tego co napisałaś plemniki nie dotrwaja i szans nie ma, co tez mi się nei wydaje prawdą. Bo oznaczałoby że pełny stosunek dzień przed owulacją jest absolutnie bezpieczny.

Sama widzisz ze sprawa nie jest taka łatwa i oczywista.
Ja nadal nie znam odpowiedzi na moje pytanie: czy kochając się dwa dni przed owulacją (ok 36 godz) jest szansa na ciaże czy już zaden z plemników nie przeżył... :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

contrapunctus nikt ci na to nie odpowie! Czas życia plemników zależy od indywidualnych predyspozycji, różni faceci mają różnie. Podobno są buhaje, których plemniki żyją tydzień. A to jeszcze zależy jak facet się odżywiał ostatnio, ile miał wcześniej stosunków, czy się nie przegrzał, no mnóstwo rzeczy. A jak nawet tak zajdziesz w ciążę w dwa dni po stosunku, to i tak nie masz gwarancji, że jakiś hardy plemnik Y nie doleci pierwszy i pac, mamy chłopaka! A jaką masz pewność, że owulacja nastąpi w dwa dni później? To nie astronomia, kiedy księżyc chodzi jak regulowany!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

amidala pisze:
contrapunctus nikt ci na to nie odpowie! Czas życia plemników zależy od indywidualnych predyspozycji, różni faceci mają różnie. Podobno są buhaje, których plemniki żyją tydzień. A to jeszcze zależy jak facet się odżywiał ostatnio, ile miał wcześniej stosunków, czy się nie przegrzał, no mnóstwo rzeczy. A jak nawet tak zajdziesz w ciążę w dwa dni po stosunku, to i tak nie masz gwarancji, że jakiś hardy plemnik Y nie doleci pierwszy i pac, mamy chłopaka! A jaką masz pewność, że owulacja nastąpi w dwa dni później? To nie astronomia, kiedy księżyc chodzi jak regulowany!

dobrze, ja to wszystko rozumiem. Jednak Wasze odpowiedzi są tak rózne, ze już samo to wskazuje ze problem jest złożony. Karolcia pisze ze trzy godziny jeśli nie ma owulacji i koniec. Ty zas ze w zasadzie nie wiadomo. Czy to jednak oznacza ze w ogóle nie można wyznaczyć czasu zycia plemnika? bo wyglada na to ze moze to być od 3 godzin do tygodnia. A co ze słynnymi 72 godzinami? Skad się wziął ten uśredniony czas? Biorąc pod uwage obie odpowiedzi w tym wątku to nie da się niczego zaplanować. Może macie jakies linki do stron internetowych gdzie mozna poczytac na ten temat? Ja mam wrazenie ze przekopałam cały internet i ciagle znajduję przekopiowany cytat z pierwszego postu.

A co do przesuwania owulacji: jasne, na to nie ma rady. Ale nie o to chdozi w tym poscie: pytanie brzmi czy plemnik przezyje w ciele kobiety 2 dni i o co chodzi z tymi 20 sC z pierwszego postu.
No i na razie problem dziewczynki mozemy zostawić, bo tylko nam wszystko gmatwa.

:wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Contra, nie czytałam Twojego postu dokładniej, więc nie wiem co zamierzasz, czy planujesz dziewczynkę czy chłopca. Spróbuj tak jak chcesz 36 godz. przed i zobaczysz czy sie udało czy nie. Nikt ci nie da prostej wskazówki - reakcji organizmu nie da się przwidzieć.
Moim zdaniem lepiej iść na żywioł, bo od tego planowania może sie Wam długo nie udawać.

Co do tych 3 godz. to równiez na każdej stronie jest to podane. Plemniki zdychają brzydko mówiąc w niesprzyjających dla nich warunkach, może nawet jeszcze szybciej niż te 3 godz. Kto to może wiedzieć na 100%? Pewna jest tylko smierć.

Poza tym będzie co ma być. Moim zdaniem to geny, chromosomy mają wpływ na płeć a nie wybieranie odpowiedniej daty poczęcia dziewczynki. No ale ile ludzi, tyle opinii ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Karolcia i Danio pisze:
Contra, nie czytałam Twojego postu dokładniej, więc nie wiem co zamierzasz, czy planujesz dziewczynkę czy chłopca. Spróbuj tak jak chcesz 36 godz. przed i zobaczysz czy sie udało czy nie. Nikt ci nie da prostej wskazówki - reakcji organizmu nie da się przwidzieć.
Moim zdaniem lepiej iść na żywioł, bo od tego planowania może sie Wam długo nie udawać.

Co do tych 3 godz. to równiez na każdej stronie jest to podane. Plemniki zdychają brzydko mówiąc w niesprzyjających dla nich warunkach, może nawet jeszcze szybciej niż te 3 godz. Kto to może wiedzieć na 100%? Pewna jest tylko smierć.

Poza tym będzie co ma być. Moim zdaniem to geny, chromosomy mają wpływ na płeć a nie wybieranie odpowiedniej daty poczęcia dziewczynki. No ale ile ludzi, tyle opinii ;)

ano. tak tez zrobilismy - dwa dni przed i teraz czekanie. Dlatego tak sie dopytuje w tej kwestii. Jak bedzie jakis pozytywny efekt to z pewnoscia dam znac. A na razie mozemy eksperymentowac, bo nam sie az tak bardzo nie spieszy. Szkoda, ze z tym zyciem plemników tak ciezko cos ustalic. Jakbyscie wygooglały jakies ciekawe źródło, to prosze wrzuccie do watku, bo chetnie cos poczytam na ten temat. :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]