Dzisiaj jest sob lis 22, 2014 9:34 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: WAGA W CIĄZY!!

Witam Was wszystkie, :)
Zglaszam sie do Was z troche nietypowym ( a moze wlanie jak najbardziej typowym , a nie zdaje sobie z tego sprawy) i blachym pytaniem.
Mianowicie interesuje mnie waga w ciazy. Moze fakt, iz sie tym w jakis sposob przejmuje w oczach innych uchodzi za niewlasciwy, bo w koncu w tym okresie najwazniejsza jest dzidzia. I pragne wyjasnic, ze w moim wypadku oczywiscie tez tak jest.
Moj problem tkwi w zaburzeniach jedzenia, do ktorych niestety sama sie doprowadzilam. Jakies 3-4 lata temu owe zaburzenia doszly do takiego stopnia, ze zakrawaly na anoreksje, o ile juz nia nie byly (164,5cm wzrostu waga:42 kg). Nie bylo to widzimisie szalonej , kaprsynej nastolatki, po prostu najkrocej i najprosciej rzecz ujmujac zaburzenie to wynikalo zbyt niskiego poczucia wlasnej wartosci, przy nie szczedzacym zlosliwych opinii i sugestii srodowisku. Choc wg mnie otoczenie nie mialo ku temu powodow, moja waga zawsze byla ok, w granicach 50kg.
Wyszlo jak wyszlo, dalam sie zlapac w szpony nalogowemu odchudzaniu, i choc minelo juz kilka lat ,niestety do konca nie udalo sie mi zwalczyc tego problemu. Zawsze tkwi on gdzies w zakamarkach umyslu, i z rozna czestotliwoscia sie pojawia.
Dzis jestem w ciazy, jestem szczesliwa i usmiechnieta przyszla mama :)
I choc najwazniejsze jest dla mnie zdrowie i prawidlowy rozwoj mojego malenstwa, problem wagi powraca, raz w mniejszym raz w wiekszym stopniu, powodujac wrecz stany depresyjne. Probuje z tym walczyc karcac sie przy tym, ze mysle o glupotach a zaniedbuje dziecko.
Oczywiscie zadnych diet odchudzajacych nie stosuje. Przed ciąza wazylam 48,5 kg (wzrost: 164,5). Dzis jest prawie 9 tydzien, a ja juz waze 51,6.
wg mnie to straszny wzrost wagi, zwazajac na tak niedlugi okres ciazy. Wszyscy wokolo tlumacza mi, ze mialam duze braki przed ciaza i w tym pierwszym okresie zwyczajnie je nadrabiam. Ja z kolei nie wiem co myslec.
Pomozcie mi prosze moze macie jakies info na ten temat. Boje sie ze w takim tempie tycia pod koniec ciązy bede wazyc z 90kg. Moze to efekt jo-jo? Zatrzymanie wody w organizmie? Pragne dodac ze rzucilam tez palenie, co moze tez sie przyczyniac to takiego przyrostu masy ciala ?
Jak myslicie.?
Serdecznie pozdrawiamy: ja i dzidzia :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

spokojnie kochana
jestes dopiero na początku ciąży
zachodza w twoim organizmie wielkie zmiany
rosnąca macica , zarodek , zwiekszona liczba krwi
to wszystko automatycznie przekłada sie na wzrost masy ciał

dziewczyny bardzo szczupłe i te z niedowaga tyja znacznie wiecej w ciazy
mówi sie ze ciąża to taki dziwny stan kiedy organizm wie doskonale czego mu potrzeba i jesli masz niedowage to zanim nie osiagniesz wagi prawidłowej lekarz bedzie cie traktował tak jakbyś wogule nie przytyła

ja jestem po drugiej stronie
mam duza nadwage
i mimo ze sie wcale nie oszczedzam w ciazy jem wszystko na co mam ochote to narazie przytyłam 4,5kg - leci mi 25tc
tak wiec organizm wie co robi

życze ci oby problem wagi był twoim jedynym podczas ciaży :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam. Ja przez prawie całe życie sie odchudzałam. Tzn zawsze musiałam kontrolować to co jem bo chwila nieuwagi i waga szła w góre. Mam 170 wzrostu w najgorszym momencie wazyłam kiedys 83 kg. Zastosowałam diete , ćwiczenia itd i tak waga spadła do 61. Także wydaje mi sie , że dużo. Teraz jestem w 35 tc i moja waga skoczyła już o 19kg!!!!!!
Ale co tam. Jezeli raz udało mi sie tyle schudnąc to czemu teraz ma mi sie nie udac. Ale w czasie ciązy nie mysle absolutnie o ograniczeniu jedzenia, jem kiedy i na co mam ochote :) I ty tez tak rób , a po ciązy przyjdzie czas na doprowadzenie sie da ładu :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja na Twoim miejscu tez bym sie tym nie zamartwiała! Wzrost wagi w ciązy to naprawde bardzo indywidualna sprawa, znam dziewczyny gdzie jedna przytyła przez całą ciąże 12kg a inna nawet ponad 30!! Widocznie Twój organizm ma potrzebę nagromadzenia zapasów bo nie tylko w czasie ciąży są one potrzebne ale także jak juz urodzisz. Ja tez duzo przytyłam , mam 36 tydzień i juz 21 kg na plusie no ale cóż trudno- bede musiała potem sobie z tym jakos poradzic i juz!na szczęście az tak bardzo tego po mnie nie widac bo mam 173 cm wzrostu to jakos sie to rozeszło. Aha i tez dosc szybko tyłam juz od pierwszych tygodni ciąży, z reguły to chyba nie tyją zbytnio tylko te dziewczyny którym doskwierają uporczywe wymioty, ja takowych nie miałam ani razu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

martwic, organizm sam sie do ciąży dostosowuje. powiem ci tak: ja się w ciąży nie wazylam długo, bo wygladalam tylko jakbym piłke do kosza połknęla, ale do końca chodzlam w swoich rzeczach sprzed ciąży i nie przytyłam ani grama na oko w sylwetkę, wszystko w brzuch poszlo!! a jak się zwazyłam pod koniec ciąży takiego stanu, okazalo się, że jest ponad 30 kg więcej niż przed ciążą!! a w ciągu kilku miesięcy po porodzie w ogole brzuszka nie mialam. w ciąży się nie objadalam, po ciązy nie odchudzalam. spokojnie, nie bądx niewolnikiem wagi... to nie jest ważne

( tez przechodzilam anoreksję, wiem, co czujesz... terqz ważę 54 przy 162 cm wzrostu i juz mnie to nie obchodzi, że może i za gruba jestem :))) wyrzuc wagę z domu, ważne jak sie czujez, a nie ile ważysz. dziecko jest najwazniejsze teraz :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Spokojnie, twój organiuzm wie co robi. Ja pzred ciąża odżywiałam się tylko kawa sypoaną, wiadomo żoładek jest zamulany, ty masz speeda i nie chce się jeśc. Dorobiłam się anemi. Już wtedy planowaliśmy dziecko, próbowałam się zmuszac do jedzenia. Zaszałam i jedzenie było dla mnie gehenna, ale z małym było wszytsko ok.Potem coś się przestawiło, co siku, to wizyta w kuchni. Ładłam jakby mi płacili za każdy dag. Utyłam 20 kilo. Po urodzeniu byłam głodna, jescze po operacji nic niemożna było jeśc ,a potem tylko lekkie jedzenie, A tu reklamy w tv. A teraz no cóż znów nie jem, zmuszma się, nie jestem głodna albo za mało głodna i leniwa, żeby zrobić sobie jeść. Własnie teraz jem śniadanie (13,22). Ale tłumacze sobie, ze ta nadwage zrzucam. Nie będe jeść jak mi ise nie chce, a jak chce mi sie to nie będę się ograniczać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja całe zycie wazylam jakies 52 kg przy 163 wzrostu, ale pewne przykre przejscia spowodowaly, ze przytylam wtedy ponad 20 kilo. Gdy otoczenie uzmysłowiło mi jaka jestem 'ohydna' zaczela sie odchudzac, powoli, kilogram na dwa tygodnie. Osiagnelam wage 52kg, ale wciaz mi sie zdawalo, ze to za duzo, ze mam tłuste uda, mijało 50, 48, 47. Az w koncu przy 45 kg stuknelam sie w czoło, ze to cos chyba nie tak. Rozmiar 32 na mnie wisiał. Pomyslalam, ze chyba mi sie cos zdaje. Gdy dzis spogladam na zdjecie mojej buzi wtedy, to bylam najzwyczajniej w swiecie zachudzona. Przytylam troszke i trzymalam wage 48kg, moze nieco obsesyjnie, ale nie chudlam juz. Bardzo siebie dbałam. Teraz jestem w 21 tygodniu ciazy i waze 55kg. Mam biust, pupę, uda i tłuszczyk na brzuchu. Nachodzily mnie rozne mysli, lacznie z ta ze wygladam jak wieloryb. Jednak ciaza nie trwa wiecznie a najbardziej zalezy mi na zdrowiu dziecka. Jem 5 razy dziennie co dwie godziny to, na co mam ochote. Waze sie tylko u lekarza, zeby nie popadac w idiotyczne mysli. Po porodzie wroce do swojej sylwetki, a dzis uwazam sie za bardzo.. kobiecą. Mogę sie pochwalic sexownym dekoltem, mimo ze zakładam sukienki w rozmiarze L. Nie jestem tez wcale mniej atrakcyjna dla meza, a osoby z boku mowia ze ladnie wygldam.

Antoszku, nie warto pedzic za idealem, ktorego nie ma! Badz soba niezaleznie od rozmiaru, to daje wolnosc :)

Kobieta powinna przytyc w ciazy około 10-14 kg i pierwsza wartosc to wskaznik dla osoby normalnej przed ciazą a 14/15kg dla osoby szczuplej. Dochodzi do tego jeszcze ilosc wod plodowych i rozna waga dziecka.
Poza tym jest to przyrost masy ciala dla osoby, ktorej bmi było w normie.

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Norma w ciazy jest przybrac jakies 12-16 kg,
Tak mówia ksiazki.
Kobiety szczupłe przed ciaza przybieraja wiecej ze wzgledu na braki organizmu kobiety okrąglejsze mniej ze wzgledu na zapasy jakie juz posiadaja.
Wiadomo, ze to tylko teoria bo w ciazy mamy zachcianki na wiele rzeczy, nie koniecznie zdrowych i mało kalorycznych.
Jesli umiesz sie powstrzymac od słodyczy, tłuszczów itd to super bo tylko lepiej dla Twojej wagi po porodzie, jesli nie to czeka Cię więcej pracy nad zrzuceniem tego.
Najlepiej zdrowo sie odzywiac i przyjac zasade, ze tak jest najlepiej dla dziecka. Ciaża to w pewnym sensie cały czas dieta, chce sie by dzieciaczek dostawał wszystko co najzdrowsze do budowania organizmu...
Ja do 20 tygodnia prawie nic nie przytyłam, ale miedzy 20-30 waga skoczyła w góre nie wiadomo czemu, teraz mam 34 tc i na razie 12kg do przodu. Oczywiscie twierdze, ze to za duzo itd ale moj facet ciagle mi tłumaczy, ze czeka mnie nieziemski wysiłek, zarówno poród jak i później pierwsze miesiace, Twój organizm o tym wie, dlatego gromadzi tego troszke.
Ale pomagac mu nie ma co :)
Powodzenia i głowa do góry

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziekuje Wam wszystkim za slowa otuchy:) W zasadzie rowniez to wszystko tlumacze sobie wlasnie w ten sposob. Oczywiscie waga nie jest dla prioryetem. Najwazniejsza jest dzidzia, wiec jakby ktos mi powiedzial ze dla jej zdrowia mam przytyc 50 kg zrobilabym to.
Jednak czasami nachodza mnie takie gorsze dni, w ktorych to mysle jak moja sylwetka bardzo sie zmieni.
W moim wypadku to kwestia gory kompleksow, i zbyt niskiej wartosci siebie, jesli chodzi o wyglad zewnetrzny :) Jesli ktoras z Was ma jeszcze jakies informacje, albo jest w podobnej wagowej sytuacji co ja, chetnie poczytam Wasze przemyslenia :)
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mam 6 kg do przodu...dodam tylko ze nienaleze do szczypiorków i nigdy nie nalezalam, a pusie mniej tyja w czasie ciazy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja natomiast jestem w 16 t.c. i mam 14 kg w plecy. Jak narazue rośnie mi brzuch chudną nogi, uda, pupa, buzia, ręce i chudne. Przyznam że niejestem szczuplutka mam troche ciałka ale troche sie martwie czy to normalne tyle chudnąć. Oczywiscie ciagle walcze z wymiotami i brakiem apetytu wiec jak już na cos mam ochotę to odrazu wcinam. Sprawa wagi jest bardzo indywidualna wiec bądź spokojna o swoje maleństwo :) ono wie najlepiej czego potrzebuje

Jazda Na Motocyklu Jest Najprzyjemniejszą Rzeczą Jaką Można Robić W Ubraniu!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Moja mama przytyła w ciąży tylko 7 kg a była szczupła, ale nie wydaje mi się to normalne :lol:
Ja z jednej strony cieszę się że jestem w ciąży, bo mimo że noszę rozmiar 38 (171 cm/ 61 kg), to mam tłuszczyk na brzuchu, którego się wstydzę, a tak przynajmniej będzie na co zwalić.
Mam nadzieję, że po ciąży jakoś wrócę do normalnej wagi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Ja jestem w 29tc i mam już 20kilo na plus :)

Pod komiec IIIm. miałam już 10 na +.

jak zaczynałam ciąze ważyłam 44kilo przy wzroście 163cm.
I nie byłam anorektyczką, miałam bardzo szybką przemiane materii i nie mogłam w zaden sposób przytyć :?

Potem sie bede martwić :):):)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Zapraszam do kontynuacji tematu:
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... light=waga

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]