Dzisiaj jest sob paź 19, 2019 10:17 am

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Kujawsko-Pomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam jestem w 20 tyg ciąży już raz rodziłam w Toruniu na Bielanach,ale jeszcze w krytycznych warunkach,pamiętliwe boksy :cry: , rodziłam sama,ale szybko mam wspaniałą córeczkę Amelkę która ma 4 latka,w grudniu 2006 zaszłam feralnie,bo miałam ciążę pozamaciczną i przez to straciłam lewy jajowód,lekarz powiedział mi że tak szybko nie zajdę :cry: a tu niesposzianka :lol: jstem w 20 tyg i jestem ciekawa jak jest teraz na Bielanach,niech mi ktoś napisze będę wdzięczna,co jest bezpłatnie a co płatne,pozdrawiam wszystkich

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Porodowka na bielanach bardzo sie zmienila, jest kilka sal - niedawno wyremontowanych, czysciutko , w kazdej sali jest prysznic, toaleta, do dyspozycji pilki i takie tam rozne gadzety:) mozna rodzic w wodzie, no i porody rodzinne sa za darmo, opieka ekstra, szczegolnie polozna Bogusia, ktora bardzo mi pomagala :)mimo, ze bolalo to jestem bardzo zadowolona i polecam porodowke na bielanach

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

[quote="KASIA- TORUN" Dzięki :D ,mam jeszcze jedno pytanko ,a jak jest z znieczuleniami?, :wink: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oj nie mam pojecia jak jest ze znieczuleniem, ja zeby szybciej poszlo dostalam oksytocyne w kroplowce ale mozesz zadzwonic na porodowke i sie zapytac.
pozdrawiam:))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

[quote="KASIA- TORUN"] Kasiu,aj to dostaam jak córeczkę rodziłam 4-lata temu,ale mi nic nie pomogły,myślałam że może coś nowego wprowadzono,ale z góry dziękuję :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie, ja rodzilam ponad 6 miesiecy temu w toruniu i jestem bbbbaaardzo zzadowolona, super opieka, extra atmosfera....porod rodzinny za free, znieczulenie dostalam ale takie domiesniowe w tylek... bo poprosilam o nie w czasie porodu...ogolnie super... nastepne tez tam bede rodzila :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bałam się jak cholera, po wielu negatywnych opiniachw necie i wśród znajomych, ale.. miałam szczęście - albo już się dużo zmieniło :)

Położne super, na kilka zmian, spotkałam tylko jedną nieprzyjemną, reszta do rany przyłóż, pomocne, ciepłe, wszystko tłumaczyły. Lekarze zabiegani i z dystansem, ale super opieka położnych wynagradzała wszystko. Sale porodowe, jak dla mnie wypasione, mimo ogromnego bólu (nie chcę straszyć pierwiastek.. 8) :twisted: ) poród będę wspominać baardzo dobrze :D :D :D

I drugi raz, też będę rodzić u nas :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesc, ja rodzilam 6 tyg temu na bielanach i bardzo sie balam po wielu negatywnych opiniach i na dodatek nic konkretnego nie moglam znalesc w necie wiec wam opisze wkilku zdniach(na wiecej maly nie pozwoli).
Porodowka super, sale dobrze wyposazone, wszystko nowe, ladniutkie i czysciutkie, wszedzie prysznice i wogole fajnie. Personel mily, lekarz ok, nie jakis taki z zadartym nosem tylko dla ludzi(moj porod odbieral Łukasiewicz). Wiadomo, ze sa ludzie i ludziska i mozna trafic na jakas jedze, ale polozna, ktora byla przy moim porodzie-SUPER, szkoda, ze nie wiem jak sie nazywa, bo bym jej kupila jakiegos kwiatka.
Jedyny minus to, ze jak mnie przyjmowali to trzy razy wypelniali jakies ankiety i wszedzie te same pytania i w tych bolach musialam odp. np kiedy ostatni raz bylam u dentysty itp.
Maz byl od samego poczatku, musial wyjsc tylko na badania, przecial pepowine, polozna porobila nam zdjecia.
Nie bylam na sali ogolne wiec nie wiem jak tam jest, ale zabierzcie ze soba ubranka dla dzecka, bo niby nie trzeba, ale jak powidzialam ze nie mam to krzywo patrzyli. Pampersy pieluchy i kocyki sa, nie ma chusteczek jednorazowych. Spakujcie tez papier toaletowy i poduszke(nawet dwie) do karmienia bardzo sie przydadza, a przysluguje tylko jedna. Jedzienie ochydne, ale jak to w szpitalu, wiec maz powinien przywiesc jakis rosolek. Podczas porodu nie mozna jesc, wiec lepiej cos zjedzcie przed przyjazdem , bo ja pamietam, ze bylam sttttrasznie glodna.
Na znieczulenie raczej nie macie co liczyc, bo niby robia i to nawe za darmo jak jest wolny anestezjolog, ale nigdy nie jest wolny;-) Ale bol serio da sie przezyc i naprawde szybko sie zapomina(ja taka panikara to wytrzymalam wiec wy tez dacie rade)
Jesli bede rodzic jeszcze raz to tez w Toruniu.
Polecam szkole rodzenia Malenstwo i przed porodem idzcie zobaczyc porodowke(kazdy moze) to wam powiedza co i jak.
Powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam, ja tez juz raz rodziłam w Toruniu - we wrześniu 2005 i wtedy nie było za dobrze. Trafiłam na patologie bo byłam juz w 41 tc. a nie miałam żadnych oznak do porodu. Podczas przyjmowania na oddział przebadal mnie ginekolog i stwierdzil , że mam mało wód płodowych i że wody nie sa juz tak bardzo przejrzyste :? ale co z tego... podczas codziennych obchodów na lekarzach nie robilo to żadnego wrażenia... po 3 dniach bezsensownego leżenia dostalam oksytocyne i dopiero po 2 dobach od "octów" dostałam skurcze. Poród odbierał dr. Szelc - nie mam mu nic do zarzucenia - bardzo sympatyczny lekarz. Ogólnie rodziło sie dobrze ale chyba tylko dlatego ze był ze mną mąż - na szczeście, bo Kubus urodził sie w zamartwicy (dostał tylko 3 pkt., opił sie zielonymi juz wodami i nie oddychał, był caly siny i biło mu tylko seduszko). W sumie urodziłam w 42 tyg., lekarze nie robili nic zeby przyspieszyc poród, a pielęgniarki przychodzily do nas jak za kare - nadęte i z wielką łaską, oprócz jednej p. Basi :) Teraz jestem w 16 tc i mam wielka nadzieje ze wszytsko sie tam zmienilo a przede wszystkim nastawienie lekarzy i pielęgniarek... pozdrawiam....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To i ja sie dołącze tak na swiezo.Rodzilam na Bielanach 3 tygodnie temu i cholernie balam sie bo slyszane opinie nie wrozyly nic dobrego :roll: jednak jestem mile zaskoczone.Na izbie przyjec nie odpowiadalam na zadne pytania bo skurcze byly juz co 3 minuty,podpisalam tylko cos(nawet nie wiem co :roll:) i od razu zostalam przewioziona na porodowke.Rodzilam razem z mezem,bez zadnych srodkow znieczulajacych bo nie bylo juz na to czasu :wink: Polozna i lekarz do rany przyloz,juz po wszystkim bylam wdzieczna losowi ze mialam tak dobra choc krotka opieke :D .Porod przyjmowal dr.Zmudzinski

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja też wspominam dobrze poród na Bielanach, na opiekę nie narzekam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A jak jest po porodzie? Tzn. czy są sale wieloosobowe czy można korzystać z "jedynki" ? Miałyście opłaconą położną? Wiem, że rodzina nie może wchodzić na oddział... kto Wam pomagał przy dzieciach? Co jeśli kobieta jest po cc?

Ja na przykład wiem, że nie będę karmić piersią... trzeba wziąć swoje mleko i butelki?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

keskese sale sa dwuosobowe i czteroosobowe,o jedynkach nic mi nie wiadomo :roll: dzieckiem zajmujesz sie sama,jezeli czegos nie wiesz to pytasz,polozna przychodzi i pokazuje co i jak.Nie wiem jak to jest z mlekiem,bo zaraz po porodzie polozne przystawiaja dziecko do piersi,zreszta wszystkie tam sa dalekie od karmienia sztucznym mlekiem,ciezko jest z dokarmianiem a co dopiero jak w gre ma wejsc od razu sztuczne mleko(pewnie bedziesz musiala napisac jakies oswiadczenie,bo tam nawet butelka nie wolno karmic).

Od razu po cc dziecka nie dostajesz,musisz najpierw byc wstanie sie nim zajac ale w tej kwesti niech wypowie sie ktos kto mial cc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Urodziłam na Bielanach 2 miesiące temu i wspominam zarówno poród jak i pobyt na sali poporodowej bardzo dobrze. Fakt, że przyjęta zostałam jak skurcze były już co 3 minuty, więc ominęło mnie czekanie na sali przedporodowej, błyskawicznie z mężem trafiliśmy na porodówkę, gdzie była cudowna położna, p. Dorota Zagórska. Miałam też szczęście, że mój lekarz miał wtedy dyżur i przez większość czasu był z nami. dzięki nim wszystko poszlo szybko i zgrabnie. No i był mąż - jeśli możecie, weźcie mężów ze sobą! Bez niego poród na pewno nie byłby takim wspaniałym wspomnieniem, a i on mówi, że to była naważniejsza chwila w jego życiu. Nie ma co ukrywać, boli jak cholera, nie dostałam żadnego znieczulenia, w trakcie tylko oksytocynę, bo Majka nie spieszyła się za bardzo z wyjściem. Ale jak tylko się urodziła, mąż przeciął pępowinę i trafiła do mnie na brzuch - wszystko mija. Nawet nie czuje się, jak lekarz zszywa, bo ma się dziecko na piersi. Potem zostalismy we trójkę na ok. 1,5 godziny, a potem zostałam przewieziona na salę poporodową. Leżałyśmy tam we trzy. Pielęgniarki były miłe i nie było problemu, żeby pomogły przy dziecku. Na szczęście wyszłam po skończeniu drugiej doby, bo jednak w domu najlepiej. Ale naprawdę polecam Bielany.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam.wczoraj właśnie wyszłam ze szpitala z synkiem.i szczerze mówiąc bardzo sie z tego cieszę.byłam na wszystkich oddziałach.na patologii było ok, na porodówce tymbardziej.bardzo pomagali.najgorzej niesttey wspominam położnictwo.przez pielęgniarki prawie wpadłam tam w depresję.a leżałam na tym oddziale 6 dni..reszta później bo synek się obudził

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Keskese pisze:
A jak jest po porodzie? Tzn. czy są sale wieloosobowe czy można korzystać z "jedynki" ? Miałyście opłaconą położną? Wiem, że rodzina nie może wchodzić na oddział... kto Wam pomagał przy dzieciach? Co jeśli kobieta jest po cc?

Ja na przykład wiem, że nie będę karmić piersią... trzeba wziąć swoje mleko i butelki?

Moja bratowa teraz jest w szpitalu po cc. nie ma pokarmu i wlaczy z laktatorem bo malutki nie chce ssac. Dziecko nie jest wiec z nia tylko zajmuja sie nim pielegniarki. Wiem , ze jej mama i moja mama do nije wchodzily- warunke byl tylko taki, ze wspolokatorka musi sie zgodzic.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie. Jestem tu pierwszy raz i chciałabym się podzielić wrażeniami z pobytu na porodówce i oddziale położniczym. Porodówka faktycznie super. Opieka fachowa, położne pełne zrozumienia dla wielu sytuacji, z którymi stykają się na codzień, dlatego nie wstydźcie się niczego, co normalnie wywołałoby u was skrępowanie. Trafiłam na jednego młodego lekarza (całkiem przystojny zresztą), który zszywał mi krocze ( o znieczulenie do tego zabiegu nie prosiłam a dostałam) i jeszcze jeden, ale nie wiem czy można tu podawać nazwiska jesli chodzi o negatywne opinie. Generalnie nie polecam wyrażać zgody na zbadanie się przez tego pana w trakcie porodu. Tak jak przez cały poród (9 godzin) badało mnie kilka położnych i jeden lekarz, tak jak przyszedł właśnie TEN (a wcześniej go nie znałam) w trakcie badania myślałam, że odjadę... Przez chwilę poczułam się dosłownie jak krowa, której cierpienie jest mało ważne, bo to zwierzę przecież... Masakra. Ale ponieważ jestem istotą ludzką, to poleciało trochę mięsa w jego kierunku, aż moja mama, która mi towarzyszyła złapała się za głowę i przywołała do porządku. Po tym badaniu jak mnie położna postraszyła kolejną wizytą tego lekarza na porodówce to już godziłam się na wszystko, na octy, na wyciskanie małego, byle jak najszybciej urodzić.
Na położniczym gehenna. Leżałam ponad tydzień, bo mały miał przewlekłą żółtaczkę. Po 2 dobach doszedł problem karmienia, bo miałam zastój. Atmosfera nie do zniesienia głównie przez dwie położne, które w ogóle nie powinny mieć tam racji bytu ( nazwisk nie pamiętam, ale chętnym opiszę wygląd na priv). Mały płakał bo był głodny, ja mu cycusia dać nie mogłam, bo nie leciało ze wzg na zastój, a nikt nie zainteresował się sam od siebie żeby dać dziecku glukozę. Dopiero jak stracił prawie pół kilo w dwa dni podnieśli alarm i przysłali panią od laktacji, która rzekomo przyszła odwiedzić wszystkie dziewczyny na naszej sali. Żaden laktator nie pomagał, bo ból był nie do zniesienia, a mały nie miał cierpliwości i siły żeby zassać pełną i twardą pierś. Takie błędne koło. Dopiero pewnej nocy usłyszałam jak jedna z tych "fajnych" położnych powiedziała do dziewczyny na korytarzu, że trzeba odciągać mleko tylko troszeczkę, żeby poczuć ulgę i szybko przystawić dziecko do piersi. I tak zrobiłam. MAły zassał i już było dobrze. Ale co się namęczyłam to moje. A żadnej z nich nie przyszło do głowy, żeby wszystkim udzielać takich smych wartościowych rad.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny ja będę miała cesarskie cięcie. Nie wiecie czy na bielanach mąż może być przy mnie w trakcie cc?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Z tego co mi wiadomo, to mąż w żadnym szpitalu nie może być obecny podczas cc. Nie wiem jak jest tuż po cc - być może wtedy będzie mógł ci towarzyszyć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cc- jak by nie patrzyć jest operacją więc nie może nikt byc obecny, później do sali pooperacyjnej wpuszczaja niby na chwile ale moj przeszlo godzine byl :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Fora Regionalne » Kujawsko-Pomorskie

Strefa czasowa UTC [letni]