Dzisiaj jest pt kwie 18, 2014 2:12 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

U mojej córci w drugim tyg.życia pojawiła się na twarzy wysypka.Są to krostki przypominające trądzik,niektóre z białymi czubkami,jest ich bardzo dużo na całej buźce i skórze głowy.Pediatra stwierdziła,że to skaza białkowa i kazała wyeliminować z diety nabiał (mojej).Teraz mała ma 4 tyg. i wysypka zaczeła znikać,pozostaje tylko wysuszona skóra.Czy naprawdę jest to alergia a nie tzw. trądzik noworodkowy i czy mogę już stopniowo wprowadzać nabiał do swojej diety?Dodam,że dziecko jest wyłącznie na piersi.Proszę piszcie mamy,które miałyście podobne problemy w pierwszych tygodniach życia swoich maluszków.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witaj. Ja podobne objawy obserwowałam u mojego synka za każdym razem gdy zachciało mi się czekolady. Być może faktycznie przeszkadza jakiś składnik Twojej diety. Jesli nie jesteś jednak pewna to może spróbuj ponownie nabiału ale na początku w bardzo małej ilości, wtedy zobaczysz czy reakcja znów nastąpi. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A mi lekarka i kolezanki mowily,ze to organizm sie oczyszcza(6 miesiecy, a przez pierwsze 3 to bardzo intensywnie).Lekarka te ropki kazala smarowac neomycyna,ale rzadko smaruje i schodza(podobno powinny same zejsc).Moj synek ma 5 tygodni i powoli zanikaja,ale jakies 2tyg.temu nasilila sie wysypka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Umojej córci lekarka kazała smarować maścią Elocom, tylko ostrożnie bo zawiera sterydy (chyba)- tzn. cieniutką warstwą. I rzeczywiście po 2 dniach skóra była zdrowiutka, a nabiał też jej nie przszkadzał w mojej diecie. Pozdrawiam i życzę Wam zdrówka ;))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mój Kajetan też miał taką wysypkę. Kazano mi przejść na dietę: kurczak, indyk, gotowane ziemniaki i chleb żytni. Przeszło. Jednak po jakimś czasie pojawiły się zaczerwienienia pod kolankami, dostałam na to maść niesterydową (Elidel) i schodzi, ale po jakimś czasie znów się pojawia... :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny nie stosujcie żadnych sterydów na buzi dzieciatka!!!

My mielismy problem ze swędzącą wysypką i lekarka w przychodni tez nam przepisała sterydy i to tak silne że w aptece nie chcieli ich wydać :shock: Pani mgr. powiedziała ze taką maścia to buzię dziecku popalimy :shock: Elocom jest silnym sterydem, sama tą maść stosowałam na buzię i miałam po niej zapalenie skóry i antybiotyk :(

Udaliśmy się do prywatnej Pani doktor pediatry-alergolog i przepisała nam masć cholesterelową. Jest na receptę, robiona, niedroga i stosowałam ją na cale ciałko i buzię zamiast oliwki czy kremów. Wszystko idealnie poschodziło. Do dziś ją stosuję nigdy sie na niej nie zawiodłam. Gdy pojawił się a'la syfek smarowałam to bardzo cienką warstwą sudocremu.

Pozdrawiam

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ejsli dziekco bedzie smarowane mascia ze starydami w przyszlosci bedzie miec straszne problemy z cera. moja miala straszny policzek. oto nawet zdjecie:
Obrazek
na zdjeciu juz rozdrapany- a zaczelo sie od czerwonego, pozniej krostki itd. utrzymywalo sie bardzo dlugo i nci nei pomagalo- nawet przejscie na NUTRAMIGEN (ciagle mi wmawiali ze to skaza bialkowa ;/ ) dopeiro kiedys jak juz rozdrapala wlansie zaczelam smarowac sudocremem i po paru dniach zniknelo calkowicie !! a jesli byla zbyt wysuszona skora to natluszczalam takim kremem w aptece kupionym- LINOMAG OMEGA czy cos takiego- bardzo fajny.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pomylilam sie- nie linomag tylko linoderm omega :) specjalnie sprawdzalam w smietniku bo dzisiaj wywalilam puste opakowanie :P

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]