Dzisiaj jest czw gru 12, 2019 11:14 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: wyniki nasienia

Witam, jestem tu poraz pierwszy...od 1,5 roku staramy sie o dzidziusia, mamy juz 8 letnia córeczke teraz chcemy drugie, niestety nie wychodzi :( , u mnie badania ok, maz dostal skierwoanie na badnaie nasienia, mam juz wyniki tylko nie wiem jak je interpretowac, moze ktos pomoze: objętość:7,1 ml ; PH:8,0 ; leukocyty:2-4 ; formy żywe -60% ; formy patologine-nieruchliwe - 40% ; ruch plemników:żwawy ; czas upłynniania: 35 ; ilościowo w 1 ml:6250000. Bardzo prosze o pomoc, do lekarza ide dopiero za 3 tygodnie Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

anika99-sprawdż dokładnie jeszcze raz wynik" ilościowo w 1 ml:6250000"
Jeśli wpisałas dobry to to jest wasz problem . Norma to <20 mln w 1 ml.U twojego męża to jest 6 mln 250 tyś w 1 ml.Oznacz to oligozoospermię-obniżona liczba plemników .
Ale ja nie jestem lekarzem!!!!!!!! - sprawdz to jeszcze raz może zgubiłas jedno zero

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

twoj maz ma obnizona liczbe pklemnikow bo tylko 6 mln a norma to min 20 mln ale za to ruch plemnikow jest zwawy a to bardzo dobrze
potrzebujecie tylko wiecej czasu zebys zaszla w ciaze nie ma sie czym martwic

[

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja uważam, że jednak ta ilość jest problemem. Żywe formy 60% nawet jakby wszystkie były żwawe to i tak jest to poniżej normy.
Myślę, że powinniście powtórzyć badanie tym bardziej, że nasienie mogło zostać rozcieńczone przez jego dużą ilość.
Mój mąż miał 12,5 mln w ml i też plemniki bardzo ruchliwe do tego większy % żywych plemników a jednak wyjściem okazała się jedynie inseminacja.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Innka do zaplodnienia potrzebny jest tylko jeden plemnik a to ze sa ruchliwe to jest bardzo wazne
moj maz ma podobnie jak twoj 13 mln i zaszlam w ciaze normalnie co prawda poronilam ale do zaplodnienia doszlo
nei liczy sie tak bardzo ilosc jak ich jakosc

[

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi, ale powiedzcie jak to jest mamy juz córcie 8 letnia, a jak juz sie zdecydowalismy na 2 to problemy sie pojawily, na szczescie udalo mi sie dodzwonic do mojego lekarza, ide jutro na konsultacje zobaczymy co powie, jestem troche zalamana tak bardzo chce miec dzidzie :( , widze ze moj mezus tez sie troszke podlamal, powiedzcie mi jak to i czy wogole sie to leczy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

leczyc sie nei wyleczy ale skoro macie jedno dziecko to znaczy z emozecie miec dzieci potrzeba wam tylko czasu no i mniej o tym myslec

[

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

To prawda, ze do zapłodnienia potrzebny jest tylko jeden plemnik. :wink:
Po 2 latach zdecydowaliśmy się na IUI i sukces za I razem a tak to moglibyśmy jeszcze czekać i czekać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bylam u lekarza pokazalam wyniki i kazal powtorzyc, idziemy na badanie 29.11, ja dostalam clo i zobaczyy, powiedzial ze jak bedzie dalej taka ilosc to bedzie konieczna inseminacja. Jezeli sie orientujecie to powiedzcie ile kosztuje taki zabieg i czy jest bolesny, pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

anika99 zabieg nasieniem meza kosztuje u mnie w klinice ok 500 zl a nasieniem dawcy ok 700 zl jest bezbolesny i trwa chwile bo masz tylko podawane nasienie cienkim cewnikiem

[

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

anika u mnie sam zabieg kosztuje również 500 zł.
Do tego dochodzą koszty monitoringu i ewentualnie leków stymulujących.
Zabieg trwa chwilkę i jezt bezbolesny. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ile kosztuje takie badanie?bo moj maz tez powinnien sie przebadac,a nie iwem jak sie do tego zabrac;/staramy sie o dziecko od 3 lat.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

albo cz mozna to w kazdej przychodni zrobic?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

momo badanie nasienia to pierwsze badanie, jakie powinniście zrobić nawet przed Twoim pójściem do lekarza.
Badanie wykonuje się w laboratoriach tam gdzie i pozostałe badania. oczywiście nie we wszystkich więc lepiej dowiedzieć się czy w konkretnym lab. można je wykonać. Nasienie oddaje się po 3-5 dniach abstynencji albo na miejscu albo jeśli istnieje taka możliwość w domu do sterylnego pojemniczka i dowieść do lab. najlepiej do 30 min. Wynik najczęściej jest w tym samym dniu.
U mnie badanie kosztuje 70 zł.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzieńki twoje informacje są nieocenione!!!teraz jeszcze batalia z mężem i po sprawie.... :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny powiedzcie mi czy wiecie jakie są normy dla poziomu leukocytów w badanym nasieniu?
bo niestety nie wiem czy wyniki mojego m są już wporządku czy jednak jeszcze nie
Trzy miesiące temu poziom leukocytów wynosił 18-20-22pwp a obecnie 10-12-12. Czy takie zmiany są już wystarczające czy jednak powinno mnie to jeszcze niepokoić.
Dodam, że ilość plemników się zwiększyła z 53mln na 102mln. Inne wskazania wyników są bez zarzutu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja wiem juz ze w legnicy badanie kosztuje 55zl

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Od dawna czytam posty, ale po wczorajszej wizycie i ja się podpisuję pod wątkiem...Ostateczne moje wyniki są bardzo dobre, aż za dobre-jak powiedziała lekarka. Gdyby wszyscy takie mieli, to by zachodzili w 1 cyklu... niestety, bez skutku od 7m-ęcy się staramy.
Wyniki mężą (może ktoś miał podobną żywotność plemników):
Objętość: 5,0 (norma >2)
Uplynnienie: 20 (norma<60)
ph: 7,0 (norma 7,2-7,8 )
Leukocyty: 5-6 (norma <1)
ŻYWE PLEMNIKI: 30% (norma >50%) :(
Liczba: 18 mln (norma >20 mln) :(
Ruchliwośc ogółem: 40% (norma >50%) :(
Klasa A plemników: 20%
Klasa B plemników: 10%
Klasa C plemników: 10% (w sumie norma A+B> 50% lub A >25%) :(
Jeśli któraś z Was może, to proszę o interpretację, lekarka, nie dała nam dużych nadziei...a na wizytę u Androloga sporo czasu poczekamy...
Jutro załatwiłam wizytę u Bonifratrów-może komuś oni pomogli???

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Anewbadz spokojna, czytalam, ze dziewczyny zachodzily z duzo gorszymi wynikami. Powtorzcie badanie w innym laboratorium, a w miedzy czasie polecam dla meza SALFAZIN, to cynk z witaminami na poprawienie ruchliwosci plemnikow. Bedzie dobrze - uwierz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam dziewczynki, my z mężem mamy podobny problem od niedawna leczymy sie w klinice niepłodności Novum w Warszawie u dr Wolskiego, zlecił badania dla mojego męża i 5 lutego znów wracamy na wizytę w novum. Męża ostatnie wyniki wyglądały tak:
wygląd: nieprawidłowy
czas upłynnienia: 45 min.
objętość: 8,2ml
lepkość (+)
ph:7,7
i co najgorsze : sporadycznie żywe i martwe plemniki, ze wzlędu na znikomą liczbę plemników nie dokonano oceny morfologicznej.
Liczba plemników: wpw<- co to oznacza?
Dopiszę wam że po badaniach urologicznych i andrologicznych okazało sie że jądra są małe w porównaniu do budowy ciała męża. Prawdopodobnie po przebytych w dzieciństwie chorobach.

Poradzcie co mamy teraz robić, czy byłyście w podobnej sytuacji, iznterpretujcie wyniki,
opadam juz z sił a staramy sie o dzidzię około 2 lat.

pozdrawiam was wszystkie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Strefa czasowa UTC [letni]