Dzisiaj jest czw paź 23, 2014 4:16 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Cześć mam jeszcze trochę czasu do porodu, ale szukam opini na temat Grudziądza, czy któraś z Was tam rodziła, albo coś słyszałyście Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ee.
nie polecam.
słyszałam dużo negatywnych opini, a i gdy moja bratowa leżała po porodzie,widziałam jak piguły zajmują się niemowlakami.
Byłam przerażona.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam
Także nie polecam, ja osobiście wybiorę się do szpitala w Świeciu n/ Wisła bo tam kiedyś mieszkałam, słyszałam niedawno od kobiet z Grudziadza, że tam jest najlepiej rodzić. Pozatym porodówka przeszła liczne renowacje, nie słyszałam żadnego złego słowa. Niedawno w Grudziądzu rodziła moja znajoma i nie polecała mi ze względu na lekarzy, stan szpitala ( gronkowiec jest w ścianach,przed porodem trzeba się szczepić).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja również nie polecam.
wręcz nakazuje ci poszukac innego szpitala, np Świecie :P nie, ale poważnie
nie RADZE GRUDZIADZA

Offline Wyświetl profil  

Witajcie!
Chciałabym podzielic sie z Wami moją opinią na temat grudziądzkiej porodówki. Tak się składa, że 3 lata temu urodziłam w tym szpitalu synka i w odróżnieniu od wielu kobiet, które nie mają pozytywnej opinii o tym szpitalu, ja byłam bardzo zadowolona i dobrze to wspominam. Mój synek nie spieszył się zbytnio do przyjścia na świat, a ze względu na to, że miałam w ciąży nadciśnienie, mój lekarz radził, żebym dzień po terminie sama zgłosiła się do szpitala. Tak też się stało. Personel był bardzo życzliwy i uprzejmy, na drugi dzień ordynator zadecydował, że spróbują wywołac poród. Tak więc po wizycie przeniesiono mnie na porodówkę. Leżałam tam cały dzień, mój synek przyszedł na świat tego samego dnia wieczorem. Przez cały dzień położna troskliwie sie mną zajmowała, a i lekarz zaglądał co jakiś czas. Przy porodzie zaczęły się komplikacje, mojemu synkowi przestało bic serduszko. Natychmiast przyszło trzech lekarzy, którzy w szybki sposób pomogli mi urodzic moje maleństwo. Synek był cały siny, a ja przerażona, ale już po paru minutach dostał 8 punktów w skali Apgar i po wszystkich zabiegach położono go w łóżeczku koło mnie. Na porodówce leżeliśmy jeszcze dwie godziny i w tym czasie przyszła do nas pielęgniarka zajmująca się noworodkami, pomogła mi przystawic synka do piersi i udzieliła mi rad jak najlepiej karmic maleństwo. Po ok. 2 godzinach przeniesiono nas na oddział noworodkowy. Byliśmy w szpitalu jeszcze tydzień, ponieważ mój synuś miał silną żółtaczkę i musiał byc naświetlany lampami. Bardzo przeżywałam to, że mi go zabrali, bałam się, że nie będę mogła go karmic, ale moje obawy okazały się bezpodstawne, ponieważ pielęgniarki co 3 godziny wołały mnie do karmienia i właściwie o każdej porze mogłam odwiedzac moje dziecko. Przez ten tydzień poznałam chyba wszystkie pielęgniarki pracujące na tym oddziale i muszę przyznac, że zawsze były bardzo uprzejme i miłe i za każdym razem chętne do pomocy. Właśnie spodziewam się drugiego dziecka, tym razem wszystko wskazuje na to, że to będzie córeczka :D Do porodu zostało mi jeszcze półtora miesiąca i oczywiście, miałam wątpliwości co do tego czy rodzic w grudziądzkim szpitalu, do mnie też docierają te wszystkie opinie o gronkowcu i nieuprzejmym personelu. Jednak teraz nie mam już żadnych wątpliwości. 2 dni temu miałam wizytę u lekarza i prosiłam zarówno jego jak i położną o opinię na temat naszego szpitala, powiedziałam im o moich wątpliwościach, które szybko zostały rozwiane. Mam do nich pełne zaufanie, gdyż oboje prowadzą już moją drugą ciążę i jestem z tej opieki bardzo zadowolona. Muszę jeszcze dodac, że w tym samym czasie co ja, rodziły moje 2 kuzynki, a po pół roku moja koleżanka i żadna z nich nie narzekała na nasz szpital, ani na opiekę podczas porodu i na opiekę nad dzidziusiem.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego dla wszystkich przyszłych mam jak i dla tych świeżo upieczonych :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam, ja podobnie jak moja przedmówczyni wyrażam dobrą opinie o grudziadzkim szpitalu. Faktem jest ze ja tez sie dużo zlego nasłuchałam o tym szpitalu, ale albo od osób które tez coś tylko słyszały albo od dziewczyn które mialy problemy przy porodzie (nie z winy szpitala). Sama długo sie zastanawialam gdzie rodzic, polecano mi Świecie lub Kwidzyn. Kiedyś spotkalam przypadkiem u lekarza położną z grudziądza i postanowiłam sie zapytac jak w Grudziądzu faktycznie jest. Ona powiedziała mi że wcale nie jest źle, a jakieś dziwne przypadki mogą sie stać wszędzie (kolezanka miala problemy z porodem w Świeciu). Mówiła równiez ze w u nas jest od jakiegoś czasu nowy dobry sprzet dla noworodków i ze jak cos sie dzieje niedobrego w Świeciu to i tak przewoża do Grudziądza.
Po tej rozmowie zdecydowałam sie rodzić w Grudziądzu, zaryzykować. Zależało mi równiez aby byc blisko domu, by mąż i bliscy mogli mnie czesciej odwiedzać. No i jeszcze mąż miał być przy porodzie.
Urodziłam kwietniu w Grudziądzu i sie bardzo mile zaskoczylam. Miałam poród rodzinny. Poród przebiegł znakomicie, szybko, dzidzius dostał od razu 10 pnkt w skali apgar, był w świetnej kondycji. Podczas porodu cały czas sie mną super opiekowano, położne przychodziły na zawołanie, p. doktor była bardzo miła. Chwalili mnie i dodawali otuchy.
Podczas całego pobytu pielegniarki i położne były bardzo miłe i pomocne. Tylko jedna pani pediatra mnie denerwowała bo taka czepialska, ale poza tym super. Dziewczynę po cesarce (ktora lezala ze mna na sali )też dobrze traktowali. Ona miała problemy z dzieciątkiem, to codziennie po kilka razy chodził do niej lekarz od noworodków, wspierał ja i mówił co tam z dzieciątkiem. Lężałam z synusiem tylko 2 dni, dziziuc nie miał zadnych bakterii (wbrew opiniom o gronkowcu).
Ja mam naprawde mile wspomnienia i nie zaluje ze tam rodziłam. Nie wiem czy to przypadek ze akurat tak trafiłam, czy ten porod rodzinny był przyczyną dobrego traktowania, a moze w wkońcu zaczeli cos robic aby sie w tym szpitalu poprawiło. Dodam ze nie dawałam nikomu w fartuszek (prezenciki).
Jeśli ktoś zdecyduje sie tam rodzic to zycze aby sie czul tam tak jak ja.
Polecam również uczęszczac do szkołu rodzenia (Węgrowo), naprawde pomaga i byc moze dzieki niej tak dobrze urodziłam. Poza tym myśle ze w szpitalu tez pozytywnie patrza na uczestników szkoly rodzenia.
Życze powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]