Dzisiaj jest sob lip 04, 2015 10:26 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Witam!U mojego 1-miesięcznego synka zauważyłam w stolcu śluz.Przy oddawaniu stolca i gazów jest płaczliwy. Karmię piersią.Przy tym częstym oddawaniu kału je b.często-nawet co godzinę.Nie wiem co robić. Pani doktor przepisała lakcid,no i ja też zażyłam.Wypiłam herbatkę z koprem,rumiankiem i melisą. Teraz Mały śpi jak zabity-może też tak reaguje na zmiany pogody(dziś był taki dzień).Proszę doradźcie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mój miał biegunki po koperku i rumianku...więc może te ziółka są odpowiedzialne,za takie częste kupki!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziecko na piersi i tak ma czeste kupki i nie geste, a śluz... moja pani doktor powiedziala ze w przypadku naturalnego karmienia - w ogole sie tym nie przejmowac. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a mi moja położna powiedziała, że jeśli pojawi się śluz w kupce, to może to oznaczac zakażanie układu moczowego!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

MONIA11Ja z synkiem Filipkiem właśnie dzisaj wróciliśmy ze szpitala, a trafiliśmy tam z powodu śluzu w kupce. Pani doktor podejrzewała infekcje dróg moczowych, ale badania zaprzeczyły podejrzeniom. Po badaniu kupki okazalo się, że jest to wirusowa biegunka tzw,ratowirus. U nas były takie objawy: mały był niespokojny, nie chciał spać, robił lużne kupki z obecnością śluzu, miał lekką gorączkę (36,9 ; 37,2), bardzo często jadł, bolał go brzuszek, a przy oddawaniu stolców i puszczaniu bączków również był płaczliwy... Podobno samo ma przejść bo na wirusa nie ma lekarstwa. Jesteśmy na dwudniowej przepustce. W poniedzialek jedziemy na kontrol.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny a jak wygląda ten śluz w kupce, bo mi się wydaje, że moja córcia też ze sluzem robi ale słyszałam różne opinie nt. wyglądu śluzu. U mojej córci kupka tak się "ciągnie" jakby była połączona śluzowatymi niteczkami a słyszałam też że śluz to po prostu galaretka nie ubrudzona kupką tylko taka jakby oddzielna maź. Poradźcie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeżeli kupka się ciągnie jakby połączona była śluzowatymi niteczkami to właśnie jest ten śluz. U Filipka w kupce było bardzo dużo tego śluzu i był on taki gruby (sorka za wyrażenie) przypominający "ciągnące się fluki'. Czasami był nawet lekko zielonkawy. Więc ja nie miałam problemu z rozpoznaniem śluzu...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czasmi takie objawy u dziecka karmionego pirsią pojawiają się z powodu niedobrej diety mamy. Warto nie jeść słodyczy i białego pieczywa no i nie przesadzać z nabiałem. Sprawdziłam to na sobie no i problem zniknął.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U nas były to wirusy; ratowirus i adenowirus. Malutki bardzo się przy tym nacierpiał...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No własnie ja mam taki sam problem karmie naturalnie malucha 8-dniowego wczesniej po smulce mial zlote kupki teraz sa zielonkawe z duza iloscia sluzu takiego gestego maly nie placze je co 2 lub 3 godziny
nie wydaje mi sie zeby byl chory jak nie spi to ma czas czuwania ale kupki mnie martwia czy przy karmieniu naturalnym moga kupki byc zielone aaa i czy powinnam jesc chleb razowy!!!!??? u takiego malucha jem zazwyczaj bulke czy to moze powod tych kupek???
pomocy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

lula111 spróbuj odstawic etgo razowca i jedz białe pszenne pieczywo np. bułki czy angielkę. Czasami zbyt duża ilosc błonnika może powodowac problemy z kupką. Nie wiem jaką masz w tej chwili dietę, ale postaraj się nie jesc surowych warzyw i owoców, produktów alergizujących, ogranicz lub całkowicie wyklucz nabiał, a mięso jedz jedynie chude gotowane. To sporo wyrzeczen, ale czego nie robimy dla naszych brzdąców :D
A jak z konsystencją tych kupek?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dynka no wlasnie co do razowca to nie jem tylko bulki wszystko gotowane w sumie to jem tylko
jaja ser bily miod bulki gotowana piers z indyka i kurczaka i mleko grysiki oraz platki mleczne na mleku
gotowana marchew i seler ryz nic poza tym nie jem aaa biore witaminy centrum materna

a kupki sa sluzowe nie wodniste bo ten sluz malo wsiaka w pampera jest raczej gesty oprucz sluzu sa takie grudkowate zolte cos nie twarde ale grudkowate i kupa ma normalny zapach...
ja nawet soli prawie nie uzywam :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Może jest to zatem "sprawka" mleka i jajek. ŚLuz bywa reakcją na białko mleka i jaj. Jak mój synek miał rzadkie kupki za śluzem to jadłam tylko gotowanego kurczaka z ryżem lub makaronem oraz chleb z margaryną i chudą wędliną. Po tygodniu dopiero jakaś marchewka czy buraczek. Koniec końców wyszło że to za sprawą gronkowca ale to już inna historia...
Na selera i miód też uważaj bo silnie uczulają. Poprostu trzeba eksperymentowac i obserwowac dziecko. Żółte grudki są OK ale przy okazji skonsultuj te kupki z pediatrą lub położną środowiskową (chyba jeszcze Cię odwiedza). Z takim maleństwem lepiej chuchac na zimne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie jeszcze nie bylo poloznej
:?
natomiast moze rzeczywiscie mleko...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Śluz w kupie może być objawem bardzo niepokojącym zwłaszcza u takiego maleńkiego dziecka. Moim zdaniem nie warto czekać, aż pod wpływem diety coś się zmieni. Trzeba to skonsultować z lekarzem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Właśnie :!: . Ja uważam,że to bardzo niepokojący objaw i należy jak najszybciej do lekarza :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam wszystkie mamy!
Ja tez mam problem z kupkami u ojej córeczki. Jej kupki są rzadkie, ze śluzem i kłaczkami krwi. Ma stwierdzonego gronkowca złocistego. Podawałam jej lacidofil, a teraz zaczęłam podawać dicoflor 30, ale na razie nie ma poprawy. Może wiecie jak pozbyć się tego gronkowca?
Poza tym ma wysypkę na twarzy, główce i dekolcie. Sama juz nie wiem od czego. Od miesiąca jestem na diecie bezmlecznej i nie jem innych uczulających produktów, a wysypka nie schodzi, jest trochę bledsza i wygląda jak taka kaszka. Nie wiem czy to skaza białkowa bo jej to nie swędzi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

chcialam tylko powiedziec ze kupki nagle zrobily piekne zolciutkie :D i po sprawie w kazdym razie w moim przypadku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

AGULEC
Moja coreczka ponad miesiac miala nawracajace biegunki a zaczelo sie biegunka wlasnie z domieszka sluzu i takimi klaczkami krwi wyladowalismy w szpitalu tam zrobili badanie tylko pod katem salmonelli i czegos tam jeszcze zrobili badania moczu hmm i nic nie wykryli wiec zwalili wine na alergie ze niby ma skaze bialkowa bo miala wysypke tez wrocilismy ze szpitala i znowu sie zaczelo duzo kupek ze sluzem juz bez krwi i tak jezdzilismy od lekarza do lekarza :? wyladowalismy w koncu u alergologa i ona nam powiedziala ze mala wcale nie ma skazy bialkowej i ze teraz jest jakas plaga ze kazdy lekarz wysypke diagnozuje jako skaze bialkowa poradzila nam zrobic posiew kupki i tez tak jak u was wyszedl gronkowiec zlocisty :cry: nastepnie byla wizyta u gastrologa i on powiedzial ze nie warto leczyc dziecka antybiotykami bo gronkowiec w 95% jest nie do zwalczenia ze to bedzie bledne koło :? kazal jedynie przez 6 miesiecy podawac malej acidolac i przeszlismy z nutramigenu na humane z mct narazie od tygodnia spokoj ale co bedzie dalej tego niewiem podobno jest jakas szczepionka ktora potrafi uspic gronkowca na pare lat ale takim maluszkom chyba sie jej nie podaje

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cześć dziewczyny,
ja w sprawie tej wysypki,a i śluz w kupie tez nam sie zdarza
ja nie jem nabiału, no może mi sie zdarzy znikoma ilość nabiału ,np w zupie czy sosie,ale nie jem nic co może alergizować, tak mi sie wydaje : masło roślinne,chuda wędlinka, jabłka ,banany, rzodkiewka ,sałata, rogale słodkie, drób, ziemniaki,ryz,marchew,paluszki solne,z makiem i z sezamem, i tyle:(

agulec 76 macie to jeszcze czy juz po wszystkim, moja mała ma taka jak opisujesz a teraz jeszcze wyszła na całym ciele, szorstka drobna kaszka,
co z tym zrobic?jak wygładzić ciałko?ja sie obawiam ze jak to czerwieniej i sie zaognia to ze ja to swędzi:(

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Zdrowie dziecka

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]