Dzisiaj jest wt lip 29, 2014 4:32 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: ECHO PLODU

WITAM WSZYSTKICH!!!
JESTEM W STRASZNYM DOLKU DZIS BYLAM U LEKARZA KTORY STWIERDZIL ZE NIE SLYSZY ECHA PLODU POWIEDZIAL ZE JAK PRZYJDE NA NASTEPNA WIZYTE W PONIEDZIALEK TO JESZCZE RAZ ZOBACZY JAK NIE BEDZIE SLYCHAC TO WTEDY DO SZPITALA. JESTEM GDZIES NA POCZATKU 6 TYGODNIACIAZY. POMOZCIE MI I POWIEDZCIE DO KIEDY TO ECHO PLODU MOZNA WYKRYC. Z GORY DZIEKUJE

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

spokojnie, nie martw sie na zapas. Moze w ciaze zaszlas nieco pozniej? Mialas cykle dluzsze czy w miare regularne ok 28 dniowe?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wlasnie cykle mialam nieregularne ostatnio nawet co 35 dni?? czy to cos mialoby oznaczac???/ :( :( :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No jasne że tak. To znaczy że owulkę mogłaś mieć później, więc ciąża jest nieco młodsza w stosunku do daty ostatniej miesiaczki.
Serce dziecka zaczyna pracować ok. 25 dni po zapłodnieniu, ale jeszcze wtedy jest trochę za wcześnie żeby to dostrzec.
Trochę dziwię się tym, co powiedział ci lekarz, bo jak jesteś na początku 6tc, to znaczy ze jesteś w ciąży 5tygodni i parę dni, czyli minęło ok 3 tygodnie od zapłodnienia, serduszko może nawet się jeszcze nie wykształciło, więc to stanowczo za wcześnie na wykrycie echa płodu. Tym bardziej że miałaś ponad 30 dniowe cykle. Najczęściej po PEŁNYCH 6 tygodniach, czyli gdzieś w 7tc się go wykrywa. Są także na forum dziewczyny u których w 7 czy 8tc nie było akcji serca, a pojawiła się dopiero w 8-9 i wszystko było ok. Ja radzę poczekać tak ok. 2 tyg, wtedy już napewno się wszystkiego dowiesz.

P.S. A ja na twoim miejscu zmieniłabym lekarza, niepotrzebnie cię stresował ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiesz co jest najgorsze ze ta pani doktor powiedziala ze jak przyjde teraz w poniedzialek na wizyte czyli 5.11 i nie wykryje tego echa plodu to odrazu do szpitala na wyczyszczenie macicy. Ja nie potrafie normalnie funkcjonowac zadreczam sie tym sytrasznie, nic nie moge jesc ani spac, dzis dzwonilam juz do innego lekaraz do olsztyna i umowilam sie do niego na wizyte na poniedzialek bo do tej babki juz nie chce isc. Pocieszylas mnie tym co napisalas.. bardzo ci dziekuje..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No ja przechodziłam to samo, tylko że u mnie ostatecznie nie skończyło się dobrze. Ja miałam zabieg, ale lekarze czekali z decyzją do 9 tygodnia, bo wcześniej to stanowczo za wcześnie. I jestem im wdzięczna za to, że czekali i byli pewni że już nie ma odwrotu. U mojego dziecka akcja serca pojawiła się w 8tc, ale potem serce przestało bić. Ale u ciebie wszystko może być jak najbardziej ok. Daj czas swojemu dziecku, to że książkowo echo płodu jest wykrywalne w 6 czy 7 tygodniu to nie znaczy że w przypadku każdej ciązy jest identycznie.
Przede wszystkim, jeżeli są podejrzenia że ciąża się nie rozwija to powinni cię skierować na badanie betaHCG. Możesz sobie je zrobić sama dla świętego spokoju, żeby do poniedziałku się nie zadręczać. Takie badanie kosztuje ok. 20-30 zł, i robi się je z krwi, koniecznie trzeba powtórzyć po 2-3 dniach, bo w przypadku tego hormonu liczy się wzrost. Jeśli nie ma wzrostu co najmniej 60% po 48 godzinach to jest podejrzenie poronienia zagrażającego lub ciąży obumarłej.
Ale powtarzam, u ciebie od zapłodnienia minęło do usg nie więcej niż 3 tygodnie, więc wogóle dziwię się lekarzowi że coś takiego ci powiedział. A jaką wielkość miał zarodek?? Czy jego wielkość odpowiadała wiekowi ciaży??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nic się nie martw, ja niedawno przechodziłam to samo. Na badaniu usg lekarka powiedziała mi że nie widzi zarodka, kazała powtórzyć usg. Wraz z innym lekarze stwierdzili, że zarodka faktycznie nie widać, tylko jakieś szczątki - to były dla mnie najgorsze chwile. Natychmiast pojechałam do szpitala na badanie krwi HCG. Całą noc przeryczałam i byłam załamana. Rano odebrałam wyniki i były nieprawdopodobnie wyższe od poprzednich. Ulżyło mi. okazało się że ciąża jest młodsza o ok. 3 tygodnie, niż wskazywała by na to miesiączka i wyliczenia lekarzy i dlatego nie było widać zarodka. Teraz mam już zdjęcie mojego maleństwa i mam nadzieję, że dalej wszystko też będzie dobrze. Z niecierpliwością czekam jednak na bicie serduszka mojego maleństwa, bo ostatnio jeszcze nie było go słychać. Wierzę w to, że to też ze względu na to iż było za szybko.
My przyszłe mamusie, musimy uzbroić się w cierpliwość. Każda z nas jest inna i każda ciąża rozwija się inaczej. Dajmy czas naszym maleństwom, by w swoim czasie się rozwijały. Wierzę, że lekarze wiedzą co robią. Jakby jednak zmuszali cię do zabiegu, a ty nie byłabyś pewna - sprawdź dokładnie wyniki krwi i ew. skonsultuj sytuację z innym lekarzem - tak dla własnego spokoju!
Napewno wszystko będzie dobrze! Trzymaj się!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tak naprawde to juz nie wiem co ona dalej mi mowila bo po tym co mi powiedziala nic innego do mnie nie docieralo, odrazu sie rozplakalam i placze w sumie caly czas. strasznie to przezywam. Mam nadzieje ze mojej dzidzi zacznie bic serduszko i wszysztko bedzie dobrze... z kim nie rozmawiam to kazdy i tak sie dziwi ze tak wczesnie chciala wykryc to echo...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie zamartwiaj się na zapas. Ja też jestem bardzo niespokojna, ale starm się jakoś uspokoić, bo nerwy napewno nie pomogą maleństwu. Niestety nie mamy na nic wpływu, musimy jedynie cierpliwie czekać, dbać o siebie, i starać się myśleć pozytywnie. Głowa do góry! Napewno będzie dobrze! Przecież musi być dobrze!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

wiem ze masz racje, bo moje nerwy szkodza tylko mojemu malenstwu... dziekuje wam wszystkim za te cieple slowa... mam nadzieje ze bedzie dobrze..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny wyczytalam na tej kartce z usg ze zarodek ma 3 mm. czy to ma jakies znaczenie ze jeszcze nie wykryto tego echa plodu??? czy te 3 mm oznacza ze jest juz duzy czy jeszcze jest czas by to wykryc.. prosze piszcie mi jesli cos wiecie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

3mm to jest normalna wielkość zarodka na ok. 3 tyg po zaplodnieniu. Przy takiej wielkości nic dziwnego że nie ma jeszcze serduszka. Zarodek rozwija się więc prawidlowo. U wielu dziewczyn na tym etapie byl tylko pęcherzyk ciążowy bez zarodka i bylo ok. Mówię serio - zmień lekarza i nie martw się.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ASIENKA DZIEKUJE CI ZA TO CO NAPISALAS SPRAWILAS ZE NA MOJEJ TWARZY JEST USMIECH, MAM TYLKO ZAL DO TEJ LEKARKI ZE WIEDZAC ZE TO MOJA PIERWSZA CIAZA TAK MNIE NASTRASZYLA, BEDE DOBREJ MYSLI.. JESZCZE RAZ DZIEKUJE CI...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Doskonale cię rozumiem Paula. Ja trafilam do szpitala w 6tc bo mialam plamienia. U mnie byl tylko pęcherzyk ciążowy bez zarodka. W szpitalu lekarze od razu powiedzieli że ciąża się nie rozwija, nie robiąc żadnych badań. Mąż mnie wypisal i zawiózl do innego szpitala. Tam byli już super lekarze i pocieszali mnie mówiąc że na tym etapie nic nie można przesądzić. Potem wyobraż sobie, że na usg 3 godziny później w innym szpitalu lekarze zauważyli już zarodek wielkości 5 mm, więc to też zależy od aparatu. Po kilku dniach pokazalo się serduszko, ale potem i tak przestalo bić.
W tym szpitalu też dowiedzialam się, że jest dziesiatki takich przypadków że serduszko uwidacznia się w 8tc i wszystko potem jest ok, a niektórzy lekarze (tak jak twój) od razu skazują na zabieg. Ja nawet nie chcę myśleć ile dziewczyn w rozpaczy zaufalo takim lekarzom i poddalo się zabiegom.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Asiu wspolczuje ci ze stracilas swoja kruszynke... wyobrazam sobie jaki to bol bo ja mam moje malenstwo w brzuszku ale cierpie na sama mysl jak pomysle o tym co powiedziala mi ta lekarka... :cry: bede sie modlic zeby w poniedzialek uslyszec serduszko mojego malenstwa.. pozdrawiam..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Paula, ja w 6 tygodniu nie widziałam nawet zarodka, nie mówiac o serduszku!!! Nic sie nie martw, ciaza pewnie jest mlodsza, zreszta niektore maluszki rozwijaja sie wolniej. Moze zmien lekarza?

Dopiero w 8 tygodniu zobaczylam maluszka i jego serduszko.

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziekuje tusiaczek za to co napisalas takie slowa daja mi naprawde nadzieje, lekarza juz zmienilam na nastepna wizyte jestem umowiona juz z innym.. jeszcze raz dziekuje...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

paula1984 ja byłam u ginekologa w 13 tyg ciąży i próbował usłyszeć serduszko maleństwa to jeszcze nic nie słyszał a ja wtedy się tak zamartwiałam jak nigdy. Ciągle myślałam czy wszystko jest wporządku bo nie miałam nawet robionego wcześniej USG. I lekarz nie wysyłał mnie wcale do szpitala. Powiedział że prz następnej wizycie postaramy się jeszcze raz. I poszłam w 16 tyg. i pierwszy raz usłyszałam! Biło tak szybciutko, popłakałam się ze szczęćcia bo to jest niesamowite uczucie, zobaczysz, Ty też tego doświadczysz. Życzę Ci tego z całego serduszka[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzieki monisia, mam nadzieje ze i ja uslysze serduszko mojego malenstwa.. ja tylko nie rozumie tych lekarzy, najlepiej odrazu wyslac na skrobanke i po klopocie... strasznie sie tym wszystkim denerwuje no ale wiem ze musze dac sobie jakos rade.. dziekuje jeszce raz za slowa otuchy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie w 6+3t.c lekarz nie mógł się dopatrzeć zarodka, był tylko pęcherzyk, a dwa tygodnie później widziałam i maleństwo i słuchałam serduszka.
Daj sobie trochę czasu - moja ciąża jest dwa tygodnie młodsza niż wychodzi z terminu miesiączki- po prostu cykl się przedłużył

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]