Dzisiaj jest pt lip 25, 2014 7:36 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

czesc jestem tu nowa i chcialam sie dowiedziec kilku rzeczy za odpowiedzi z gory dzieki.otoz jak teraz wyglada urlop macierzynski? jak dlugo trwa ? i jak wyglada platnosc ,ja pracuje 40 h w tygodniu i zarabiam 250 na reke oczywiscie pracuje legalnie. w firmie tej pracuje juz rok wiec napewno mi sie nalezy a jestem dopiero w 12 tyg. ciazy .aha i kiedy moge juz pojsc na macierzynskie ,w ktorym tyg?pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj
Urlop trwa 9 miesiecy. Mozna zaczac go njajwczesniej na 15tyg przed planowana data porodu. Jest platny ok 112f tygodniowo. To wychodzi mniej wiecej 80-90% zarobkow.
jsli pracujesz na stale to macierzynski bedzie ci wyplacac pracodawca tak jak pensje co miesiac lub co tydzien.
Pozdrawiam

Aniolek Gabrysia 1.04.09 [*] 25tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

urlop mozesz zacząć 11 tygodni przed przewidywanym terminem porodu, nie 15 jak napisała Oleńka ;)
kwota to:
albo 112 funtów tygodniowo
albo 90% średnich zarobków jesli jest to kwota mniejsza niż 112 tygodniowo
no i rzeczywiscie trwa 39 tygodni, czyli 9 miesiecy
a potem mozesz wziaść kolejne 9 miesiecy opiekunczego bezplatnego ;)
pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jesne ze 11 a nie 15tyg, dzieki Justme za sprostowanie :D , moje macierzynstwo rzucilo mi sie na umysl :lol:

Aniolek Gabrysia 1.04.09 [*] 25tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzieki dziewczyny :D a msz jeszcze takie pytanie odnosnie benefitow ciezko jest je uzyskac i gdzie szukac tych formularzy bo raz slyszalam ze jak wychodzi sie po porodzie ze szpitala to oni tam daja :?: ale nie wiem a pytam sie bo moj znajomy mowil ze straszne problemy z tymi benefitami.......

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tych benefitów to troche jest...

pierwszym ktory dostaniesz na 100%, niezaleznie od sytuacji, zarobkow, miejsca zamieszkania jest CHILD BENEFIT
forme moge wysłac Ci mailem jak chcesz
wysylasz ja pod wskazany adres po urodzeniu dzieciatka
jest to okolo 17 funtów tygodniowo do ukonczenia przez dziecko 16 roku zycia :)

jesli pracujesz Ty, lub Twoj partner i Wasze wspolne zarobki nie przekraczaja rocznie okolo 50.000funtów mozecie wnioskowac o przyznanie WORKING TAX CREDIT i CHILD TAX CREDIT - pieniadze dostaje sie przy okazji wyplaty

dla ludzi o niskich zarobkach ktorzy pobieraja juz jakis zasilek ( np. Working Tax Credit ) przewidziane jest tez ''becikowe'' w wysokosci 500 funtów wyplacane jednorazowo - na zlozenie wniosku masz 3 miesiace od urodzenia dziecka :)

wszystkie wnioski mozesz pobrac na stronie:
http://www.jobcentreplus.gov.uk

w szpitalu dostaniesz co najwyzej ulotki informacyjne o przyslugujacych ( lub nie ;) ) benefitach :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czesc :D no w koncu cos juz wiecej sie dowiedzialam i teraz wiem co robic :D justMe jesli to nie sprawia ci problemu to bardzo prosze o ten formularz, moj meil ewel122@wp.pl .a mam jeszscze takie pytanie kiedy wy dziewczyny poszlyscie na macierzynskie ??no bo ja pracuje w werhouse i zastanawiam sie jak dlugo pracowac ? ale chyba pojde juz od 29 tak jak mi przysluguje :D pozdrawiam was

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja nie pracuje od początku ciąży ale to inna długa historia ;)
a macierzyński dostałam pierwszy raz dwa tygodnie temu :)
siostra mojego męża, też w ciązy, z terminem na początek grudnia, pracuje nadal, ale kiedy ma gorszy dzień , kiepsko sie czuje lub po prostu dopada ją leń po prostu dzwoni do rpacy, bierze dzień off i nie ma z tego powodu zadnych problemów - w końcu w ciąży jest ;)
maila wysłałam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

noi tak..... ale ta praca w werhousie no i jak tu z brzuchem co kolwiek robic ??? bede pracowac ile dam rade :D ale szczerze mowiac to niechce mi sie okropnie :evil: no i w pracy wkurzaja niesamowicie ehhh ale co tu durzo mowic moim szefem jest polak wiec .......... wogole pracuje z wieloma polakami i wiadomo jak to wyglada plotki za plecami,oczrenianie itp :!: jak ja tego nie nawidze :evil: ale musze wytrzymac !!! pozdrawiam serdecznie ,aha a skad jestes JUSTME?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mieszkam koło Birmingham :)
no to jak masz szefa Polaka powinno byc lepiej, szkoda ze musisz znosic to wszystko .....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

''jesli pracujesz Ty, lub Twoj partner i Wasze wspolne zarobki nie przekraczaja rocznie okolo 50.000funtów mozecie wnioskowac o przyznanie WORKING TAX CREDIT i CHILD TAX CREDIT - pieniadze dostaje sie przy okazji wyplaty''

wydaje mi sie ze zdecydowanie z tymi zarobkami przesadzilas,nie wiem ile dokladnie nie moga one przekraczac ale nie 50 tys

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzieki zuza :D no z pewnoscia nie przekraczaja..... ja jestem z exeter a co do szefa polaka ....wiesz kazdy kto dostanie sie wyzej czuje sie pewniejszy i uwaza ze moze z tymi slabszymi robic co chce ,ze mna pracuje 1 dziewczyna a reszta to faceci .....co najgorsze to on ciagle robi nam na zlosc ,rozdziele nas,nie mozemy z nikim gadac!!!!! i robi wszystko na zlosc .....a chlopcy moja go serdecznie dosc :!: wszyscy moaj z nim problem :x ja przez 3 dni chodzilam za nim i pytalam o ktorej godzinie moge wyjsc z pracy do lekarza a ten powiedzila mi 10 min,przed wyjsciem ale mnie to wkurza musze biegac i prosic sie o wszystkko :evil: jak ma dobry chumor to jest ok jak zly to mamy przej.... :!: nie moge sie doczekac kiedy pojde na to macierzynskie bede miala swiety spokoj :D pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

sorki za bledy :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

jessicanglia "Witam... Proszę nie pisz posta pod postem, w prawym górnym rogu jest opcja zmień a w dziale Pytania i sugestie do admina jest REGULAMIN forum"

Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2007 11:58 am przez fifolek13, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jessicaanglia Twoj pracodawca ma obowiazek aby dac Ci czas na lekarza i jeszcze Ci za ten czas zaplacic.Jak robi problem i nie zna prawa to idz gdzies wyzej,chyba,ze jest wlascicielem.Zawsze mozesz powalczyc o swoje prawa gdzie indziej i on musi sie na to zgodzic,czy mu sie podoba czy nie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

z_u_z_a pisze:
''jesli pracujesz Ty, lub Twoj partner i Wasze wspolne zarobki nie przekraczaja rocznie okolo 50.000funtów mozecie wnioskowac o przyznanie WORKING TAX CREDIT i CHILD TAX CREDIT - pieniadze dostaje sie przy okazji wyplaty''

wydaje mi sie ze zdecydowanie z tymi zarobkami przesadzilas,nie wiem ile dokladnie nie moga one przekraczac ale nie 50 tys

sprawdziłam dokładnie
dla rodzin ktorych wspolny dochód nie przekracza 55,000funtów rocznie przewidziany jest WTC & CTC w wysokosci 210 funtów
im mniejsze zarobki tym wiekszy zasiłek
i tak na przyklad dla tych ktorzy zarabiaja 20,000 zasilek wyniesie 545 funtów
a dla 10,000 juz 4,110

:)

Jessica dziewczyny dobrze Ci radzą - pracodawca MUSI udzielic Ci czasu wolnego płatnego na wizyty w szpitalu, u poloznej itd,
gdy tego nie robi łamie prawo
mozesz to zglosic w job centre lub citizen advice bureau
:)
dobry pradodawca zwolni na ten czas nie tylko Ciebie ale tez partnera ( tak ma moj mąż, ale to juz dobra wola pracodawcy )

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: hej

no tak ale ten nasz szef to wogole sie nie naaje o tej roboty on nie potrafi kierwowac grupa ...... msaskra !!! siedzi ciagle w swoim biurze i albo na internecie albo gra w gierki :evil: a jesli ma sie jakis problem to nie ma sensu isc o niego bo i takmnie pomorze ....boze co za debil!!! naprawe miec szefa polaka to przejebane i tyle :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc dziewczyny,ja tez mieszkam w Anglii,pracuje 2 wiec z tego i pol roku w jednej firmie,wiec z tego co przeczytalam to dopiero w 6 miesiacu moge przestac pracowac?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

[b]jessicanglia[/b wspolczuje problemow w pracy, wiem co to obmawianie itd bo sma to przeszlam, ale nie z Anglikami tylko z Polkami :evil:
Tak jak Ci dziewczyny napisaly pracodawca musi Cie zwolnic z pracy na wszystkie badania lekarskie w tym wizyte u midwife, scan itp na dodatek twoja nieobecnosc z tego tytulu musi byc zaplacona.
Widze ze jestes z Exeter, ja rodzilam w tamtejszym szpitalu, mieszkalam w Launceston, teraz jednak mieszkam w Kent, ale jeszcze nie wiem czy zaluje wyprowadzki.
Jesli bedziesz miala jakies pytania odnosnie szpitala to wal smialo!!!!
Trzymam kciuki i nie daj sie w pracy, pamietaj jestes w ciazy, jesli sytuacja Cie przerasta, mozesz zglosic to poloznej, juz ona wie gdzie to popchnac dalej. Ja w ten sposob zatkalam niektorym te ich niewyparzone jadaczki i mialam potem swietu spokoj :D

aniolek 2009*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jessicaanglia Katarzyna ma racje.Mozesz tez udac sie do CAB,oni zrobia porzadek z Twoim pracodawca.
Ja rowniez rodzilam w Exeter,jako ciekawostke musze Ci napisac,ze pracuje tam polski ginekolog.

meg tak jak dziewczyny pisaly,na macierzynski mozesz isc 11 tygodni przed przewidywanym terminem porodu.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Moderatorzy: Moderatorzy, Junior Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]