Dzisiaj jest wt paź 21, 2014 12:17 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie, jestem w 30 tyg ciąży i wczoraj sie dowiedziałam że mam za twardy brzuch bo mam mało wód płodowych i rozwarcie do tego dziecko ma położenie pośladkowe. Lekarz kazał mi więcej wypoczywać bo maleństwo może sie wcześniej urodzić. Bardzo się martwię czy nic dziecku sie nie stanie jak mam mało tych wód? Jest jakaś możliwość żeby znowu było ich dużo, czy juz do konca bede musiała leżeć ? Piszcie czy któraś z was tak miała bo sie bardzo martwie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Justysiu ja mialam podobnie z tym ze chyba w 36 tc.
Pojechalam do szpitala bo podejrzewalam ze sacza sie wody, lekarz zrobil USG i stwierdzil ze wod jest bardzo malo... padla propozycja zebym zostala na oddziale( to byla sobota wiec na oddziale jeden lekarz)... w sumie na poczatku nie chcialam, bo weekend wiec zadna decyzja nie zostanie podjeta, ale zostalam ze wzgledu na to ze co 4godziny badano tetno dziecka.
Lekarz kazal lezec i pic okolo 2 litrow dziennie.... no i tak zrobilam... jak w poniedzialek zabrano mnie na USG wody byly juz w normie.... wiec jak widzisz wody sie odnawiaja i to dosc szybko.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bardzo ci dziekuję, troche jestem spokojniejsza. 29.10 mam kolejna wizyte u lekarza i pewnie bedzie dobrze i moje córcia urodzi sie w grudniu. Pozdrawiam pa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To ja juz bedziesz wiedziala cos wiecej to daj znac.... zycze Ci zdrowka.... wypoczywaj duzo a bedzie dobrze ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

na mala ilosc wod lekarz zalecil mi przede wszystkim lezec i jeszcze raz lezec -do tego na lewym boku.Pomoglo:-)
Stan wod plodowych nie jest zawsze taki sam.
Naprawde lez po kilkanascie godzin-pomoze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mnie w 27 tc gin stwierdził zbyt małą ilość płynu owodniowego, chodziłam na usg co 2-3 dni, konsulowali mnie inni lekarze w z oddziału (gin pracuje w szpitalu ale ja chodziłam do prywatnego gabinetu). Leżałam, posłusznie piłam hektolitry wody, brałam leki a i tak się skoczyło na patologii ciąży, dzięki Bogu zresztą, bo moja córcia, która miała przyjśc na świat 31 stycznia urodziła się 24 grudnia. Co przeżyłam to moje, ale dzisiaj Asik już ma prawie 10 miesięcy i wszystko jest ok, tylko ciągle jako wcześniak ma dużo do nadgonienia do rówieśników.
Resume: nie lekceważ niczego i raczej dmuchaj na zimne, ale nie wpadaj w panikę, wszystko będzie dobrze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bardzo wam dziewczyny dziekuję za radę, bo to moj pierwsza ciąża i cały czas boję sie o moje maleństwo, zwłaszcza że moja siostra straciła. Pozdrawiam pa

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Odświżam wątek, bo u mnie dość podobnie, jak u Justyny.

Mam skończone właśnie 33 tygodni ciaży. Wg USG ilość wód to takie mniej więcej 5 AFI (ponoć norma to od 5 do 18 AFI). Ułożenie dziecka miednicowe. Waga niezbyt duża - 1700 gram. Obwód brzuszka jest o 3 tygodnie mniejszy od innych parametrów.

W poniedziałek mam się stawić w szpitalu. Wiecie może dziewczyny, jaka ilość wód staje się niebezpieczna dla dziecka? Tak, że trzeba będzie poród wywoływać wcześniej? Ja i tak mam już niewydolność szyjkową, rozwarcie, przedwczesne skurcze - jest pessar założony.

Podejrzewam, że będę monitorować na USG ten stan wód, a kiedy by musieli interweniować cesarką? Dzidzia jeszcze jest dość mała :(.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]