Dzisiaj jest sob wrz 20, 2014 5:54 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

Cześć dziweczyny
wczoraj byłam u gina prywatnie, nie moge się uspokoić... jestem na poczatku 22t i robił mi takie szczegółowe usg. Oglądał długo moją małą , łożysko, pępowinę itd. Potem mierzył i oglądał móżdżek. Powiedział mi wtedy że coś za mały ten móżdżek i w ogóle dzidzia do okresu ciąży i że jemu wygląda na 20 tydzień a nie na 22. Wg okresu wychodzi poród 14.02 a wg usg teraz 19.02 więc o co chodzi??? ja wiem dokładnie kiedy zaszłam, 26.05 a ostatnią @ miałam 11.05. Jestem przerażona, przez całą noc nie mogłam spać i myślałam, że moja mała jest jakaś "niedorozwinięta". Pytałam go na koniec: i co teraz, a on na to poczekamy, zobaczymy... zastanawiałam się czy nie pójść dzisiaj i nie zrobić do takiej kliniki prywatnie usg 3d, wiem, że jest dokładniejsze i opis też szczegółowy. Co o tym myślicie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hmmmmmm mozesz isc dla wlasniej pewnosci- ja ma termin z okresu na 14. 10 z usg wychodzi na 18.10 - a na ostatnim na 28.10 -bo maly zwolnil

*5.06.2005 12tc
*31.07.2006 10tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Basia ja wczoraj takze mialam robione USG i wszystko jest dobrze a terminki mam wg @ 20luty a wg USG 15luty Gin stwierdzil ze jezeli terminki roznia sie do 10 dni to wszystko jest ok ale jak bardzo sie martwisz to idz na nastepne USG

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

najbardziej mnie martwi ten "mały móżdźek"... kurcze, boję się żeby to nie była jakaś wada genetyczna i czy choroba? mam tylko nadzieję, że mała jeszcze rozwinie sobie ten móżdzek... oczywiście już się naczytałam w necie i teraz mam gwarantowane że kolejna noc bedzie bezsenna. USG zrobię, termin na czwartek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

basiu ja mialam termin porodu na 12 maja,poptem okazalo sie ze na 29 maja,i tez sie starsznie balam,bo na USG lekarz powiedzial ze
dziecko jest malutkie a lozysko gotowe do porodu...
wiec balam sie ze dziecko moze byc niedorozwinuiete...
ale moj synek urodzil sie zdrowiutki,tylko strasznie maly bo mial zaledwie 48 cm i wzyl 2500kg okazalo sie ze jest hipotrofikiem....
to nie choroba,ale lozysko mialam przerosniete i lozysko bralo wszystko zamiast dostarzcac malemu....ale to po urodzeniu mija pare tygodni,maly musial tylko nabrac wagi,i bylo ok...a trwalo to moze 2 miesiace i zrobil sie klocek maly :D to nie zostawia zadnych uszczerbkow na zdrowiu,poprstu malawaga i tyle...moze to tez jest u Ciebie??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

basia_z_gor zrób sobie dla pewności USG u innego lekarza. Pewnie niepotrzebnie się zamartwiasz. Twoja dzidzia będzie miała normalny możdżek. Trzymam kciuki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

basia_z_gor, a ja mysle, ze to jakis głupi lekarz był :roll: Niepotrzebnie Cie zdenerwował, tym bardziej ze NIC konkretnego nie powiedział. Mi z usg terminy za kazdym razem wychodza inaczej, a to 10 luty a to 22. Po prostu kazde dzieciątko rozwija sie inaczej i kazda czesc jego ciałka rosnie w innym tempie. Zaczac sie denerwowac mozesz jak różnice w terminach obliczonych na podstawie różnych mierzen (obwód brzuszka, główki, długosc kosci udowej, itd) beda wieksze niz 4 tygodnie. Tak powiedział mi lekarz na usg prenatalnym i tego bede sie trzymac :) U mnie, a raczej mojego synka, np. obwód brzuszka wyszedł na 22 tydzien a wymiar dwuciemieniowy na 20. Usg było 2D. I nie mam zamiaru sie tym denerwowac :)

basiu, nie martw sie na zapas a jak Cie to uspokoi, to poszukaj jakiegos lepszego lekarza, moze popytaj w przychodniach, szkołach rodzenia, u położnych?, i zrób to usg jeszcze raz.

Bedzie dobrze!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

podłączam się pod opinię netii. Różnica wyszła tydzień, a lekarz tak Cię niepotrzebnie zaniepokoił. U mnie różnica między terminem porodu z terminu miesiączki i z USG wynosi raz 17, raz 12 dni. I lekarze mówią że to norma, tym bardziej że miałam ostatnie 2 okresy nieregularne i cykle 1,5 miesięczne. Owulacja była przesunięta. Poza tym dziecko w brzuszku rośnie w różnym tempie. Ja mam raz termin na 17, raz na 13 styczeń ( z USG) a z OM wychodzi 2 styczeń.
Więc się absolutnie tym nie martw! Pewnie miałaś przesuniętą owulację, albo akurat dzidziuś zwolnił troszeczkę. Może rzeczywiście wykonaj dodatkowe usg, będziesz spokojniejsza.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja proponuje zrobic usg u innego lekarza, ktory ma dobry aparat :wink:

http://lb2m.lilypie.com/qGGwp1.png

Melania (*2.06.2007), Tymoteusz (*30.09.2007) i Liwia (*14.03.2009)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

basia_z_gor ja tez proponuje skonsultowac to z innym specjalista
ja bylam na usg w 25 tc i mi gin powiedzial ze mala obwod klatki piersiowej ma na 24 tc a dlugosc nozki na 25 tc, tez sie strasznie przestraszylam, do tego stwierdzil ze mam malybrzuch itp, jedyne co na koniec dodal to to ze roznica wielkosci poszczegolnych narzadow maze miec ok 10 dni
jak bylam w 37 tc i bylam na usg mala wyrownala wszystkie paranetry i urodzila sie zdrowa... glowa do gory bedzie dobrze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Basiu dla swojego spokoju idz do kogos innego... na pewno wszystko jest dobrze u mnie na poczatku maly tez byl troch do "tylu" ale pozniej podgonil takze jestesmy tydzien na zapas :) lekarze czesto cos mowia i nie mysla ze kobieta moze to za bardzo wziasc do siebie... niestety... ja tez uslyszalam ze moj maly ma nos jak kartofel :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Basiu radze Ci zmienic lekarza :!:
Ja mialam odwrotna sytuacje... gin stwierdzil ze moja Patrycja jest 4 tyg do przodu :shock:
Lezalam na podtrzymaniu a on mi powiedzial ze powinnam juz rodzic.. a chyba wiem kiedy mialam ostatnia @ :roll:
Stwierdzil ze glowka jest duza.... dopiero przy porodzie dowiedzialam sie ze tamten gin podejrzewal u Malej wodoglowie... co wedlug tego drugiego bylo totalna glupota.
Idz do innego gina.
I nic sie nie martw.

Offline Wyświetl profil  

basia_z_gor pisze:
Cześć dziweczyny
wczoraj byłam u gina prywatnie, nie moge się uspokoić... jestem na poczatku 22t i robił mi takie szczegółowe usg. Oglądał długo moją małą , łożysko, pępowinę itd. Potem mierzył i oglądał móżdżek. Powiedział mi wtedy że coś za mały ten móżdżek i w ogóle dzidzia do okresu ciąży i że jemu wygląda na 20 tydzień a nie na 22. Wg okresu wychodzi poród 14.02 a wg usg teraz 19.02 więc o co chodzi??? ja wiem dokładnie kiedy zaszłam, 26.05 a ostatnią @ miałam 11.05. Jestem przerażona, przez całą noc nie mogłam spać i myślałam, że moja mała jest jakaś "niedorozwinięta". Pytałam go na koniec: i co teraz, a on na to poczekamy, zobaczymy... zastanawiałam się czy nie pójść dzisiaj i nie zrobić do takiej kliniki prywatnie usg 3d, wiem, że jest dokładniejsze i opis też szczegółowy. Co o tym myślicie?

Basia mam podobny problem czy ty tu może jeszcze zaglądasz? ciekawa jestem jak potoczyły się wasze losy...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmm jeśli chodzi o wielkośc dziecka a wiek ciązy to jest różnie i jesli róznica nie przekracza 4 tygodni to nie ma co sie przejmować. U mnie dziecko zawsze było mniejsze o minimum dwa tygodnie niż wskazywał faktyczny wiek ciązy. Później było prawie 2 tygodnie weksze ;))
Co do wielkości móżdżka to niestety ie wiem

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Już lepiej:):)

:) po ostatnie j wizycie okazało się, że jest juz lepiej .Lekarz mówi, ze różnica wynosi już tylko 1,5 tygodnia:):) mam nadzieję że to już nie wróci. Czytałam, ze kwasy omega3 działają pozytywnie na rozwój mózgu, zaczęłam brać, nie wiem czy to właśnie pomogło ale nie będę wnikać. Ciesze się że jest już lepiej.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]