Dzisiaj jest pt paź 31, 2014 12:59 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość

Witam
Od kilku lat biorę hormony. Chciałabym zajść w ciążę - Po ostatniej miesiączce wziełam 7 pigułek i odstawiłam proszki. Od 3 m-cy biorę kwas foliowy. JAK SZYBKO MOGĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ? Czy może wystąpić jakiś problem z tego powodu, że więłam pigułki po miesiączce???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

rozumiem,że brałaś tabletki antykoncepcyjne?powinnaś porozmawiać z ginekologiem na ten temat.Mogę ci napisać jak np.było w moim przypadku.Brałam różne hormony z powodu leczenia bezpłodności-przez kilka lat.Przez rok brałam antykoncepcyjne,aby wzmożyć pracę jajników po odstawieniu i w trzecim cyklu po odstawieniu zaszłam w ciążę.Poroniłam,ale to akurat nie ma nic do tego.Tak więc w moim przypadku trwało to 3 miesiące,ale myślę że to sprawa indywidualna dlatego powinnaś być pod opieką lekarza.Bardzo dobrze,że pamiętasz o kwasie foliowym :wink: mam nadzieję,że wkrutce ci się uda.Ja jestem aktualnie w 30tygodniu-po ciężkich przejściach udało się :lol2:

Offline Wyświetl profil  

Witam, mam podobne pytanie:

przez 4 lata bralam tabletki antykoncepcyjne, po ostatniej miesiaczce przestalam, gdyz wyjechchalam na jakis czas z PL i z moim chlopakiem nie widuje sie teraz zbyt czesto. (tak wiec ostatnia pigulke przyjelam 15go sierpnia).
Jednakze, podczas spotkania z chlopakiem, odbylam stosunek, zabezpieczajac sie prezerwatywa. Stosunek odbylam w przededniu kolejnej terminowej miesiaczki (15go wrzesnia).
Niestety, do dnia dzisiejszego nie dostalam jeszcze okresu, a juz prawie 2 tygodnie po terminie. Obawiam sie o powody tego stanu rzeczy. Bardzo prosze o fachowa odpowiedz: jak duze sa szanse, ze moglam zajsc w ciaze? Czy takie opoznienie okresu po odstawieniu pigulek jest rzecza normalna (dodam jeszcze, ze po odstawieniu pigulek, po okresie, mialam kilkudniowe plamienia).
Zdaje sobie sprawe, ze powinnam zrobic test ciazowy i pewnie zrobie go za jakies 2 dni (bo jeszcze 'dam sobie szanse', poza tym nie bardzo mam czas na cokolwiek w tygodniu), ale prosze o odpowiedz na moje pytanie.
Nieco sie stresuje, bo choc nie jestem juz nastolatka, nie planujemy na razie powiekszac naszej 'rodziny'.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

najlepiej ja zrobisz test.Wtedy pewnie się wyjaśni,ale jeśli użyliście prezerwatywy i nie pękła ona ani nie było opcji że plemniki mogły się dostać do środka to nie powinnaś się martwić.Często po długim braniu tabletek anty.cykl ulega rozregulowaniu.Jeśli w następnym cyklu(bo zakładam że dostaniesz okres)będą znowu działy się jakieś niespodzianki to powinnaś iść do lekarza

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam. ja tez uważam, że nie powinnaś się martwić. Po kuracji antykonc często występują jakieś nieprawidłowości. Każdy organizm inaczej reaguje. Zrob test :). Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zrobilam test dzis rano, wynik: ujemny (uff...). Ech, tylko co z tym okresem...Juz 2 tygodnie po terminie :/ Prawda jest, ze zanim zaczelam brac tabletki, tez okres pojawial sie gdy chcial...No mam nadzieje, ze wkrotce bedzie...
Czy wiecie jakie sa przyczyny fizjologiczne rozlegulowania cyklu po tabletkach?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam.
Teraz sama sobie oraz osobom w podobnej sytuacji mogę odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytanie:
"Jak szybko po braniu pigułek antykonc można zajść w ciąże"
OD RAZU!!!!!!!!!!
Pierwszy "strzał" i strzał w dzisiątkę :D

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

marynia!
gratulacje :D

http://lb2m.lilypie.com/qGGwp1.png

Melania (*2.06.2007), Tymoteusz (*30.09.2007) i Liwia (*14.03.2009)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam
Serdecznie Dziękuję !!!! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja zaszłam w ciążę z Gabrysia niemalże od razu po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych. Brałam tylko trzy miesiące na uregulowanie pracy jajników. Po odstawieniu dostałam okres. Cykl trwał 14 dni i znów dostałam okres i to był już ten ostatni przed ciążą :D
Dodam jeszcze, że kilka miesięcy przed zastosowaniem pigułki starałam się mocno o dzidzie, ale nic z tego nie wychodziło.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja mam pytanie. czy mozna zajsc w ciaze od razu po ostatniej miesiączce tej "hormonalnej"? czyli jak skonczyla mi sie miesiaczka w piatek a w niedziele sie kochalam i juz nie biore tabletek to czy jest to mozliwe?poniewaz ostatnio zle sie czuje, brak apetytu i takie tam i wlasnie sie zastanawiam czy mozliwa jest ciaza tak szybko po braniu tabletek przez 2 lata...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]