Dzisiaj jest pn gru 22, 2014 12:10 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Mam pytanie- zauwazylam ze Hubert od kilku dni krzyzuje nozki... Co to oznacza? Robilismy usg bioderek, wyszlo wszystko dobrze, lekarz go ogladal na nic nie zwrocil uwagi... A ja jakas dziwnie niespokojna jestem? Powinnam isc z nim do lekarza i o tym powiedziec?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pawełek też krzyżował nóżki. Czy w leżaczku, czy w krzesełku, zawsze stópki miał skrzyżowane. Poszukam jakiejś fotki ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

On je najczesciej krzyzuje jak ssie piers :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moj Dawidek tez krzyzuje... czy to cos zlego :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Kochane mamy piszcie proszę wiek dziecka,bo to nic nie znaczy,proszę o informację jak on to robi czy nóżki są sztywne czy luźne i tylko założone jedna na drugą :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój Pawełek krzyżował nóżki jak miał kilka miesięcy... może 4. Jak spał zakładał jedną stópkę na drugą, luźno. Później jak już siedział, czyli miał 6-7 miesięcy, w krzesełku czy leżaczku, tak samo stópki zaplatał jedna na drugą. Teraz - mając 2 lata - już tak nie siedzi ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój synek ma 6 miecięcy i i też krzyzuje nózki luzno.Czasem podczas jedzenie,siedzenia ,lezenia.Myślę że tak mu poprostu wygodnie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Macie racje mamusie tak im wygodnie często też dzieci z niskim napięciem w ten sposób "nabijają sobie napięcie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Elżbieta pisze:
Macie racje mamusie tak im wygodnie często też dzieci z niskim napięciem w ten sposób "nabijają sobie napięcie :D

Pani Elżbieto, co prawda założyłem osobny temat, ale nie otrzymałem odpowiedzi, więc próbuję tutaj

Moja 5 miesięczna córka Maja od mniej więcej miesiąca dziwnie sie zachowuje.
otóż ma mozna to nazwać zespół połączonych ze sobą odruchów: w momencie kiedy sie napina (jakby chciała zwinąć sie w kulkę) składa ze sobą obie rączki i przyciska do piersi, w tym samym czasie robi rybkę z ust jakby chciała ssać i rusza podkuloną prawdą nóżką (stopa jak wczoraj zauważyliśmy z żoną) jest napięte i skręcona). Kiedy przestanie ruszać języczkiem lub opuści ją stan napięcia, wszystko w jednym momencie wraca do normy, czyli opuszcza rączki, nie robi trąbki z języka i przestaje ruszać nóżką. Co to moze być, Pani Elżbieo?
Byliśmy z Mają u neurologa, która stwierdziła że nie ma napięcia, ale zaleciła zrobienie EEG w czasie snu. Pierwsze podejście nie wyszło, bo mała rozbudziła sie podczas badania- jestesmy umówieni na poniedziałek na ponowne badanie

dziękuję za jakiekolwiek sugestie? pozdrawiam
Andrze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Panie Andre :lol:
Odpisałam na priva,może coś poknociłam i nie doszło.
Prawdę powiedziawszy nie wiem co to jest,chociaż nie do końca raczej podejrzewam.Proponuję nagrać /nakręcić filmik jak Maja się zachowuje,jak to wygląda i przy najbliższej wizycie pokazać lekarzowi.
To jest wogóle dobry sposób,żeby jeśli rodziców coś niepokoi to nie opowiadać lekarzowi tylko nagrać.Bo to dużo pokaże a doświadczony lekarz obejrzy i powie lub poprosi o przegranie na płytkę-można to zrobić od razu, i potem w domu przeanalizuje.Dotyczy to zwłaszcza wizyt u neurologa.Bo jedno zachowanie będzie może dziwne, ale norma a inne to będzie np.atak padaczki,lu inny objaw patologicznego ruchu lub gry napięć w ciele dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]