Dzisiaj jest sob paź 25, 2014 5:13 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Witam. Moja partnerka urodzila 12 sierpnia dziecko.Wazylo ono 2600g. i bylo calkowicie zdrowe i bez zadnych komplikacji.Po 3 dniach wyszla z nim do domu. Czy jest mozliwe,aby takie dziecko urodzilo sie w 29 tyg. ciazy? Nasz pierwszy stosunek mial miejsce 18 stycznia,wiec najwczesniej wtedy moglo dojsc do zaplodnienia z mojej strony... Z tego co wiem,to ok.30 tyg. ciazy dziecko ma maksymalnie 1600g i nie jest raczej gotowe do przyjscia na Swiat. Mam ogromne watpliwosci czy to moje dziecko,czy moze jej poprzedniego partnera. Prosze o odpowiedzi i z gory dziekuje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie dziwię się, że masz wątpliwości. Moje pierwsze dziecko urodziłam w 34 tyg. i ważyło 2580g i był to już wysoki wynik.
I nigdy, przenigdy takiego wcześniaka nie wypuszczonoby po 3 dniach do domu.
Poproś swoją partnerkę o pokazanie wypisu ze szpitala :) Z tego dokumentu pewnie dowiesz się więcej ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mozliwe jest...ale troche watpliwe...moj synek w 30 tc wazyl 2 kg i byl uznany za duze dziecko przez lekarza...kolezanka urodzila w 31 tc synka z waga 1500 gram i spedzila z nim w szpitalu ponad 3 tyg...hmmm... w ostatnim miesiacu rozwijaja sie plucka u maluszka wiec troche to jak dla mnie watpliwe zeby dziecko z 29 tc wazylo 2600 <to jeszcze ujdzie > ale bez zadnego wspomagania ukl oddechowego po 3 dniach wyszlo do domu jak noworodek donoszony...watpliwe to twoje ojcostwo...nie dziwie ci sie...mozesz zrobic test na ojcostwo DNA :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

skoro jestes niepewny, to moze testy dna ....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Okolo godz.po porodzie polozna przyniosla malego do nas na sale,jak normalnego donoszonego noworodka.. A odnosnie tego wypisu ze szpitala - jakie informacje sa tam zawarte?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A skąd informacja, ze to 29 tydzień? Od lekarza czy od partnerki? Mi też coś tu nie pasuje... przecież to dobre 2 mce przed terminem. Nie wypuściliby raczej wcześniaka tak szybko.

Wraz z dzieckiem rodzi się mama.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hm ... a pokazywala ci wyniki badan usg? co mowil lekarz? grozil jej porod przedwczesny? moze brala jakies leki na przyspieszenie rozwiniecia pluc u dziecka, jesli tak bylo...? moj facet czynnie uczestniczy w ciazy, oglada wyniki badan, mowie mu o wszystkich powiklaniach i komplikacjach ... a jak bylo u was?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W wypisie zarówno matki jak i dziecka jest informacja, w którym tygodniu ciąży odbył się poród, stan zdrowia matki, dziecka, przebieg ewentualnego leczenia, zabiegi i badania wykonane, zalecenia itp.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie brala zadnych lekow na przysp. rozwoju dziecka,ani nie grozil jej przedwczesny porod. Jakies 2 tyg. przed porodem powiedziala mi,ze byla u ginekologa po zastrzyk rzekomo na przyspieszenie porodu... Klamala,wiedzac ze zbliza sie termin? 29 tydzien wynika z obliczen - tak jak pisalem wczesniej do zaplodnienia moglo dojsc najwczesniej 18 stycznia. A ona mowi,ze to moje dziecko. Wiec jesli to prawda - dziecko musialo by urodzic sie w 29 tygodniu ciazy (maksymalnie).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to rzeczywiscie zajrzyj lepiej w jakiś dokument (wypis ze szpitala, karte ciążową - będą terminy wizyt i w którym tygodniu była)... Dziwna sprawa.

Wraz z dzieckiem rodzi się mama.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no jak by nie liczyc, to tak wychodzi ... nie poszlaby na przyspieszenie porodu bedac w 27 tygodniu, bo dziecko sie jeszcze nie nadaje do przyjscia na swiat ... chyba cos kreci. pogadaj z nia o swoich watpliwosciach. jej pewnie na tobie zalezy i boi sie powiedziec, ze to nie twoje dziecko ze strachu przed tym, ze ja zostawisz ... albo tak bardzo chce miec "ojca" dla swojego dziecka (tak jest zreszta wygodniej - mozna na kogos liczyc i psychicznie i finansowo), ze woli cie oklamywac, niz ryzykowac powiedzenie prawdy. tak czy siak, powinna byc z toba szczera... dziwie sie, ze nie przyszlo jej to do glowy, ze predzej czy pozniej jej oszustwo wyjdzie na jaw.
powiedz jej o watpliwosciach i popros o testy dna.
ale jesli nie klamie (co jest malo prawdopodobne), to moze wam to popsuc relacje ... :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny mają rację. Coś tu ewidentnie "śmierdzi". Najlepiej pogadaj z dziewczyną. Może jeśli spokojnie powiesz o wątpliwościach i poprosisz o wyjaśnienia, sama do wszystkiego się przyzna i nie będą konieczne żadne testy dna. Powodzenia!

Mój Synek przyszedł na świat 3 stycznia :-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2007 1:43 pm przez justy, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dokladnie :) tym bardziej, ze takie testy wcale nie sa tanie ... teraz juz mamy takie czasy, ze tego typu klamstwo nie uchowa sie zbyt dlugo ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jaki lekarz dałby kobiecie zastrzyk na przyspieszenie porodu w 27 tyg.?
Zdecydowanie musicie pogadać, bo jest baaaaardzo mało prawdopodobne, o ile nie całkiem niemożliwe, żeby ta dzidzia urodziła się w 29 tygodniu i to jeszcze z pomocą zastrzyku :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

faktycznie bardzo dziwna sprawa- Moja Mala jak bylysmy w szpitalu w 28 tygodniu to wazyła troche ponad kilogram a jak sie urodziła pod koniec 36 tyg to miała 2760 - czyli to "niby" Twoje dziecko faktycznie byłoby bardzo duze
malo tego wszyscy w 28 tyg staral ise zebuym nie urodziła, dostawałam leki itd a gdzie ttaj mowic o zastrzyku przyspieszającym poród - dziwneee :? :roll:

Offline Wyświetl profil  

ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

[quote="niepewny"] Nasz pierwszy stosunek mial miejsce 18 stycznia,wiec najwczesniej wtedy moglo dojsc do zaplodnienia z mojej strony...
teraz dopiero doczytałam wasz pierwszy stosunek ..o boze stary teraz to juz jestem pewna ze to nie jest twoje dziecko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nigdy żaden lekarz nie dałby wypisu ze szpitala na 3 dobe ... jeszcze u takiego "wcześniaka" musiałby być to głupek do potęgi...
na twoim miejscu poszłabym do szpitala w którym rodziła przyrżnęła głupa i zapytała lekarza dlaczego twoja partnerka została wypisana ze szpitala na 3 dobę z wczesniakiem ...pewnie sami się ździwią i zajrzą w papiery wtedy lekarz ci sprostuje ,jeśli to był poród o terminie ,to lekarz napewno ci o tym sam powie ... ale nie mów o sytuacji ,bo mogą ci powiedziec ,że nie jesteś mężem itd...i że nie udzielą ci poufnych informacji ... czasami tzreba kombinować...
no chyba ,że stać cię na badania genetyczne ,teraz są już takie sposoby ,że wystarczy próbka śliny dziecka ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No faktycznie dziwna sprawa. Mi w 27 tyg lekarz zakładał krążek bo dzidzia do porodu sie szykowała i trzeba było ją powstrzymać. Miała niecały kilogram i <jak twierdził lekarz> trzeba było zrobić wszystko żeby do porodu nie doszło bo była zbyt mała i słaba. Udało mi sie donosić do 38 tyg, ważyła 2800 i po trzech dniach byłyśmy w domu.... także w 29 tyg waga 2600 jest chyba niemożliwa. Ale to już nawet nie o wage chodzi- jaki zastrzyk na wywołanie porodu w 29 tyg??????????? Kolego ty naprawdę sprawć w książeczce dzidzi w którym tyg faktycznie ona przyszła na świat....[/code]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

neli23 pisze:
No faktycznie dziwna sprawa. Mi w 27 tyg lekarz zakładał krążek bo dzidzia do porodu sie szykowała i trzeba było ją powstrzymać. Miała niecały kilogram i <jak twierdził lekarz> trzeba było zrobić wszystko żeby do porodu nie doszło bo była zbyt mała i słaba. Udało mi sie donosić do 38 tyg, ważyła 2800 i po trzech dniach byłyśmy w domu.... także w 29 tyg waga 2600 jest chyba niemożliwa. Ale to już nawet nie o wage chodzi- jaki zastrzyk na wywołanie porodu w 29 tyg??????????? Kolego ty naprawdę sprawć w książeczce dzidzi w którym tyg faktycznie ona przyszła na świat....[/code]

fakt żaden lekarz nie zgodziby się na zastrzyk w tym tygodniu ciąży to apsurd :lol: :lol: :lol: a książeczka zdrowia hmmm czasami jak ktoś chce to zrobi tak by zmienić termin na jaki mu pasuje ...a wszpitalu napewno jest ten właśiwy...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]