Dzisiaj jest śr wrz 03, 2014 4:07 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Z pewnoscia taki temat badz podobny juz byl, ale bardzo prosze o odpowiedz...

Jestem w 5 tyg ciazy, o fasolke staralismy sie 11 miesiecy, przez caly ten czas dreczyly mnie brazowe plamienia, pojawiajace sie okolo 10 dni przed terminem spodziewanej miesiaczki i utrzymujace sie do jej przyjscia.
Od wczoraj zaczelam brac duphaston (1 tab, bo recepte wykupilam dopiero pod wieczor). Dzis obudzilam sie nad ranem i dostalam lekkiego krwawienia, nie towarzyszyl temu bol brzucha. Przerazilam sie, wiec wrocialm szybko do lozka oraz wzielam duphaston w dawce na poronienie zagrazajace, tzn zgodnie z zalaczona do leku informacja - 4 tabletki jednorazowo, potem po 8 godz znowu 1 tab.
Przez cale popoludnie nie mialam zadnych plamien ani krwawien, a teraz znowu pojawilo sie lekkie brazowe plamienie.

Czy moge zrobic cos jeszcze aby zapobiec utracie dziecka? Bardzo sie tym niepokoje, wiec prosze o szybka odpowiedz...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Asiulekh ja proponuje Ci abyś natychmiast pojechała do jakiegos ginekologa który może zrobić ci usg..zobaczy co sie dzieje..Poza tym leżenie i jeszcze raz leżenie plackiem..to powinno być twoim mottem. Bądź dobrej mysli..gdyby bolał cie brzuch to no-spa forte (lub podwójna zwykła 3 razy dziennei) to jest zalecenie mojego lekarza..
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj Grczak,

Dzieki za odpowiedz, problem w tym, ze tutaj z ginekologiem jest wielki problem, mieszkam w Irlandii, a tutejsza sluzba zdrowia dziala zupelnie inaczej. Malo kto oglada tutaj ginekologa, to nie jest tak popularna specjalizacja jak u nas, rzadko kiedy wykonywane jest tez badanie ginekologiczne...

No-spy tez nie mam, bylam dzis w aptece, ale kobieta zrobila wielkie oczy i nie wiedziala co to jest. Jutro sprobuje w innej, ale byc moze tego tu po prostu nie maja... :shock: A przydalaby mi sie, bo mam cholerne zaparcia i wtedy boli mnie caly brzuch...

Zobacze czy jutro uda mi sie cos zalatwic, dzis odpoczywam caly dzien... :)

Wielkie dzieki, pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

asiulekh najważniejsze żebyś leżała.
Ja na początku ciązy miałam krwiaka i też krwawiłam. Lekarz przepisał mi Duphaston i powiedział, że jak będę leżeć to wszystko będzie dobrze i, jak widzisz na suwaczku, jest :wink:
Głowa do góry wszystko będzie dobrze :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tygrysku, ciesze sie, ze u Ciebie wszystko w porzadku, no i gratuluje corki :!: :!: :!:

Dobrze, ze to weekend, wiec moge odpoczywac i nic nie robic, od poniedzialku musze wrocic niestety do pracy, mam nadzieje, ze fasolka sobie poradzi, tylko o tym teraz mysle... :?

Tygrysku, podnioslas mnie troche na duchu... Ile tabletek duphastonu bralas dziennie?

Dzieki dziewczyny za wszelkie informacje.

Trzymajcie sie, pozdrawiam... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

temacik robi sie pogaduszkowy wiec przenosze do dzialu objawy ciazy... :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kochana ja poroniłam dwa miesiace temu plamienia od 5 tygodnia mi nie kazał tyle leżec nie donosiłam ciązy...gdzie kolwiek jestec dufaston dwa razy dziennie i zwolnienie z pracy natychmiat leżenie leżeni i leżenie tylko siku do ubikaci i tak do końca trzeciego miesiąca. a potem lekarz ci powie co dalej nie chce cie straszyć ale praca odpada naprawde inaczej żle to widze przykro mi. musisz cos poświecic. nie idz już do pracy wcale. trzymam kciuki

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]