Dzisiaj jest śr lis 26, 2014 9:40 am

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: KIEDY URODZE?
Awatar użytkownika

WITAM, dzis jest 29 a ja 30 mam termin, męczy mnie już koniec ciąży chyba jak wszystkich kończących, mam obolałe krocze, dokładnie to bóle kości w środku tak jakby sie rościągały itd. rozumiem , ze macica ćwiczy poprostu przed porodem tak mam od 2 tygodni gdzies. Jednak od 2 dni mam delikatne bóle w brzuszku na dole tak jak miesiaczkowe tylko delikatne, drazniące leciutko, pojawiaja sie co kilka godzin, ale nie moge powiedziec ze to jakies skurcze, nie odszedl mi jeszcze zaden czop, przytylam 19 kg, dziecko niby wazy juz ponad 3400kg, bo 2 tyg. temu bylo wazone, bolą mnie wszystkie kości tak jak reumatyzm:) moze ktos mi doradzi kiedy powinnam rodzić moze ktos sie zna troche na tym:) tydzien temu jak bylam u ginekologa to mowila ze zadnego rozwarcia niemam jeszcze, minel tydzien i czekam do jutra:)juz bym chciala zeby bylo po, krocze niedaje os obie zapomniec wiec pytanie ile jeszcze tak poboli, jak ja odroznie skorcze?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oj, wiem, co masz na myśli i co czujesz. Ja mam tak samo. A od 2 tyg szyjka mi się tylko o pół cm skróciła. A chodze jak paralityk

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nic niewiem o skroceniu szyjki, niebede miala juz nastepnej wizyty u gin.. bo mowila ze nietrzeba ze niedlugo zapewne urodze a ja niewiem jak odroznie skurcze niemam pojecia o tym:)o tym jak sie poruszam to juz nic niemowie najlepiej jakby mni ktos nosil he

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Odróżnisz, bo skurczy nie da się pomylić z niczym innym. Jak możesz mówić w trakcie skurczu to znaczy, że to nie jest to :D A kiedy urodzisz to wie tylko ... dzidziuś :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No ja podczas skurczy miałam najwięcej do powiedzenia, szczególnie do lekarzy :lol:
Nie martw się jak przyjdą skurcze to będziesz wiedziała, że to to, bo będą bardzo częste, długie i bolesne. Jak będziesz mogła chodzić, to znaczy że jeszcze troszkę, ale nie zwlekaj za bardzo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A mam jeszcze pytanie, kiedy zaczne miec skurcze mam nadzieje ze w tym czasie bede w domu i tak jakby po mojej mysli obmyśliłam sobie że jak będe miała te przerwy miedzy skurczami to zdaze powoli sie obmyc aby czuc sie czysto i przebrac do szpitala, czy zdaze? czy te bole sa tak silne ze nc niebede mogla robic?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

podobno te bóle są tak silne ze nie jestes w stanie mówić a ruszac sie na pewno.
ale po skurczu przychodzi chwila przerwy i moze wtedy w zaleznosci ile ona trwa moze zdążysz....
Trzymam kciuki zebys jak najszybciej i jak najlżej urodziła!!!!!!!!!!
będzie dobrze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam wszystkie niecierpliwe - moj termin to 1 wrzesien wiec mamy podobnie
wczoraj bylam u poloznej rozwarcie na 1,5 cm ale szyjka jeszcze nie skrocona calkowicie zapytala czy chce masaz szyjki bo to nieraz pomaga przyspieszyc chociaz nie jest to przyjemne
wiec zgodzilam sie, po tym zabiegu mialam bole dosyc regularne ale niezbyt mocne i po paru godzinach przeszly
dzisiaj spokoj tylko brzuchol twardnieje a mala sie niezle wierci

a ja chce, zeby juz bylo po czego i Wam zycze

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam ja termin mam na 8 wrzesnia a juz od ponad miesiaca mam ten bol w kroczu i skurcze przepowiadajace! jednak od 2 dni mam dosc silne te skurcze i dosc regularne bo co 10 min przez np2h a potem np1h przerwy i od nowa sie zaczyna od wczoraj tez bola mnie plecy przy tych skurczach. szyjke mam juz skrucona i wygladzona rozwarcie na 1cm i dzis od rana sacza sie ze mnie jakby wody ale jest tego bardzo malo:( dziewczyny ja mam juz dosc tego czekania i tej cholernej niewiedzy!!! chcialabym zeby mnie zlapalo i zebym od razu wiedziala ze to juz!!! ale dzis chyba pojade niech mnie sprawdza bo nie wytrzymam dluzej tej niepewnosci!!! POZDRAWIAM WSZYSTKIE ZNIECIERPLIWIONE!!!!!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam termin na 2 września... jak nie urodzę do niedzieli, to od poniedziałku mam biegać codzinnie na kontrole :roll:
A ze skurczami przepowiadającymi to mam je już 3 tygodnie... i to bardzo często mam śliczne, regularne skurcze co 5 minut przez np. godzinę... tylko że jak narazie zawsze mijają :(

Dodek lekarz mi mówił, że jeśli bedą mi się wody sączyły [albo nie bedę pewna czy się nie sączą] to powinnam natychmiast jehać do szpitala...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no i bylam w szpitalu przebadali mnie i wszystko mam juz gotowe do porodu wedlug lekarza lada dzien urodze mam tylko czekac na regularne skurcze co 3/4min albo na odejscie wod. a to co ze mnie wycieka to nie wody :? pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mi juz mija 1 dzień po terminie, byłam dzis na ktg, dzidziusia serce super, a u mnie na wykresie wyszlo ze mam jakies skurcze regularne ale slabe, ja ogolnie sama ich wogole nie odczuwam niby mam juz je tydzien:)ale coz, moze pozniej ebda silniejsze, dali mi skierowanie na wypadek noi za 6 dni do szpitala, wtedy zrobia mi badania doladne i stwierdza co robić, dziwie sie że wywołujecie sobie te skurcze,np. masazami macicy czy cus, przeciez lepiej jak dzidzius posiedzi dluzej w brzuszku i sam da znac kiedy ma przyjsc, tak mi sie wydaje ze natury niepowinno sie oszukiwac, no chyba ze trzeba ze wzgledu na badania lub zdrowie. Z tymi wodami to bym podyskutowała, jak to mniejwiecej u was wyglada z tym sączeniem się. Bo ja od jakis 2 tygodni pomijajac te cholerne upławy:) zauwazylam u siebie od czasu do czasu wilgotna bielizne, tzn mokre ale nie sa to upławy tylko wlasnie tak jakby woda, bo jest tego wiecej niz uplawow, czytalam w gazecie ze rozpoznac wody plodowe mozna gdy czuć je "rybami" taki to jest zapach, ale nieczuć niestety tym dlatego niewiem co to jest, dzis zauwazylam leciutko rozowawe majteczki takie doslownie leciutko rozowawe mokre, i niewiem co to jest pomyslalam sobie ze przy grzybicy sa objawy podobne bo uplawy ponoc wtedy sa żółtawe a czy rozowawe tez?, a moze to ten czop sie tak saczy od kilku dni? Dzisiaj pierwszy moj nowy objaw to wlasnie teraz:)he czuje doslownie bardzo delikatne bolesci w dole brzucha, tzn. tak jak przy miesiaczce, ale sa tak slabe ze prawie neizauwazalne, juz przestalo:)raz mialam tak 2 dni temu. Fajnie ze macie podobne terminy do mojego, gdyz nieznam nikogo kto jest w ciazy zwlaszcza w tych miesiach, milo mi Kasia jestem:)23lata, to moj pierwszy bobas i niewiem co to bedzie, z mezem chcemy niespodzianke he:)chociaz przyznam ze liczymy bardziej na chlopczyka ale oby zdrowe :)ciekawe jak to jest rodzic:)niewiedzac co:)szok pozdrowionka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny ja mam termin na 4.10 ale juz sie niepokoje, nie chcialabym przenosic, najlepiej gdyby sie mały wybrał na swiat pare dni przd planowanym terminem, ale cos czuje ze mi to nie grozi hihi
trzymam za Was kciuki i zobaczycoe ze będzie dobrze!
jakby cos piszcie, staram się na bieżąco czytac i uczyc na Waszych doświadczeniach ... sama będę "zielona" jak przyjdzie co do czego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej
mój termin to 1 wrezsień:) czyli dziś a tu spokój taki... wczoraj bylam na badanaich w szpitalu ale na razie cisza i wszystko ok:) tez już bym chciała mieć to za sobą
też odczuwam bół w kośćiach ale do wytrzymania, mam chwilami malutkie bóle takie jak przy miesiączce ale nic poza tym.
Niech to juz nastąpi !!!!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wyłączyłas telefon?? moja kolezanka w dniu terminu (nic się nie działo) miałą tyle telefonów ze wyłączyła telefon bo się jeszcze bardziej stresowała
ale nasteonego dnia po południu dostała skurczy i .... poleciało ;)

Tzymam kciuki, Na pewno będzie dobrze! odpoczywaj bo to ostatnie chwile ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no ale nadal nikt mi niewytlumaczyl jak to wyglada jak sie sacza wody, dzis gdy ejst juz 2 dzien po terminie musialam 2 krotnie sie umyc gdyz mialam wilgotna bielizne wydaje mi sie ze cos wycieka ze mnie, ale nie na tyle zebym byla pewna ze to na 100% wody, ciagle mysle i sie wacham, myslicie ze to juz blisko:)?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Bajda wczoraj rozmawialam z polozna i mowila mi ze jak wody sie sacza to najlepiej poznac po wkladkach. jak bedziesz musiala wymieniac co godzine to najlepiej juz jechac jednak jak ci starczy na dluzej to pewnie uplawy. ja jeszcze sie turlam a bule mam juz tak silne ze czsami wytrzymac nie idzie tylko czekam az beda regularne ale tak naprawde to juz przestalam wierzyc ze kiedykolwiek urodze :) maz sie smieje juz ze urodze dopiero na jego imieniny 11listopad (termni na 8 wrzesien) pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Bajda - ja byłam dzisiaj na KTG i położna powiedziała, że jeśli "coś" się będzie sączyło - najlepiej przyjechać z podpaską, wkładką albo majtkami - mają w szpitalach takie odczynniki i powiedzą Ci od razu czy to wody - czy cokolwiek innego.
Ja mam termin na 19 września, ale od tygodnia mam już skróconą i gładką szyjkę - trzy dni temu odszedł czop (taka galaretka - ale czysta, bez krwi), a delikatne skurcze mam już od jakiś 2 tygodni conajmniej. Lekarz powiedział, że jeszcze jakiś tydzień i synek się ewakuuje - najgorsze jest to czekanie. Dajcie znać co u Was.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Moderator: Moderatorzy

Strefa czasowa UTC [letni]