Dzisiaj jest ndz wrz 21, 2014 4:02 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Dziewczyny mam do was pytanko
Zaczynam 1 cykl z Clo biore go od 3-7dc
kiedy moge sie spodziewc owulki??Czy jak pojde 14dc na i usg to nie bedzie za pozno? (Chce pojsc tylko na 2 usg przed i po owulacji)

JAKA DAWKE PRZYJMUJECIE! JA BIORE 1X1 ZASTANAWIAM SIE CZY NIE JEST ZAMALALA.
Kiedy zazwyczaj u was nastepuje owulka po clo?

Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2007 2:55 pm przez agnuszka2007, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja przy takiej stymulacji od 3-7 dnia cyklu mialam monitoringi w 10 i 13 dniu i przewaznie to drugie USG bylo juz po albo wcale nie bylo owulacji :(

Wszystko przychodzi w samą porę do tych, którzy potrafia cierpliwie czekać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

agnuszka2007 ja tez zaczynam pierwszy cykl z clo ale dopiero jak @ przyjdzie.tak jak ty mam brac od 3dc przez 5 dni,a na usg mam przyjsc w 10 dc potem zobaczymy.mam nadzieje ze ten hormonik nam pomoze ,trzymam kciuki :) .
Maylin_ atobie cos dalo zazywanie clo?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No jak widzicie dziewczynki nie mam suwaczka fasolkowego wiec wiele z moich staran nie wyszlo teraz musimy odpaczac od lekow i starac sie naturalnie a potem lekarz zadecyduje co z nami zrobic.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć!

Ja mam teraz drugi cykl z Clo. W pierwszym lekarz uciekł mi na urlop, a w drugim owulację miałam 12dc, bo gdy poszłam na usg 13dc było już po wszystkim. Ale lekarz powiedział że owulka musiała być niedawno bo na to wskazywał obraz usg.
Powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kurcze dziewczyny , mialyscie dosc wczesnie owulacje,,,,sama juz nie wiem , moze 14dc to juz za pozno na usg.
W sumie ja nie wiem po co biore clo nie wiaze ztym zbyt wielkiej nadzieji, mam swoja owulacje ale gin dał mi clo na wzocnienie i powiekszenie ielosci pecherzyków...jak tearz sie nie uda to hsg.
Ile czasu sie stracie???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej Agnuszka
Ja także mam cykl stymulowany Clo (HSG też miałam) i z tego co mówił mój lekarz to owu powinna być w okolicy 13 dnia cyklu. u mnie pęcherzyki nie pękają same więc biorę pregnyl w 13 dniu cyklu, no i byłam u gin w 17 dniu cyklu i powiedział że miałam owu - czyli u mnie była między 13 a 17 dniem

Co do tego czy warto iść na usg 14 dnia - moim zdaniem warto- nawet jeśli lekarz powie Ci że pęcherzyk nie pękł to określi jego wielkość i czy dobrze rośnie i wtedy np. zadecyduje podać Ci pregnyl na pęknięcie lub zaleci Ci monitoring na np. 17 dzień cyklu. albo może Ci już pękł - to też ważna informacja - oznacza że odbyła się owulacja i gin też na podstawie usg stwierdzi wielkość pęcherzyka i powie czy wszystko ok

a ja staram się niedługo - jeśli chodzi o przytulanie :) jednakże od ponad roku walczę z różnymi choróbskami - których leczenie wyklucza sex :( (a które - paskudy - wyszły, jak oznajmiłam lekarzowi że chcemy mieć dziecko...)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

na wszelki wypadek pojde na monitoring 12dc,,,by sie zorientowac czy se cos wykluło,,,,,

Dziewczyny mam jescze 1 pytanie!!!CzY bierzecie luteine po owulacji???jak tak to przez ile dni?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

I to jest bardzo dobry pomysl :D trzymam kciuki zeby pecherzyki rosly olbrzymiaste i same popekaly.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja po owulacji dwa dni pozniej zawsze zaczynalam brac duphaston na zagniezdzenie i ewentualne podtrzymanie ciazy. Luteine bralam tylko raz na wywolanie nieregularnej @ wiec nie wiem jak powinnas to brac.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Duphaston to jest to samo co luteina-po prostu progesteron pod inną nazwą. Cel brania ten sam-pisała o tym Maylin.
Luteinę bierze się po stwierdzonej owulacji przez 10 dni. Ja tak przynajmniej biorę. Po dwóch , trzech dniach od odstawienia powinna pojawić się @, czego Cie nie życzę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

agnuszka:"na wszelki wypadek pojde na monitoring 12dc,,,by sie zorientowac czy se cos wykluło,,,,, "
ja musze isc 10 dc,ale 12 nie bedzie chyba za pozno,owulacja po clo nastepuje po 4-5 dniach po ostatniej tabletce wiec najpozniej 12 dc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

alutka ale widze ze ty juz jednego szkraba masz i to wcale nie takiego malego :D a my staramy sie z mezem juz prawie 4 lata leczyli mnie na Pcos przez 7 lat a teraz jak trafilismy do kliniki leczenia bezplodnosci po odpowiednich badaniach okazalo sie ze jestem zdrowa i nie mam pcos a przez 7 lat z przerwami faszerowali mnie hormonami co zaburzylo moja gospoarke hormonalna. Teraz dziewczynki bede musiala zaczekac az organizm sie odbuduje i wszytko wroci do normy. Nie przestajemy starac sie naturalnie ale jak widzicie cos nie wychodzi :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Maylin_ pisze:
alutka ale widze ze ty juz jednego szkraba masz i to wcale nie takiego malego :D a my staramy sie z mezem juz prawie 4 lata leczyli mnie na Pcos przez 7 lat a teraz jak trafilismy do kliniki leczenia bezplodnosci po odpowiednich badaniach okazalo sie ze jestem zdrowa i nie mam pcos a przez 7 lat z przerwami faszerowali mnie hormonami co zaburzylo moja gospoarke hormonalna. Teraz dziewczynki bede musiala zaczekac az organizm sie odbuduje i wszytko wroci do normy. Nie przestajemy starac sie naturalnie ale jak widzicie cos nie wychodzi :(

u nas pierwsza fasolka sie zasiala po laparo -mialam usuwane torbiele i przy okazji udroznione jajowody -stzral w dziesiatke w pierwzsym cyklu :D .potem bardzo dluga przerwa taby anty i od maja koniec z tabsami bo sie znowu jakies torbiele czynnosciowe robily.po pierwszej @ poszlam do kontroli mialam usg i pierwszy raz w zyciu pecherzyk i endo i wszystko jak w ksiazce .to bylo w maju wtedy jeszcze nie bylismy zdecydowaniu na drugie i jak teraz od lipca chcemy to nie wychodzi i jeszcze doszedl teraz brak owu i dlatego czekam na @ jak na zbawienie zaczynamy clo i czekamy co bedzie :D .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Alutka a ile czekasz na @? Bo mi tak sie rozregulowal organizm ze po odstawieniu wszytkich lekow na @ czekalam 106 dni wczoraj sie skonczyla ale jak znowu tak bedzie to nie wiem , chyba wroce do brania hormonow tylko poto zeby @ byla regularna jak do tej pory.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Maylin_ pisze:
Alutka a ile czekasz na @? Bo mi tak sie rozregulowal organizm ze po odstawieniu wszytkich lekow na @ czekalam 106 dni wczoraj sie skonczyla ale jak znowu tak bedzie to nie wiem , chyba wroce do brania hormonow tylko poto zeby @ byla regularna jak do tej pory.

jak narazie wszystko terminowo do tej pory bylo .tzn od maja :) .wczesniej bralam rozne tabsy anty na uregulowanie cykli i pozbycie sie torbiela ktory raz byl a raz nie.moja ginka powiedziala ze sie poddaje ze ona z tatorbiela nie da rady i ona poprostu jest albo nie.no to ja powiedzialam jej ze koniec z tabsami co ma byc to bedzie :) .torbiel znikla cykl 28 dni @ jak w ksiazce (a wczesniej moglam nie miec 2-3 miesiace)-topierwszy cykl zaraz po odstawieniu tabsow, cykle mam raczej regularne ,mowie raczej bo to wygladalo tak 28-28-29-26.mam nadzieje ze teraz tez bedzie szybko :D . a jezeli chodzi o hormony to powiem ci nalatwiej zajsc zaraz po odstawieniu i czsami lekarze stosuja taka metode niby cie lecza 2-3 miesiace a potem odstawiasz i bach :wink: .

Ostatnio zmieniony czw sie 30, 2007 4:45 pm przez alutka.k, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No tak to ja bym tez chciala :D w sumie to pierwszy miesiac po odstawieniu lekow. Ale wole sie nie nastawiac rozczarowanie wtedy mniej boli :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A JAKA dawke przyjmujecie, 1 czy 2 dziennie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja osobiscie zaczynalam od dawku jednej , potem po 2 cyklach przeszlam na 2 tabletki a potem na 3 a to juz maxymalna dozwolona dla organizmu dawka. Kazda z Was powinna przyjmowac ten lek zgodnie z przepisem lekarza , wazny jest takze monitoring zeby obserwowac co sie dzieje po tym leku. Bo znam takie osoby ktore wogole nie reaguja na ten lek. Lekarz mi powiedzial ze max brania tego leku to 6 miesiecy jesli nie uda sie w tym czasie zajsc w ciaze to nie nalezy wiecej przyjmowac tego leku. Wtedy lekarz powinien podac inne leki przewaznie siega sie juz po gonadotropiny.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja brałam 2tabl clo w 5-9dc. Jeśli chodzi o to kiedy monitorować cykl przez usg to chyba zależy od długości cyklu. Ja przy cyklach 35-37 dniowych owu mam ok 20 -22dc. W moim przypadku nie ma więc sensu żebym robiła usg już w 12 czy 14 dc. Jutro właśnie wybieram się na usg (19dc) i zobaczymy czy są pęcherzyki i w jakiej kondycji. Ewentualnie gin zadecyduje o podaniu pregnylu na pęknięcie pęcherzyków. Dodatkowo mierzę temp. (dziś delikatny skok) i od 16dc co drugi dzień robię test owu. (na razie negatyw) Dodatkowo od 22-23dc mam brać duphaston (10dni) i czekać na @ :evil:

wkrótce laparo

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]