Dzisiaj jest czw kwie 24, 2014 2:17 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość

Czesc dziewczyny!

Pojawił mi się problem.Jak pisalam wczesniej, staramy się z mężem o dzidziusia i .... nie mogłam zajsc w ciążę i nie mogłam, postanowiłam wybac sie na prywatna wizyte, wczesniej chodziłam do przychodni. Spoznial mi sie okres, zrobiłam test-wynik negatywny. W 45 dniu poszlam do lekarza, powiedziałam mu wszystko i moja wizyta trwala zaledwie 2 minuty. Powiedział jedno zdanie: to prawdopodobnie wina tabletek, ktore przestałam brac w lutym, szaleja hormony i musze czekac na okres...nie zbadal mnie ani nic, weszlam i wyszlam. W 60 dniu od ostatniej miesiaczki poszlam ponownie, prywatnie juz do innego gina. Zbadal mnie bardzo dokladnie i oswiadczyl mi ze mam torbiel na jajniku :( Jest wielkości 4 cm. Nie zapytalam go z przerazenia w jaki sposob mogl powstac i dlaczego...Boje sie, zeby nie bylo to nic zlosliwego. Przepisal mi lekarz diane 35 na 2 miesiace i podobno ma mi pomoc branie tych tabletek na zlikwidowanie tego torbiela a nastepnie mam brac duphaston od 16-25 dnia cyklu. Dziewczyny, miała ktoras z was cos takiego? Lekarz oswiadczyl mi ze w tym momencie nie jestm w 100% plodna...czy to prawda? Czy moja plodnosc powroci jezeli torbiel zniknie czy moge miec jakis problem z zajscie w ciaze?Czemu taki torbiel likwiduje sie za pomoca tabl antykoncepcyjnych? czy moze on powrocic znow za jakis czas?

pomozcie proszę!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witaj Milkaj. Miałam podobna sytuacje jak Ty, tylko nie staralismy się wtedy o dzidzię. miałam 6cm torbiel na jajniku, byłam przerazona jak to usłyszałam, dodam że chodze prywatnie do lekarza i ten po kilku sekundach badania powiedział co i jak. Zrobił mi usg dopochwowe i pokazam tego wstęciucha. Przepisał antybiotyk na 2tyg. i jakies tabletki na nasiadówki. Nazwy nie pamiętam bo było to 2 lata temu. Po 3tyg. wszystko mięłoa torbiel sie rozpłynął :) . lekarz powiedział że gdyby nie udało sie farmakologicznie , to laparoskopowo, a to podobno dośc ryzykowny zabieg, mało sprawna reka lekarza i bezpłodnośc gotowa.
Mam nadzieje że u Ciebie też wszystko będzie ok.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Milkaj pocieszę Cię od razu, że torbiel to nie koniec świata :wink: wyleczysz go i spokojnie powinnaś starać się o bobasa :)

Ja jednego torbiela miałam usuwanego operacyjnie razem z jednym jajnikiem, a potem zrobił się drugi na drugim jajniku, ale na szczęście "rozpłynął" się po tabletkach antykoncepcyjnych. Także głowa do góry. Jak widzisz ja po torbielach i z niepełnym wyposarzeniem jestem w ciąży, więc się nie martw, tylko się lecz :D

Pozdrawiam!!

Ach no i dopiszę, bo pytasz jak to mogło powstać itp. wyobraź sobie, że chyba do tej pory nie wiadomo dlaczego i od czego powstają torbiele. Przynajmniej mi nikt w szpitalu nie umiał wytłumaczyć.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziekuję Wam za posty. Przyznam sie, ze lepiej mi sie zrobilo na sercu jak je czytalam, bo wcz naczytalam sie roznych informacji na internecie na ten temat i troche sie podlamalam. Tak mi sie wydaje ze powstaje on w wyniku zaburzen hormonalnych, ale wlasnie pewna to tego nie jestem. Powiedzcie mi czy czulyscie to w jakis sposob ze ten torbiel pekl, ze brzuch was bolal lub mialyscie inne dolegliwosci?

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Torbiel gdyby Ci pękł, to jest, z tego co się orientuję (przynajmniej tak mi lekarze mówili) coś takiego samego, jakby komuś się wyrostek rozlał. Ale to musi nie wiem jaki być, ja tego co operacyjnie był usuwany, to miałam wielkości główki dziecka, także był ogromny. Jeśli lekarz przepisuje Ci tabletki antykoncepcyjne na rozgonienie jego, to myślę, że nie ma takiej możliwości, żeby Ci pękł...
Obyś tylko lekarza miała dobrego, to będzie wszystko oki. Głowa do góry :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziękuje absta za odpowiedz, powiem Ci, pocieszyłas mnie, bo jak wczoraj naczytałam sie na ten temat i jak przeczytałam jak ten torbiel moze wygladac, to caly czas az niedobrze mi :/

Powiedz mi jeszcze jedno, bo moze bedziesz wiedziec, czy ten torbiel moze miec wplyw na wynik z cytologii? Czy raczej jedno z drugim nie ma nic wspolnego. Mialam robiona cytologie w lutym i wyszla 1 czyli wszystko ok, teraz ten obecny lekarz mi powtorzyl i tak zastanawiam sie czy ten torbiel moze jakos wplynac na jej wynik....

pozdrawiam i gratuluję ciąży :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No niestety tego to już nie wiem... ja zaraz po wykryciu ekpresowo trafiłam do szpitala, także nawet nie było czasu na takie rzeczy, a za drugim razem, to powiem szczerze, że nie pamiętam...

Co do wyglądu i składu torbieli, to w sumie dlatego Ci nic nie pisałam, bo mi też było niedobrze, jak się dowiedziałam, co we mnie siedziało, ale widocznie tak musi być :lol:

Pozdrawiam!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:cry: tez bylam dzis u ginka
i podejrzewa u mnie stan zapalny i cyste!!!
w piatek ide na usg
staranka narazie trzeba odlozyc na pozniej :cry:
ale teraz jest mi niedobrze i brzuch mnie boli po tym badaniu!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny powiedzcie mi jak szybko można zajść w ciążę po usunięciu torbiela sterydami?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ewell20 przykro mi, ale co się odwlecze... :) bądź dobrej myśli.

aniaolawa tu Ci nie pomogę, bo ostatnio miałam torbiela ze 4 lata temu, a my specjalnie o bobasa się nie staraliśmy, więc może któraś inna dziewczyna...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja powiem wam, ze w chwili obecnej biore hormony, a staramy sie o dzidziusia.Lekarz dal mi hormony na 2 miesiace a pozniej mam brac dusphaston (nie wiem czy tak sie to pisze). Powiedzial mi ze staranka mozemy zaczac od razu jak skoncze brac hormony tylko musze pamietac zeby lykac folik 1 tabl dziennie i zeby w wyznaczonych dniach brac dusphaston. Na koniec wizyty powiedzial mi ze do zobaczenia jak ujrze 2 kreseczki na tescie ciążowym i tyle....wiec mnie sie wydaje ze po hormonach od razu mozna zaczac staranka i mam nadzieje ze ten torbiel zniknie po nich.

A wiecie moze czy na wynik z cytologii moze miec wplyw ten torbiel na jajniku?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

[size=24]ja bralam tabsy i mimo tego mam cyste!!!![/size]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No ja tez brałam tabsy, odstawilam w lutym, w kwietniu bylam na badaniu usg i bylo wszystko ok. Spoznial mi sie okres wiec wybralam sie ponownie i lekarz stwierdzil torbiel na jajniku. Powiedzial ze w moim przypadku musze leczyc sie na nowo hormonami i przepisal mi diane 35.i staranka musimy przesunac o 2 kolejne miesiace.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Milkaj , torbiele na jajniku nie dają żadnych zmian w wynikach cytologii - przynajmniej tak jest u mnie. Mam torbiel, a cytologie na I grupę, więc ok. Obecnie jestem w ciąży (30 tydzień), dzidziuś jest zdrowy. Torbiel może przeszkadzać podczas naturalnego porodu, więc możliwe, że będzie cc. Dziewczyny, jak tylko wiecie, że macie torbiele (u mnie nikt nie wybadał przed ciążą), to lepiej je wyleczyć, bo później się żyje trochę jak na bombie.
Niby dzidziusiowi nie szkodzi, ale i tak się człowiek martwi cały czas. Do tego czasami jeszcze badają , czy nie torbiel nie ma charakteru nowotworowego(badanie CA125), no i wtedy też jak się czeka to nie jest za fajnie....[/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć Dziewczyny! Ja jestem teraz w 61 dc i nadal nie mam @ a zazwyczaj mam bardzo krótki cykl (czasem nawet 22 bo dodam że mam nieregularny). Boje sie że to tez może byc torbiel.

Mam pytanie-czy bolały was piersi? Bo mnie strasznie bolą ale to może dlatego że tyle czasu nie miałam @. Normalne że zawsze mnie bolały ale nigdy tak bardzo. Dodam ze robiłam sobie trzy testy i wszystkie negatywne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

1988zielona ja osobiscie radze ci isc do lekarza, bo niestety z twoich objawow nie wywnioskujemy rtego co to moze byc.wszystko wyjdzie na badaniu lub USG i wtedy lekarz zaleci ci jakas kuracje.my tez staralismy sie o dzidzie i wlasnie torbiel wszystkiemu przeszkadzal, ze nie dochodzilo do zaplodnienia a cykl moj ostatni trwal dokladnie 60 dni.to przez ten torbiel tez nie mialam regularnego okresu, tak lekarz powiedzial, wiec ja radze wybrac sie na wizytke do lekarza.

pozdrawiam i daj znac po wizycie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Milkaj, torbiel sama nie znika i dlatego trzeba brac hormony na nia.
A to dlatego, ze one pozwola sie jej wchloniac- nie bedzie nastepnego jajeczkowania, to ta wypuklosc bedzie mogla sie zagoic.

Ja mialam cale jajniki w torbielach i jak reka odjął, wygladaly jak kiscie winogron.

Nie martw sie, dwa miesiace i nie bedzie sladu!

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Czesc!

Powiedzcie mi proszę, czy możliwe jest, ze ten jajnik na ktorym mam torbiel bedzie mnie pobolewał? Dokladnie tak zdazylo mi sie dzisiejszej nocy. Obudziłam sie z bólem wydawało mi się, ze byl to ból włąsnie tego jajnika na ktorym jest torbiel. Wzięlam Apap, bol minal.Obecnie jestem przy 9 tabletce Diane 35. Mozliwe jest ze ta torbiel wchlaniajac sie lub przy braniu wlasnie hormonow bedzie się "odzywac"? Czy moge zauwazyc to jakos sama np podczas okresu ze torbiel ta zniknela? Wyczytalam na jednym z forum, ze dziewczynie podczas okresu z krwia zeszla jakas blonka i twierdzi ona ze byla to wlasnie blonka torbiela.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pobolewanie leczonego jajnika nawet silne jest zupelnie naturalne. Nic więc sie nie martw, bo to znaczy, ze wszystko wraca do normy.

Diane35 to jeden z najlepszych srodkow hormonalnych na problemy z torbielami na jajnikach. Mnie wyleczył całkowicie, a mialam calutkie jajniki jak we wrzodach.

Jak boli to zwykle peka blonka i po wszystkim.
Mnie sie nic nie złuszczało.
Z tego co wiem, blonka wchlania sie samoistnie.
Ta blonka to z pęcherzyka Graafa jest, gdy dojrzewa komorka i sie nie wydostaje. Stad ta torbiel.
Jakby te blonki sie złuszczaly to przy jajeczkowaniu, zawsze by nam wychodizla, a tak sie nie dzieje:)

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mika przede wszystkim spokojnie....nerwy napewno nie sa wskazane nie dalej jak kilka miesiaecy temu odkryto u mojej mamy torbiel. Mama ma 43 lata od dawna stosowała tabletki. Nagle zaczeło ja jakby pobolewać z boku, tak jak czasem bola jajniki przy okresie. Poszła do lekarza i wykryto taka własnie torbiel wtedy miała 3,5 cm. Lekarz poczatko zaproponował leczenie tabletkami. Mama odłozyła troche kasy i udała sie do prywatnego lekarza, od ostatniej wizyty minol jakis miesiac torbiel miala juz wtedy 4 cm. Powiedział jej że oczywiscie mozna to leczyc tabletkami ale on z wlasnego doswiadczenia wie, że takie rzeczy nie skutkuja. Zaproponowal jej zabieg usuniecia laserowego. Polegało to na zcięciu laserem tej powierzchni jajnika z torbielem. Mama w szpitalu lezała dosłownie dwa dni. Zrobili jej trzy małe dziurki , które teraz znikneły bez śladu. Wiadomo , że takie cos lubie sie czasem odnawiać ,ale na szczeście w jej przypadku nic takiego nie ma narazie miejsca. Poszukaj dobrego specjalisty i pomyśl o tym czy warto trzymać cos takiego w organizmie. Powodzenia

Zostawione samo sobie, nie zabłyśnie

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Moderatorzy: lady_in_red, Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]