Dzisiaj jest wt lis 19, 2019 1:26 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Jestem w 9 tygodniu ciąży (7 od poczęcia) wykryto u mnie bakterie: staphylococcus koagulazoujemny i enterococcus faecalis ginekolog przepisał 12 czopków macmiror complex 500 a dziś na forum jakaś dziewczyna mi napisała, że w pierwszych tygodniach ciąży może ten lek spowodować poronienie. jestem w trakcie brania leku, połowę już wziełam i przyznam, że bardzo mnie zaniepokoiła ta informacja. Nie wiem brać czy przerwać. Proszę o informację nt bezpieczeństwa tych czopków na początku ciąży.
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeśli już zaczęłaś przyjmować jakiś lek to nie możesz do przerwać w trakcie to bardzo ważne bo uodprnisz się na lek i będzie problem. To bardzo skuteczny antybiotyk mój lekarz mówi, że tłucze wszsytko. Macmiror to połączenie nystatyny z nifurantelem. Pierwsza należy do kategorii C - to znaczy można ją stosować, gdy korzyści dla matki przekraczają ryzyko dla dziecka; drugi lek można bezpiecznie stosować miejscowo w ciąży. Nie bój się lekarze wiedzą co dać. Pomyśl gdy nie będziesz przyjmować leku Twój stan się będzie pogarszał i to zaszkodzi dziecku. Ale będzie wszystko dobrze

Czego Ci życzę

AGA

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aazz7 zaczełam przyjmować ale jeśli lek miałby zaszkodzić to chyba lepiej przerwać niż brać do końca a potem nie móc sobie darować, że się coś złego stało i mogłam temu zapobiec.

Sęk w tym, że w necie jest kilka wypowiedzi dziewczyn, u których było wszystko ok a po zażyciu macmiroru dziecku nagle przestało bić serce i umarło. Zobacz sobie choćby ten wątek <nie wklejamy linków do innego forum :!: mychola >

Najgorsze jest to, że gin, który mnie prowadzi i do któego mam zaufanie jest na wakacjach (i to chyba za granicą) i będzie dopiero od września, lek przepisał mi inny ginekolog.
Nie jestem nauczona bezgranicznie ufać w to co mówią i przepisują lekarze i mam ogromny dylemat. Gdyby mi mój gin powiedział, proszę się nie martwić jest ok, tobym się uspokoiła ale do tego nie mam takiego zaufania a widzę, że faktycznie w pierwszych tygodniach ciąży może źle się skończyć. I co robić??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No bo właśnie tak jest z tymi lekarzami, że jak są potrzebni to ich nie ma.

Ja nie jestem lekarzem, przyjmowałam ten lek przed ciążą i wiem, że to jeden z najmocniejszych dlatego się dziwię, że dostałaś go na początku leczenia. Zakładam, że miałaś robiony wymaz z wykazem leków na które te bakterie są wrażliwe i może tam wyszło, że to jedyna możliwość. Znalazłam na necie inf, że nifurantelem działa w osłonowo na dziecko. Jejku naprawdę masz problem i nie wiem co Ci napisać, bo wiem jaki strach czujesz. 6 tabletek Ci napewno nie pomogło, już są wzięte przepadło. Ja bym wzięła do 10 tabletek i reszte odstawiła. Albo jeszcze lepiej jutro umówiła się z lekarzem prywatnym takim który zostanie Ci na forum polecony i zaszła do niego i powiedziała, że się martwisz i niech Ci pomoże.

A teraz przytul się do męża/chłopaka i postaraj uspokoić bo nerwy są okropnie szkodliwe. W ciązy można płakać ale nie przejmować się i nie denerwować.

Będzie dobrze
Aga

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Macmiror dozowolony jest na każdym etapie ciąży.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Do Pani Doktor ....

Witam , jestem w polowie 36 tyg ciazy, jakis miesiac temu mialam zapisany macmiror complex 500 , po zuzyciu 3 globulek grzybek minal... ale niestety od paru dni znowu mam uplawy i swedzenie ......... moje pytanie to, czy w tych tyg ciazy moge uzywac globulki , czy jest to bezpieczne dla maluszka ? zaznacze ,ze termin porodu mam na 9.10.2007.

Bardzo proszę o odpowiedz :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Zdrowie kobiety

Strefa czasowa UTC [letni]