Dzisiaj jest czw paź 02, 2014 2:26 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

na pewno slyszalyscie stwierdzenie ze lepiej jesli juz rodzic wczesniaka to w 7 miesiacu niz w 8. ja slyszalam kilkanascie takich opinii i znam dziewczyne ktorej lekarz powiedzial ze nie mozna dopuscic do porodu w 8 msc. tu mam problem bo wolalabym wiedziec o ktore tygodnie ciazy konkretnie chodzi. ja licze ciaze na tygodnie ale czasem jak sie mnie ktos pyta ktory to miesiac to nie bardzo wiem co odpwiedziec. bo dla mnie 32 tygodnie ciazy to 8 miesiecy za mna, a jakby liczyc od dnia miesiaczki i wg miesiecy w kalendarzu to ukonczone 32 tygodnie to ukonczone 7 miesiecy i 9 dni. dlatego wole liczyc ciaze na tygodnie, lekarze zreszta takze pytaja o tydzien a nie miesiac. wiec czy ktoras z was slyszala o tym ze dla dziecka gorzej jest sie urodzic w 8 miesiacu, a jesli tak to dlaczego tak jest? na jakie tygodnie ciazy przypada 8 miesiac ciazy. chcialabym wiedziec bo obawiam sie ze te niebezpieczne dla porodu tygodnie mam wlasnie przed soba. zreszta lekarz powiedzial ze odetchniemy dopiero po 34 tygodniu ciazy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witaj!
w ósmym miesiącu jest niedobrze jak się rodzi dziecko, dlatego, że pęcherzyki płucne się wtedy rozwijają, niezbyt dobrze jest dla dziecka jeśli pęcherzyki są nie w pełni rozwinięte i wtedy przychodzi na świat bo podobno bolą go płucka...lepiej, żeby się w 7 miesiącu urodziło i dostawało lekarstwa na rozwinięcie pęcherzyków...

jeśli chodzi o liczenie tygodni, to ja byłam uczona tak, że skoro ciąża trwa 40 tygodni, tzn. że trwa 9,5 miesiąca...czyli: 39 i 40 tydzień to jest już liczone jako 10 miesiąc... 38,37,36 i 35 tydzień to miesiąc 9...czyi wypada na to, że miesiąc ósmy wypada na tygodnie 31, 32, 33, 34 :)

czyli lekarz dobrze Ci powiedział, że odetchniecie po 34 tygodniu :) bo wtedy już może się urodzić w każdej chwili i będzie dobrze :) a przynajmniej powinno być...

może kogo inaczej uczyli, ale ja sobie tak liczyłam tygodnie i chyba to dobra metoda...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja rowniez slyszalam ze lepiej urodzic w 7 miesiacu. ja nawet lezalam na podtrzymaniu w 8 miesiacu i lekarze przez dwa dni podawali zastrzyki na rozwiniecie sie pecherzykow plusnych, zeby wszystko bylo o'key jak by urodzil sie wczesniak.

A co do tygodni to ja rowniez je obliczalam jak anelma ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dzieki dziewczyny
cos tak czulam ze to sa te wlasnie tygodnie przypadajace na 8 miesiac. A wszystko przez to ze sie utrarlo ze ciaza trwa 9 miesiecy a jak ktos przenosi to przeciez trwa pelne 9,5. w kazdym badz razie musze uwazac na siebie bo zaczelam dzis 32 tydzien wiec jeszcze 3 tygodnie malenstwo musi sobie posiedziec w brzuszku. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A masz ciaze zagrozona ze jestes takich mysli ? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Cytuj:
wypada na to, że miesiąc ósmy wypada na tygodnie 31, 32, 33, 34

urodziłam w 32tc :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ojoj, to wcześnie... a sama CI się zaczęła akcja porodowa?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

anelma pisze:

tak i nie udało sie powstrzymać bo moja niecierpliwa córunia ściemniła na zapisie ktg i pokazał spadek jej tętna :twisted: :twisted: :twisted: (10 dni wcześniej pękł mi pęcherz płodowy)...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja kuzynka rodziła pod koniec 8 m-ca. Wszystko jest ok, a moja chrześnica ma dziś 10lat :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

od poczatku czyli jak mnie lekarz zbadal w 5 tygodniu to mam krotka szyjke macicy tylko 1 cm. jest krotka ale trzyma :D niektore dziewczyny maja gorzej odemnie bo juz maja rozwarcie na 3 cm. wiec jestem dobrej mysli. znam przypadki ze mialy krotka szyjke macicy a potem 2 tyg. przenosily :!: . slyszalam tez ze zle jest brac tabletki fenoterol czy jakos tak sie nazywaja, ktore maja powstrzymac skurcze. podobno tak silnie dzialaja na macice ze jesli powstrzymia porod np. w 7 i 8 miesiacu to po ich odlozeniu dziewczyny maja problem z urodzeniem nawet po podaniu oksytycyny. u mnie te tabletki mam w apteczce w razie czego ale modle sie zeby nie trzeba bylo ich lykac. w 6 mc mialam za czesto skurcze braxtona i lekarz kazal miec je w pogotowiu, ale od miesiaca nie odczuwam tych skurczy zbyt czesto., moze sie obejdzie bez tych tabletek.
mirkornik a ile twoja dzidzia wazyla w 32 tc. miala chociaz 1,5 kg? czy lezala w inkubatorze?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Moja Emilka miała 1730g wagi urodzeniowej i ok. chyba 2 tygodni była w inkubatorze ale chyba krócej bo nie utrzymywała temperatury ciała . po urodzeniu dostała 10pkt :lol: :lol: :lol:

a co do fenoterolu to u ,mnie nie działał :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mirkornik pisze:
anelma pisze:

tak i nie udało sie powstrzymać bo moja niecierpliwa córunia ściemniła na zapisie ktg i pokazał spadek jej tętna :twisted: :twisted: :twisted: (10 dni wcześniej pękł mi pęcherz płodowy)...

Co??? I 10 dni chodzilas bez wod ??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Cytuj:
Co??? I 10 dni chodzilas bez wod ??

głównie leżałam ale... mogłam chodzić do stołówki i wc :D :D :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A kontrolowali jakos tetno plodu, bo u Nas w szpitalu byla taka sytuacja ze dziewczyna lezala " tylko" 4 dni bez wod plodowych i dziecko urodzilo sie niedotlenione :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

Ktg przynajmniej 2 razy na dzień , jak więcej wód się wylewało to ktg... musiałam liczyć ruchy płodu ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nikamo jeśli odejdą wody płodowe, to można nadal leżeć w ciąży [tzn. nie trzeba mieć wywoływanego porodu], ponieważ sa one na bierząco wytwarzane przez organizm matki - całkowita wymiana wód płodowych trwa 4 godziny :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no właśnie...trochę dziwne, że Ci nie wywołali akcji porodowej... mi położna w szkole rodzenia mówiła, że jak odejdą wody płodowe, czy jak zauważymy, że zaczęły się sączyć, to w ciągu 2 godzin musimy się zjawić w szpitalu, bo w ciągu następnych 24 godzin dziecko się musi urodzić...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bonsai pisze:
Nikamo jeśli odejdą wody płodowe, to można nadal leżeć w ciąży [tzn. nie trzeba mieć wywoływanego porodu], ponieważ sa one na bierząco wytwarzane przez organizm matki - całkowita wymiana wód płodowych trwa 4 godziny :wink:

Wiem, bo mi tez sie odnowily, ale mi sie saczyly a nie polaly wszystkie. Ta dziewczyna u Nas w szpitalu tez lezala caly czas, a i tak stalo co sie stalo... no i kogo obwiniac ? Tylko lekarzy !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja rozmawiałam z dwoma lekarzami nt porodu w 7 lub 8 miesiącu i to ze lepiej urodzic w 7 to mit.
kazdy tydzień który dziecko spędza w brzuszku to tydzień rozwoju wielu narządów, więc im później się urodzi tym lepiej.
Te historie ze lepiej w 7 niz 8, to historie przekazywane od mam, ciotek czy innych osób.
Obecnie lekarze starają się zeby jak najdłuzej maluszek był w brzuszku i zeby urodził się jak najblizej własciwego terminu

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej ostatnio zapytalam moja ginekolog wlasnie o to dlaczego tak jest ze lepiej urodzic w 7 a nie w 8- powiedziala ,ze to nie prawda- jakas kompletna bzdura

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]